Degradacja? Hofman szefem PiS w Koninie. A prezes złośliwie żartuje: "Pod drzwiami był pan i mój kot"

13.08.2012 07:21
Adam Hofman i Jarosław Kaczyński podczas konferencji PiS

Adam Hofman i Jarosław Kaczyński podczas konferencji PiS (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Adam Hofman został szefem struktur PiS w Koninie, mimo że tego nie chciał. - Gdy tylko wychodziłem z domu, natykałem się pod drzwiami na swojego kota i pana - miał powiedzieć Jarosław Kaczyński, ogłaszając tę decyzję.
Adam Hofman został wybrany na szefa struktur PiS w Koninie trzy tygodnie temu, podczas lokalnego zjazdu partii w remizie w Modle Królewskiej w Wielkopolsce. Jak mówił w rozmowie z "Newsweekiem" jeden z polityków PiS, rzecznik partii wcale nie był zadowolony z nominacji na to stanowisko. - Adam nie chciał obejmować tej funkcji, bo kierowanie okręgiem to same problemy. Użeranie się z działaczami, jeżdżenie po powiatach. Wszystko to jest czasochłonne, a Hofman woli pracę w Warszawie, a nie w terenie - powiedział rozmówca tygodnika.

Według gazety Adam Hofman nie miał jednak innego wyjścia, jak zaakceptować nowe stanowisko, bo decyzję o jego wyborze podjął sam Kaczyński. W dodatku - jak pisze "Newsweek" - ogłosił ją, brutalnie żartując: - Jak to nie spodziewał się pan tej rekomendacji? Przecież sam pan o nią zabiegał. Przez ostatnie dwa tygodnie, gdy tylko wychodziłem z domu, natykałem się pod drzwiami na swojego kota i pana - miał powiedzieć Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (548)
Zaloguj się
 • czuwoj

  0

  Miał farta Hofman - zamiast do Konina mógł zostać zesłany do Kobylan (Kobylany-Kozy – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim, w gminie Paprotnia) tam też jest remiza

 • rejestr06

  Oceniono 1 raz 1

  Poseł Adam Hofman (32 l.) to ma głowę do interesów! We Wrocławiu, skąd pochodzi ma mieszkanie i zarabia na jego wynajmowaniu. W tym samym czasie w stolicy mieszka z rodziną w służbowym lokum, opłacanym przez Sejm.
  Bmw, audi, mercedes, a teraz volvo - cztery marki z górnej światowej półki, wszystkie wygodne, duże i mocne. Właśnie takie samochody przez cztery lata gościły przed domem posła Adama Hofmana (32 l.). Młody parlamentarzysta zmienia auta jak rękawiczki, jednak, jak to się mawia, kto bogatemu zabroni?
  Joanna Hofman jest zatrudniona w KGHM. W pracy nie pojawiła się od dwóch lat - w tym czasie była już na zwolnieniu chorobowym, świadczeniu rehabilitacyjnym, urlopie macierzyńskim, urlopie wypoczynkowym oraz urlopie wychowawczym, z którego wróciła 4 września tego roku, by dzień później przedstawić kolejne zwolnienie lekarskie. Jak wynika z dokumentacji, do której dotarł "Dziennik Gazeta Prawna", 25 listopada Joanna Hofman "odzyskała zdolność do pracy". Tego samego dnia trafiła jednak do kaliskiego szpitala na oddział psychiatryczny, gdzie dostała kolejne zwolnienie lekarskie.

 • olsztyniak79

  Oceniono 4 razy 4

  Nowy film Wajdy "Człowiek z wazeliny"

 • czesarna

  Oceniono 2 razy 2

  Z małą, wcale nie nic nieznaczącą różnicą. Wpierw Kaczyński wymienił swego ukochanego kota, dopiero za kotem był łaskaw dostrzec wiernego dotychczas zausznika - wygłaskanego Adama, teraz pisowskiego niby barona z Konina Hofmana.
  Jego uroczysta intronizacja odbyła się w przystrojonej flagami remizie strażackiej, ale bez pawlakowej orkiestry i żadnego kardynała. Nawet o rydzyku nigdzie nie wspomniano.
  Uroczystość zaplanowano i przeprowadzono wbrew woli nominata.

 • czesarna

  Oceniono 5 razy 5

  Hofman wstępnie ale błyskawicznie został przeniesiony do PSL przez Kaczyńskiego prezesa Jarosława.
  Na początek w porozumieniu z Pawlakiem dostał we władanie remizę w Modle Królewskiej. Ponieważ Adaś nie lubi kopać się z koniem, przyjął choć bez entuzjazmu Konin jako przydzielony mu rewir aktywności. Od Pawlaka dostanie jeszcze sikawkę i błyszczący hełm.
  Już nie będzie konkurować na Żoliborzu z kotem prezesa i stresować go w godzinach rannych.
  Teraz już wiadomo, że Hofman jest na dobrze przetestowanej ścieżce Leppera (okrzykniętego kiedyś publicznie przez Jarkacza chamem, później " litościwie obłaskawionego") i podobnej dróżce przebytej w PiS przez tańcząco-śpiewający kwartet przedwyborczy Jakubiak-Poncyliusz-Migalski mit Kluzik. Zarówno ścieżka, jak i wspomniana dróżka wyprowadziły w końcu ich sławnych użytkowników na wolność, czyt. uwolniły ich od wpływów despotycznego napoleona (dotychczas bez należnego mu kapelusza).
  Innymi słowy - mamy obecnie do czynienia ze wstępną fazą drogi Adama Hofmana do świetlanej i wielce ambitnej niezależnej kariery politycznej.

 • sawyer7

  Oceniono 4 razy 4

  Ło, to impreza w remizie była. :D

 • jerzysm42

  Oceniono 13 razy 13

  W końcu nie wiem:
  Czy Hofman był pod drzwiami obok kota, czy pod łóżkiem obok nocnika?

 • abomingo1.1

  Oceniono 12 razy 10

  ,,Wart PAC PAJACA ,,..............................................................;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje