Brytyjskie ministerstwo chce zatrudnić więźniów w call centre

10.08.2012 15:27
Więzienie

Więzienie (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazet)

Brytyjskie ministerstwo sprawiedliwości ma w planach założenie telefonicznych centrów obsługi, tzw. call centre, na terenie zakładów karnych, co ma być rewolucją w sposobach resocjalizacji więźniów przez pracę zarobkową - donosi dzisiejszy "Guardian".
Większość brytyjskich korporacji przeniosła telefoniczne centra obsługi do Indii, oszczędzając na kosztach zatrudnienia. Lecz rozwiązanie to nie jest popularne wśród klientów, którzy mają trudności ze zrozumieniem egzotycznych akcentów z indyjskich miast Bangalur czy Hajdarabad. Więźniowie mają za to akcenty z różnych regionów Wielkiej Brytanii.

Rzecznik ministerstwa przekonuje w rozmowie z "Guardianem", że "więźniowie, którzy w zakładzie karnym wdrażają się do regularnej pracy, są mniej podatni na powrót na drogę przestępczą po zwolnieniu z zakładu karnego". Resort analizuje różne projekty dające więźniom możliwość pracy zarobkowej.

Wszystkie zakładają, że zatrudnianie więźniów nie może być dla firm sposobem na obniżenie płac, nie może skutkować pogorszeniem warunków pracy dotychczasowych pracowników lub zwolnieniem ich i zastąpieniem tańszą siłą roboczą z zakładów karnych. - Poziom płac w zamkniętych zakładach karnych ustala ich dyrekcja i firmy korzystające z pracy więźniów nie mają na to wpływu - powiedział rzecznik ministerstwa.

W ramach służby więziennej działa komórka One3One Solutions, która zatrudnia więźniów do takich prac, jak szycie mundurów, produkcja mebli czy pakowanie towarów.

"Umieszczenie telefonicznych centrów obsługi na terenie zakładów karnych byłoby pierwszym przypadkiem nawiązania przez więźniów bezpośrednich kontaktów komercyjnych z szerokimi kręgami społeczeństwa" - pisze "Guardian", wskazując, iż taką praktykę wprowadzono w USA.

Zobacz także
Komentarze (11)
Brytyjskie ministerstwo chce zatrudnić więźniów w call centre
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 16 razy 8

  W Polsce już to działa w najlepsze. Co ważniejsi skazańcy mają komóry i kierują robotą jak Bozia nakazała.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 7 razy 5

  telefon do call center będzie wyglądał mniej więcej tak

  1: dzień dobry Jonh Bill w czym mogę pomóc ?
  2. dzień dobry , dzwonie w takiej i takiej sprawie
  1: grypsuje pan ?
  2: Nie
  1: to, już przełączam na frajernie

 • sb.slav

  Oceniono 11 razy 3

  Dziwne, że potencjał pracowniczy więźniów jest do tej pory marnowany, łagry z wyprowadzaniem do pracy to powinien być chleb powszedni skazanych.

 • zigzaur

  0

  Do akwizycji zagonić!

 • hotin

  Oceniono 14 razy -4

  Wystarczy przeciez zatrudnić tylko zwolenników PO! Tuż to ta sama nacja złodziejsko-kumoterska!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje