Olejnik: Słowa abp Michalika będą wstrząsem dla Kaczyńskiego

Abp Józef Michalik, prezes PiS Jarosław Kaczyński

Abp Józef Michalik, prezes PiS Jarosław Kaczyński (Fot. Mateusz Baj, Sławomir Kamiński / AG)

"To mocne słowa abp. Michalika, długo trzeba było na nie czekać. Będą zapewne wstrząsem dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego, dla Antoniego Macierewicza i całego obozu prawicowego" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Monika Olejnik, komentując krytyczne słowa przewodniczącego Episkopatu w stosunku do rozpowszechniających spiskowe teorie nt. katastrofy smoleńskiej i polityków, którzy to wykorzystują.
- Ci, którzy posługują się takimi teoriami i hasłami, robią sobie i tragedii smoleńskiej największą szkodę! I to trzeba im powiedzieć: robią krzywdę tragedii smoleńskiej, bo na tym etapie trzeba ograniczyć się do poszukiwań i badań. Można mieć postulaty, żądać powołania takich czy innych międzynarodowych komisji i dochodzeń, ale dopóki nie przyniosą one efektów, nie wolno używać zbyt mocnych słów, bo w ten sposób robi się krzywdę prawdzie i w niewłaściwą stronę ukierunkowuje się ból osób oraz myślenie całego społeczeństwa - mówił abp Michalik w wywiadzie dla KAI pytany o teorię zamachu w Smoleńsku.

"Jak się odnajdzie z tym przesłaniem abp. Michalika prawica? Czy słów hierarchy posłuchają biskupi, którzy zioną nienawiścią do obozu rządzącego? Czy dokument podpisany przez patriarchę i Episkopat nazwany zostanie drugą targowicą?" - zastanawia się Monika Olejnik.

Zauważa, że PiS-owi i polskim biskupom nie po drodze jest również ws. rosyjskiej Cerkwi. Za parę dni, podczas wizyty w Polsce patriarchy Cyryla, podpisane zostanie porozumienie między polskim Kościołem a Cerkwią. "Kto chce się jednać z Rosjanami, jest zdrajcą. A Rosyjski Kościół Prawosławny przecież Putinowi sprzyja. Ci, którzy głoszą tezę, że Putin ma polską krew na rękach, nie będą zwolennikami dokumentu" - czytamy.

Cały komentarz w "Gazecie Wyborczej"

Komentarze (409)
Olejnik: Słowa abp Michalika będą wstrząsem dla Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 117 razy 103

  Już Kaczor coś wymyśli na niego można zawsze liczyć a zresztą może ogłosić że tylko Rydzyk to jedyny prawdziwy ksiądz a reszta to stoi tam gdzie stało ZOMO i po kłopocie

 • andrzej.frant

  Oceniono 87 razy 75

  Zaraz usłyszymy że Michalik stoi tam gdzie ZOMO i zaczną sprawdzać czy on aby nie pochodzi z narodu handlowego, bo prawdziwy Polak nigdy by tego nie powiedział.

 • lukki69

  Oceniono 76 razy 58

  to jakas paranoja.poki ludzie zamiast gadac nie zaczna sie wypisywac z koscioła to wiecznie bedziemy "katolickim" krajem!!!!! i wieczmie beda doic kase bo maja ku temu podstawy -90% wiernych!!!:)

 • qfadrat

  Oceniono 70 razy 54

  jakos tak ciszej wyja oblakancy z obozu Macierewicza. Moze i jemu w koncu Bog da laske rozsadku!

 • 5m00tny

  Oceniono 62 razy 46

  pis to nie jest środowisko prawicowe tylko PRAWICZKOWE...

 • jamj

  Oceniono 55 razy 39

  To się wszyscy na biednego kaczydupka uwzięli. Nawet Michalik. Z drugiej strony, to jak słyszę słowa "prorządowe" z buzi jakiegoś "Księcia Kościoła", to zapala mi się czerwona lampka, bo pewnie coś będą chcieli usmażyć na tym ogniu dobroci.

 • kac

  Oceniono 41 razy 37

  Nasza "prawica" odnajdzie się bez problemu, ona słucha biskupów wtedy jak jej to pasuje,
  a jak nie, to znajduje sobie innego biskupa który powie to co jej się podoba.
  Tylko czekać aż ktoś z toruńskich biskupów powie, że katastrofa to na pewno był zamach.

 • yani-51

  Oceniono 50 razy 36

  ostrzezenie dla KK..;-))))
  ..Teraz jarus oskarzy p.Michalika o wypadek w Smolensku...

  powod..?

  nie poswiecil samolotu przed odlotem.....;-)))))

 • lina555

  Oceniono 35 razy 35

  A ja tam abp. Michalikowi nie wierzę, sami hierarchowie nakręcili tę histerię, przypomnijcie sobie kazanie na pogrzebie L. Kaczyńskiego, o miejscu pochówku nie wspominając, a teraz chcą tonować emocje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje