Kłopoty syna Tuska. Stop Korupcji powiadamia prokuraturę

Michał Tusk

Michał Tusk (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja)

Do gdańskiej prokuratury wpłynęło dzisiaj zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez syna premiera Michała Tuska. Zawiadomienie złożyło Stowarzyszenie Stop Korupcji.
Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 296 KK, czyli narażenia na szkodę Portów Lotniczych Gdańsk.

- Widzimy możliwość szkody majątkowej na rzecz spółki Porty Lotnicze Gdańsk. Szkoda mogła polegać na tym, że pracował na rzecz prywatnego przewoźnika równolegle pracując w podmiocie publicznym - mówi TOK FM Tomasz Kwiatek, prezes Stowarzyszenia Stop Korupcji i były radny PiS z Opola.

- Jeżeli dowiemy się czegoś więcej będziemy wysyłać kolejne powiadomienia, by prokuratura nie pominęła pewnych faktów. W naszej opinii prokuratura powinna teraz zabezpieczyć dowody: e-maile i przesłuchać świadków - dodaje.

- W tej sprawie przeprowadzane jest postępowanie sprawdzające. W najbliższych dniach można się spodziewać przesłuchania zawiadamiającego - mówi Wojciech Szelągowski, z gdańskiej prokuratury.

Tusk odrzuca oskarżenia

Marcin Plichta w tygodniku "Wprost" stwierdził, że Tusk zdradzał tajemnice handlowe swojego pracodawcy, czyli Portu Lotniczego w Gdańsku.

Tusk jako pracownik Portu Lotniczego w Gdańsku miał przekazywać tajne informacje szefostwu OLT. Marcin Plichta, prezes Amber Gold, właściciel linii lotniczych OLT, twierdzi, że syn premiera przekazywał m.in. informacje o cenach za obsługę pasażerską, jaką gdańskie lotnisko pobiera od konkurencji OLT - WizzAir. Tusk odrzuca oskarżenia.Zobacz także
 • Jacek Żakowski "Michał Tusk stał się 'Madzią' tego sezonu - można o nim mówić, jak się nie ma nic innego do powiedzenia"
 • Michał Tusk Terlikowski: Tusk jako dziennikarz i piarowiec jest skończony
 • Publicyści o sprawie syna premiera: Michał Tusk się pogrąża
Komentarze (388)
Kłopoty syna Tuska. Stop Korupcji powiadamia prokuraturę
Zaloguj się
 • mordred

  Oceniono 86 razy 58

  Jak pięknie. I tak oto, Plichta, który walnął ludziom 80 baniek, jednym zdaniem odciągnął od siebie uwagę mediów. Jest nowa sensacja, nowy temat, więc media rzucają się z zapałem. Szkoda że nie były takie aktywne, kiedy Plichta wyciągał od ludzi pieniądze. Czwarta władza jest tak samo beznadziejna, jak trzy pozostałe. Wszystko pod publiczkę.

 • remo29

  Oceniono 79 razy 43

  Ja pie...... Czy naprawdę syn Tuska jest największym problemem, który trzeba jebnąć na "jedynce"?? Sprawa wypompowywania kasy z urzędów i agencji państwowych jest już wyjaśniona? Młody Tusk będzie teraz ulubieńcem bijących pianę i wystąpi w roli tematu głównego jak Katarzyna W., ale nie dowiemy się który sędzia "się zagapił" dzięki czemu Plichta uniknął więzienia. No miodzio...
  --
  parada karzełków

 • jogar

  Oceniono 49 razy 33

  No i pan plichta dopiął - a raczej jeszcze jest w fazie dopinania- swego. Poprzez syna dokopał premierowi no i odwraca tym samym skutecznie uwagę od siebie. Na razie pomaga mu pis a co będzie dalej? No zobaczymy. Mnie w dalszym ciągu nie interesuje Michał Tusk- nie widzę tu jakiejś jego winy- natomiast interesuje mnie i to bardzo opis całego cyklu spraw pana plichty zakończonych wyrokami!!! Strasznym jest to, że 7x sąd wydawał w tych samych sprawach wyroki w zawiasach!!!! Interesują mnie ci bardzo pobłażliwi sędziowie (z nazwiska również), prokuratorzy jak też komornicy no i interesuje mnie sprawa daru plichty na kościół. Jak to się stało, że taką kasę mozna tak sobie wpłacić (czyt.dać) kościołowi i nikogo to nie interesuje. Ja rozumiem, że pazerność klechów jest ogólnie znana i raczej nie są zainteresowani tym skąd jest kasa- legalna czy nie- ale gdzie był fiskus?!!!! Czy ta darowizna była zgłoszona przez plichtę a przede wszystkim przez kościół. Czy w dalszym ciągu potwierdza się fakt ogólnie znany, ze więzienia są za jazdę po pijaku na rowerze lub kradzież sznurówek a nie np za molestowanie seksualne lub wręcz pedofilię czarnych i nie za oszustwa wielomilionowe natomiast fiskus dobiera sie do doooopy maluczkim a przymyka oko na oszustów. Czy ktoś wyjaśni te wątpliwości? To chyba prosta sprawa bo wystarczy sprawdzić akta w sądach , co nieco w kościele jak i we właściwym US. I opisać.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 29 razy 29

  Może Stop Korupcji złożyłoby zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy ogłaszaniu wyroków na Plichtę? Bo mnie się w pale nie mieści, że sędzia w łapę nie wziął zasądzając zawiasy ileśtam razy.

 • tot14

  Oceniono 27 razy 25

  KLINCI AMBER GOLD NIE DZIELILI SIĘ WYSOKIMI ZYSKAMI Z LOKAT z PODATNIKAMI, dlatego PODATNICY nie będą PARTYCYPOWAĆ w kosztach NAIWNIAKÓW, którym AMBER GOLD nie wypłacił lokat. I niech nikomu nie przyjdzie do głowy pomysł PRZERZUCENIA KOSZTÓW GŁUPOTY i PAZERNOŚCI NA PODATNIKÓW. SYN TUSKA to nie święta krowa. W związku, że to właśnie syn premiera RP, sprawe należy wyjaśnić. Również należy wyjaśnić, dlaczego PLICHTA w odróżnieniu od tysięcy innych przedsiębiorców nie był NĘKANY kontrolami instytucji państwowych. I CZY PROKURATORZY ORAZ SĘDZIOWIE NI EPRZYJMOWALI ŁAPÓWEK OD PLICHTY W POPRZEDNICH PROCESACH, których było aż 7 i wszystkie w zawieszeniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • krzysiek_aleks

  Oceniono 41 razy 25

  Ojciec będzie miał kłopoty przez syna. Trochę szkoda, ale jeżeli zrobił coś co jest czynem karalnym to powinien ponieść karę niezależnie czy ma na nazwisko Tusk, Palikot, Kowalski itp.

 • arno-ger

  Oceniono 43 razy 23

  Nagle dla pisowskiej hieny z Opola, niejakiego Kwiatka (nomen omen) pan Plichta stał sie takim wiarygodnym
  opowiadaczem ?

 • iremus

  Oceniono 45 razy 23

  Ależ Michałkowi nikt pracy nie załatwiał. On jest tak genialny że firmy państwowe i prywatne wyrywają sobie go z rąk. To nie to co ta emigrująca z III RP hołota po studiach której nie chce się pracować w ojczyźnie i dla ojczyzny jako ochroniarze albo na innych odpowiedzialnych stanowiskach nieobsadzonych z klucza kumotersko-partyjnego.

 • fajny_zajety

  Oceniono 29 razy 21

  Z tydzień nikt nie będzie pamiętał o Amber Gold. Czy ktoś jeszcze pamięta aferę solną lub taśmy PSL wszystko rozeszło się po kościach PO i tak wygra wybory będzie mieć 30 %.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje