30 tys. zł odprawy za 4 dni bez pracy. Resort rolnictwa: Urzędniczka nie mogła zrzec się odprawy

13.08.2012 16:09
Min. rolnictwa Stanisław Kalemba i jego poprzednik Marek Sawicki

Min. rolnictwa Stanisław Kalemba i jego poprzednik Marek Sawicki (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Była szefowa gabinetu politycznego ministra rolnictwa Marka Sawickiego (PSL) Magdalena Kosel odeszła z funkcji wraz z ministrem. Otrzymała odprawę - ok. 30 tys. zł. Cztery dni później wróciła do pracy na to samo stanowisko. Odprawy nie może oddać. Ministerstwo twierdzi, że wszystko jest zgodne z prawem, a sama Kosel nie wiedziała, że po czterech dniach "bezrobocia" wróci na stanowisko.
Magdalena Kosel była szefową gabinetu politycznego Marka Sawickiego. Po ujawnieniu przez "Puls Biznesu" afery z taśmami PSL odeszła ze stanowiska razem ze swoim szefem. Dostała 30 tys. zł odprawy. Cztery dni później wróciła na stanowisko już u nowego ministra - Stanisława Kalemby - ujawnił "Super Express". Sprawę opisaliśmy w piątek. Dziś otrzymaliśmy stanowisko w tej sprawie resortu rolnictwa (w piątek e-mail z pytaniami został wysłany już po godz. pracy urzędników). Według ministerstwa wszystko jest zgodne z prawem.

Magdalena Kosel nie odpowiedziała na nasze pytanie o etykę takiego działania.

- Czy odchodząc ze stanowiska, wiedziała pani, że cztery dni potem wróci na to samo stanowisko? - zapytaliśmy "nową-starą" szefową gabinetu ministra.

Jak zapewnia Dariusz Mamiński, radca ministra, odchodząc ze stanowiska, wraz z odejściem ministra, dyrektor Magdalena Kosel nie wiedziała, że kilka dni później otrzyma propozycję ponownego objęcia stanowiska Szefa Gabinetu Politycznego".

Ministerstwo zapewnia też, że mimo "krótkiego bezrobocia" (cztery dni), Kosel nie może oddać otrzymanej odprawy.

Radca ministra podkreśla też , że "nie ma możliwości interpretacyjnych" w przypadku rozwiązania umowy przez pracodawcę lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownika zatrudnionego w gabinetach politycznych, a żaden przepis nie określa przypadku, w którym pracownikowi taka odprawa nie przysługuje".

Zobacz także
Komentarze (597)
Zaloguj się
 • haber73

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Boże Wszechmogący!Daj nam znowu Felka Dzierżyńskiego na kilka miesięcy/nie dłużej-bo to też bandyta/ale teraz NIEZBĘDNY!Byłoby wreszcie czysto bez żadnych złodziei,rydzyków,głodziów i innej patologii.

 • alien0

  Oceniono 4 razy 4

  Urzędniczy "oscylator".:)...Proponuje zwolnić wszystkich i na drugi dzień ( a może już po minucie ? :) ) od razu zatrudnić , a przebijecie ART-B z ich oscylatorem :)

 • gralp

  Oceniono 2 razy 2

  Wypowiedzenie umowy o pracę w trybie natychmiastowym jest swego reodzaju wotum nieufności wobec zwalnianej osoby. Jak bardzo trzeba być wypranym z wszelkich zasad aby kogoś takiego ponownie zatrudnić? Ale jeśli ktoś już podjął taką decyzję (premier?) to należy ją uszanować bo czemuś zapewne miała służyć.

  Tymczasem obecna sytuacja wskazuje na to, że pani Madzia wie tyle (w co nie wątpimy), iż jest niezastąpiona i wyrządzono jej wielką krzywdę tym zwolnieniem, zatem stres spowodowany 4-dniowym bezrobociem postanowiono sowicie wynagrodzić.

 • wojtekmmm

  Oceniono 11 razy 9

  Jak nazywa się osoba, która daje d.upy za pieniądze? Odpowiedź brzmi - tak samo jak PSL. Marginalna partyjka, która pójdzie z każdym, za odpowiednią ilość stołków. Gdyby kartofel odpowiednio popieścił portreta pamięciowego, to miałby go w łóżku na drugi dzień, podobnie jak Leppera. Banda umiejętnie maskujących się złodziei, która opanowała ARR, ARiMR i Bozia raczy wiedzieć co jeszcze. Chama ze wsi się wygoni, ale wsi z chama nigdy. Bardzo przepraszam mieszkańców małych miejscowości, którzy nie mają z tą mafią nic wspólnego.

 • hardy1

  Oceniono 23 razy 23

  Pani Kosel nie wiedziała, że wróci po czterech dniach na to samo stanowisko?
  To dlaczego w chwili odejścia, nie zabrała żadnych swoich rzeczy z miejsca pracy? Czy ktoś, kto odchodzi, zostawia swoje rzeczy?

 • mteodor

  Oceniono 25 razy 25

  Człowiek z jakim takim poczuciem przyzwoitości, wpłaciłby te pieniądze choćby na PCK.Podobno nie wiedziała, że wróci na to samo stanowisko.Tylko dlaczego, jak udowadnia SuperEkspress, nie spakowała swoich rzeczy?

 • ed-59

  Oceniono 21 razy 9

  Jedyne co się udało rządowi Tuska i hrabiego Komorowskiego to zrobienie z Polaków 19 wiecznych niewolników typu TOBIEGO nakazując pracować polakom aż do śmierci na umowach śmieciowych bez ubezpieczeń i na głodowych pensjach.Zabierając też renty chorym ludziom czy nie przyznając emerytur bo rzekomo nie pieniędzy . Ale na 35 nowych limuzyn po 150 tys. każda pensję dla Grada nagrody dla urzędników czy miliardowe dotacje dla kościoła.To pieniądze są zatrudnienie dodatkowo 70 tys urzędników to stanowiska dla rodzin i znajomych to oczywista zasługa Tuska. Tusk i Komorowski dając polakom igrzyska się przeliczyli .Naród chce chleba i pracy a nie igrzysk Polacy zaczynają masowo uciekać z tego dziadowskiego kraju.Ekipy Tuska i Komorowskiego głęboko schowane za sejmowymi płotkami i kordonami policji mają Polaków gdzieś . Dlatego już dawno te ekipy powinny znaleść się na śmietniku historii

 • premierowicz

  Oceniono 15 razy 13

  Dobrze, że nie była na bezrobociu dłużej. 30 tys. to jeszcze damy radę.

 • mohero_kato_faszysta

  Oceniono 19 razy 11

  Nic się nie stał, POlacy nic się nie stało
  Nic się nie staaaaaaaaaaaało, Polacy nic się nie stało

  Dziękujemy dziękujemy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje