30 tys. zł odprawy za 4 dni bez pracy. Resort rolnictwa: Urzędniczka nie mogła zrzec się odprawy

Min. rolnictwa Stanisław Kalemba i jego poprzednik Marek Sawicki

Min. rolnictwa Stanisław Kalemba i jego poprzednik Marek Sawicki (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Była szefowa gabinetu politycznego ministra rolnictwa Marka Sawickiego (PSL) Magdalena Kosel odeszła z funkcji wraz z ministrem. Otrzymała odprawę - ok. 30 tys. zł. Cztery dni później wróciła do pracy na to samo stanowisko. Odprawy nie może oddać. Ministerstwo twierdzi, że wszystko jest zgodne z prawem, a sama Kosel nie wiedziała, że po czterech dniach "bezrobocia" wróci na stanowisko.
Magdalena Kosel była szefową gabinetu politycznego Marka Sawickiego. Po ujawnieniu przez "Puls Biznesu" afery z taśmami PSL odeszła ze stanowiska razem ze swoim szefem. Dostała 30 tys. zł odprawy. Cztery dni później wróciła na stanowisko już u nowego ministra - Stanisława Kalemby - ujawnił "Super Express". Sprawę opisaliśmy w piątek. Dziś otrzymaliśmy stanowisko w tej sprawie resortu rolnictwa (w piątek e-mail z pytaniami został wysłany już po godz. pracy urzędników). Według ministerstwa wszystko jest zgodne z prawem.

Magdalena Kosel nie odpowiedziała na nasze pytanie o etykę takiego działania.

- Czy odchodząc ze stanowiska, wiedziała pani, że cztery dni potem wróci na to samo stanowisko? - zapytaliśmy "nową-starą" szefową gabinetu ministra.

Jak zapewnia Dariusz Mamiński, radca ministra, odchodząc ze stanowiska, wraz z odejściem ministra, dyrektor Magdalena Kosel nie wiedziała, że kilka dni później otrzyma propozycję ponownego objęcia stanowiska Szefa Gabinetu Politycznego".

Ministerstwo zapewnia też, że mimo "krótkiego bezrobocia" (cztery dni), Kosel nie może oddać otrzymanej odprawy.

Radca ministra podkreśla też , że "nie ma możliwości interpretacyjnych" w przypadku rozwiązania umowy przez pracodawcę lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownika zatrudnionego w gabinetach politycznych, a żaden przepis nie określa przypadku, w którym pracownikowi taka odprawa nie przysługuje".

Zobacz także
Komentarze (597)
30 tys. zł odprawy za 4 dni bez pracy. Resort rolnictwa: Urzędniczka nie mogła zrzec się odprawy
Zaloguj się
 • no4nwo

  Oceniono 150 razy 150

  Publiczne pieniądze to kapitalna rzecz. Nigdy się nie skończą, można chapać, ile się chce.

  A jakby co, przecież zawsze można znowu podnieść VAT, podwyższyć wiek emerytalny, zabrać zasiłki, obniżyć minimum na osobę w rodzinie potrzebne do uzyskania zapomogi, znaleźć nowe nisze do obłożenia podatkiem, zrewidować i zaktualizować tabele refundacji leków, np. przedłużających życie, bądź zmniejszających cierpienie, a wszystko wytłumaczyć narodowi jakąś wyjętą z dupy, bliżej nieokreśloną wyższą koniecznością, kryzysem, wyżem/niżem demograficznym, zorzą polarną w Chinach, burzami na Słońcu i topnieniem lodowców. Oczywiście łojenie za kasy dotyczy tej części społeczeństwa, która i tak żre wędliny po 11,99 zł/kg, tankuje maksymalnie za 50zł i nie wysyła dzieci nawet na tydzień nad zimny Bałtyk, bo nie ma za co. Politykiera, bogatego i innego złodzieja w krawacie w tym kraju ch... nie strzeli.

 • dziadekjam

  Oceniono 106 razy 106

  "Urzędniczka nie mogła zrzec się odprawy"
  ===============================
  Polska pierwszym krajem na świecie, gdzie istnieje OBOWIĄZEK BRANIA PIENIĘDZY. Jakby co, to ja mogę podać swoje konto. Przyjmę kasę i, daję słowo, nie podkabluję.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 89 razy 85

  Widzicie ,ofiary Amber Gold ,wy bedziecie sie teraz latami o swoje pieniadze sadzic ,a i tak g ...wno dostaniecie,a w ministerstwie rolnictwa wciskaja pieniadze na chama i jeszcze oddac ich nie wolno.

 • zapomorski

  Oceniono 82 razy 78

  TO NIECH K... PRZEKAŻE NA DOM DZIECKA BEZCZELNA KWOKA !

 • dziadekjam

  Oceniono 66 razy 64

  Jakie ciężkie życie mają ci ludzie w Ministerstwie Rolnictwa - nawet ja się chcą na 4 dni zwolnić z roboty, to im trzydzieści patoli na siłę wciskają.
  I jak tu żyć Panie Płemierze i Wszyscy Święci Ministrowie. Amen.

 • anna.maria0

  Oceniono 61 razy 59

  Teraz w każdym ministerstwie będą zwalniać, dawać odprawy i przyjmować z powrotem po 4 dniach. I to po kilka razy w roku. Tylko muszą grafik zrobić. A zamiast premii zwolnią dwa razy pod rząd. :)))
  Teraz wiemy dlaczego PSL takie przyklejone do stołków. Główka pracuje.

 • miro_slaw

  Oceniono 64 razy 58

  Jedyne wyjście to obywatelskie nieposłuszeństwo. Niegodziwemu państwu nie można płacić podatków.

 • jancio2809

  Oceniono 54 razy 54

  Ciekawe czym zdaniem polityków różni się przydzielanie sobie takich odpraw i nagród od zwykłej pospolitej kradzieży ???

 • marek-wait

  Oceniono 56 razy 52

  PRZEPRASZAM, ŻE SIĘ POWTARZAM,ale te gnojki nie mogą z nas robić obiektu żartów, zwykłych polaczków. Wzywam do demonstracji !!! Proszę, aby ktoś przejął inicjatywę mającą na celu eliminację złodziei.
  A może dosyć tego chamstwa !!! Ta urzędniczka niech odda odprawę (ma prawo!) i niech osiołki z Sejmu zmienią prawo. Prowokują społeczeństwo do bardzo poważnej rozprawy ze złodziejami. Zmniejszyć Sejm do 100 osób! Natychmiast! Zmniejszyć rady Warszawy do 30 osób (zlikwidować rady dzielnicowe)! NATYCHMIAST! DESTABILIZUJECIE PAŃSTWO!!! ODCZUWAM DO WAS GNOJKI, POGARDĘ. Zróbcie coś, aby nie wisieć na latarniach i żeby wam "komitetów nie spalili". Komuna jest mocniejsza niż sądziłem! Chce się rzygać gdy widzi się te coraz bardziej aroganckie przekręty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje