Strzelanina na Times Square. Zamiast uciekać, tłum ludzi nagrywał zajście [WIDEO]

Nowojorscy policjanci zastrzelili na środku Times Square 51-letniego mężczyznę, który ruszył w ich kierunku z 28-centymetrowym nożem. Zebrany na miejscu tłum gapiów, nie bacząc na niebezpieczeństwo, starał się znaleźć w centrum wydarzeń. Wszystko po to, aby nagrać wideo z zajścia.
Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 15. Funkcjonariusze podeszli do stojącego w centrum Times Square 51-latka, który - jak mówią - prawdopodobnie palił marihuanę. Kiedy mundurowi zbliżyli się do mężczyzny, ten zrobił się agresywny i wyciągnął 28-centymetrowy nóż.Mężczyzna, nie reagując na polecenia policjantów, zaczął powoli się oddalać, idąc środkiem ulicy. Mundurowi ruszyli za nim. Całe zajście było nagrywane przez tłum gapiów, który cały czas poruszał się za powolnym pościgiem.

Według relacji policji, 51-latek został sześciokrotnie spryskany gazem pieprzowym, ale na niewiele się to zdało. Po chwili rzucił się z nożem w kierunku funkcjonariuszy. Wtedy dwóch z nich oddało do napastnika kilka strzałów. W tym momencie tłum gapiów zaczął uciekać.

Postrzelony 51-latek trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Najnowsze informacje