Olejnik: Słowa abp Michalika będą wstrząsem dla Kaczyńskiego

10.08.2012 07:03
Abp Józef Michalik, prezes PiS Jarosław Kaczyński

Abp Józef Michalik, prezes PiS Jarosław Kaczyński (Fot. Mateusz Baj, Sławomir Kamiński / AG)

"To mocne słowa abp. Michalika, długo trzeba było na nie czekać. Będą zapewne wstrząsem dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego, dla Antoniego Macierewicza i całego obozu prawicowego" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Monika Olejnik, komentując krytyczne słowa przewodniczącego Episkopatu w stosunku do rozpowszechniających spiskowe teorie nt. katastrofy smoleńskiej i polityków, którzy to wykorzystują.
- Ci, którzy posługują się takimi teoriami i hasłami, robią sobie i tragedii smoleńskiej największą szkodę! I to trzeba im powiedzieć: robią krzywdę tragedii smoleńskiej, bo na tym etapie trzeba ograniczyć się do poszukiwań i badań. Można mieć postulaty, żądać powołania takich czy innych międzynarodowych komisji i dochodzeń, ale dopóki nie przyniosą one efektów, nie wolno używać zbyt mocnych słów, bo w ten sposób robi się krzywdę prawdzie i w niewłaściwą stronę ukierunkowuje się ból osób oraz myślenie całego społeczeństwa - mówił abp Michalik w wywiadzie dla KAI pytany o teorię zamachu w Smoleńsku.

"Jak się odnajdzie z tym przesłaniem abp. Michalika prawica? Czy słów hierarchy posłuchają biskupi, którzy zioną nienawiścią do obozu rządzącego? Czy dokument podpisany przez patriarchę i Episkopat nazwany zostanie drugą targowicą?" - zastanawia się Monika Olejnik.

Zauważa, że PiS-owi i polskim biskupom nie po drodze jest również ws. rosyjskiej Cerkwi. Za parę dni, podczas wizyty w Polsce patriarchy Cyryla, podpisane zostanie porozumienie między polskim Kościołem a Cerkwią. "Kto chce się jednać z Rosjanami, jest zdrajcą. A Rosyjski Kościół Prawosławny przecież Putinowi sprzyja. Ci, którzy głoszą tezę, że Putin ma polską krew na rękach, nie będą zwolennikami dokumentu" - czytamy.

Cały komentarz w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (409)
Zaloguj się
 • alfredxy

  Oceniono 3 razy -1

  qu... qu...e leb nie urwie.....

 • unamatita

  Oceniono 9 razy -3

  Michalik hardzieje? Ciekawe czy TVN przypadkiem mu nie obiecał występu w kolejnej edycji tańca z gwiazdami?
  Na POhybel czarnym i czerwonym!
  u.

 • franciszekorlik

  Oceniono 12 razy 2

  W koncu kosciul zrobil to co do nie go nalezy odsunal sie od nienawisci pis-u.

 • edza4

  Oceniono 5 razy 1

  Pani Olejnik pani nie wie co mówi,bo ten pan nie wie co to przyzwoitość,a wstrząs to dla niego Mount Everest.

 • edza4

  Oceniono 21 razy 15

  Oszołom z placu pod Pałacem powinien nareszcie zrozumieć że nawet w kościele już go nie znoszą,i coś powinien z tym zrobić,najlepiej jakby wziął pochodnię i rozpoczął bieg do następnych igrzysk,to przynajmniej Polacy na cztery lata zapomnieliby o karłach moralnych.Jak kogoś można nazwać politykiem,któremu tylko podpalanie kraju w głowie?Tyle rożnych komentarzy się naczytałem,ale jakoś dziwne że nigdzie nie dowiedziałem się co pis ma wspólnego z prawem i sprawiedliwością.

 • hitman316

  Oceniono 15 razy 13

  Jestem zdania , że spokój i stabilizacja nastanie dopiero wtedy jak Kaczyński wycofa się polityki a nieodpowiedzialna opozycja będzie pełniła jedynie symboliczną funkcję w Polsce (tzn. bez realnego wpływu na politykę).
  Wszystkie inne scenariusze padły.
  Kto jest za mną?

 • czesarna

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczyński (Jarosław - także prezes) nie przeżywa stresów, a w żadnym razie do tego się nie przyznaje. Niepojawienie się małego Jarka np.w Kancelarii Premiera dla przekazania urzędu (2007) było tylko wyrazem jego dezaprobaty dla wyborców i osoby, której urząd z konieczności fochów przegranego i godnego pożałowania zdymisjonowanego premiera przekazali z honorem jego pośrednicy.
  Ponadto Michalik może sobie mówić, co chce. Dla kaczora liczy się rydzyk z flachą (tą z Gdańska) i ewentualnie dziwisz z Natankiem.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 5 razy 3

  może w końcu ludzie zrozumieją, że jedynym winowajcą był idiota Kaczyński Lech, który zabrał na pokład najważniejsze osoby w państwie, spóźnił się na samolot, po czym śpiesząc się na otwarcie kampanii wyborczej w Katyniu kazał lądować (ustami Kazany) w trudnych warunkach, na źle przygotowanym lotnisku.
  szach mat, macierewiczowa prostytuto:)

 • maciej.wyborcza

  Oceniono 5 razy 3

  Katolicy niech się zjednają z Protestantami na protestanckich teologicznych warunkach, to wtedy może się conieco w Polsce poprawi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje