Ugandyjskie śmigłowce zniknęły nad Kenią

13.08.2012 06:29
Ugandyjskie śmigłowce zaginęły nad Kenią. Były w drodze do Somalii

Ugandyjskie śmigłowce zaginęły nad Kenią. Były w drodze do Somalii (Fot. Google Maps)

Trzy ugandyjskie śmigłowce wojskowe zniknęły z radarów w czasie przelotu nad terytorium Kenii. Nie wiadomo dokładnie, ile osób znajdowało się na ich pokładach. Załogę jednej z maszyn udało się odnaleźć.
Śmigłowce leciały do Somalii, gdzie miały wzmocnić siły pokojowej misji Unii Afrykańskiej walczącej z rebeliantami. Ugandyjskie wojsko podało, że grupa śmigłowców opuściła bazę w mieście Entebbe, ale tylko jeden dotarł do kenijskiego miasta Wajir, gdzie wyznaczono międzylądowanie przed dotarciem do Somalii. - Trwają poszukiwania. Nie wiemy dokładnie, co się stało, ale wyjaśniamy to - powiedział rzecznik armii Ugandy Felix Kulayigye.

Siły ugandyjskie tworzą trzon wojsk Unii Afrykańskiej (UA) operujących w Somalii w ramach misji pokojowej AMISOM. Jej siły powietrzne przed kilkoma dniami zapowiedziały wzmocnienie kontyngentu śmigłowcami transportowymi i bojowymi.

Wojska UA szykują się do szturmu na Kismaju, drugie co do wielkości miasto Somalii, uważane za bastion powiązanych z Al-Kaidą rebeliantów z ugrupowania Al-Szebab.

Zobacz także
Komentarze (14)
Ugandyjskie śmigłowce zniknęły nad Kenią
Zaloguj się
 • osmiol

  Oceniono 46 razy 16

  Te śmigłowce wcale nie zaginęły, tylko zostały wprowadzone aportem do nowej spółki Amber Gold SA. Tam , dzięki wysokiemu oprocentowaniu, zostaną pomnożone w tempie 30% rocznie i w ten sposób już za rok do Somalii zamiast 10 sztuk przyleci 13. A ten jeden , który juz teraz doleciał, z "przyczyn technicznych" miał zablokowane konto bankowe i się nie mógł "przelać" na konto nowej firmy. Ot cała tajemnica.

 • bingbang

  Oceniono 9 razy 9

  Predator zestrzelił śmigłowce i zjadł pilotów

 • cool77

  Oceniono 15 razy 9

  Ktoś rozpylił mgłę i zostały obezwładnione

 • 300zlotych

  Oceniono 3 razy 1

  Znowu Tusk z Putinem sie bawia helem,hehe!!!

 • gogo2012

  Oceniono 1 raz 1

  prawo zachowania energii mówi wyraźnie:

  w tym znikaniu musiały brać udział rakiety typu ZIEMIA - POWIETRZE

  hmm, przepraszam, raczej typu KENIA - UGANDA

 • prof.gzymek

  Oceniono 5 razy 1

  UFO?

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 7 razy 1

  Możni ludzie z zachodu wysłali do Somalii wojska UA, czytaj ugandyjskie, bo o co się rozchodzi?, rozchodzi się o to że tam rośnie w siłę finansowana przez Arabie Saudyjską, ZEA, Katar (nieformalnie, bo formalnie to sojusznicy USA i tzw. zachodu) islamistyczna organizacja polityczno-militarna Al Szabach (młodzież). I USA i tzw. zachód chce temu przeciwdziałać, ale skutki są mizerne. Co prawda tzw. rząd Somalii (federacja kilku milicji klanowych) kontroluje większość stolicy kraju ale nie całą, część dzielnic Mogadiszu mimo pomocy wojsk ugandyjskich pozostaje pod kontrolą Al Szabach.

 • canabissativa

  Oceniono 27 razy -3

  Unia Afrkanska? Ciekawe wiele lat temu słyszałem o tym tworze u niejakiego Alexa Jonsa- mówił tez o Uni Azjatyckiej, którego celem miałoby być stworzenie Unii Światowej i wielkiego zamordyzmu. niby miał na to dowody. niby?
  Jak tak będziemy się tylko przyglądać to nam zafunduja z czasem Orwella .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje