Romney atakuje Obamę nowym spotem. Jest w klipie jego spotkanie z Wałęsą

09.08.2012 16:29
Mitt Romney w Warszawie

Mitt Romney w Warszawie (Fot. Youtube.com)

Nowy spot Mitta Romneya wykorzystuje nagrania z pobytu kandydata Republikanów w Polsce, m.in. ze spotkania z Lechem Wałęsą. Są również pokazane archiwalne zdjęcia Jana Pawła II. Spot atakuje Baracka Obamę, który rzekomo miał "wydać wojnę religii".
W nowym spocie przyszły kandydat Republikanów na prezydenta USA Mitt Romney zarzuca Barackowi Obamie "rozpoczęcie wojny z religią", zmuszając religijne instytucje do "działania wbrew ich woli".

Poruszył tutaj temat ustawy, która obliguje pracodawców do finansowania środków aborcyjnych antykoncepcji. Nawet tych, których wiara tego zabrania. "Mitt Romney będzie walczył o wolność wyznania, kiedykolwiek będzie zagrożona".

W spocie Romneya pokazano Jana Pawła II, Lecha Wałęsę oraz spotkania Mitta Romneya z legendarnym przywódcą "Solidarności". W tle słyszymy słowa Republikanina: "W 1979 roku syn Polski Jan Paweł II powiedział słowa, które obaliły imperium (ZSRR): 'Nie lękajcie się'". Na koniec zaś lektor mówi: "Kiedy wolność wyznania jest zagrożona, po której stronie staniesz?".

Romney przyjechał do Polski pod koniec lipca. Spotkał się m.in. z Lechem Wałęsą w Gdańsku i złożył kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. To również pokazano w spocie.

Zobacz także
Komentarze (154)
Zaloguj się
 • zfd3

  0

  no cóż w USA do partyjnych spadkobierców Reagana dociera świadomośc kim jest wałęsa naprawdę i kogo faktycznie oni popierali

 • politol59

  0

  Coś to cieniutkie, widać na Jackowo.

 • nononsens

  Oceniono 1 raz -1

  A w Londynie i w Israelu gafa za gafą

 • bajzelik1

  Oceniono 9 razy -5

  zdrajca Walesa, a tak go bronilem, okazlo sie, ze to buc i karierowicz. Za Dolary czy ruble sprzedalby Polske, jak Kaczor. Pasuja do siebie jak ulal. Myslalem, ze Walesa i Kacor maja honor, ale to tylko chore typy a tak niby sie nienawidza!!!! Moma nowych blizniakow. Niech sobie Jaro zapusci brode i wasy , moze beda podobni, charakterki jednakowe!!!!!!!

 • jpsi

  Oceniono 6 razy 2

  Moment, przeciez Romeny nawet nie jest katolikiem, tylko mormonem. ocb.

 • matt7893

  Oceniono 5 razy -5

  Namawiam wszystkich do NIEOGRANICZONEGO BOJKOTU SZKOL i SYSTEMU SZKOLNICTWA WYZSZEGO W POLSCE wyroslego z PRL i nieograniczonej emigracji do innych krajow celu nauki aby doprowadzic do zamkniecia wszystkich panstwowych wyzszych uczelni w Polsce za MOJA DEPORTACJE w 2007 z przeslaniem od USA ze najwyzszy tytul naukowy USA PhD jaki posiadam bedzie podlegal sowieckiemu systemowi akademickiemu w Polsce.

  USA wywozac mnie sila do Polski z domu i prywatnego biura w stanie Utah gdzie pracowalem naukowo narazila mnie na nostryfikacje, habilitacje i paramilitarna Profesure nominowana przez Prezydenta. Moja wiza studencka F-1 wygasla juz w 1997. Mimo ze mam Noblowskie odkrycia naukowe i tytul naukowy z PRYWATNEJ UCZELNI w stanie Nowy Jork University of Rochester z wykladowcami z Harvardu, Stanford i Princeton w USA dominujacymi nad swiatem i Europa technologicznie i naukowo sowiecki system akademicki w Polsce blokuje mnie ustawa od pelnej profesury i uniemozliwia samodzielnosc naukowa. Wykorzystano moje zmeczenie i niedozywienie kiedy po nieudanej z powodu przeszkody probie przekroczenia granicy Kanady wlasnym samochodem bez inspecji wobec braku zielonej karty polna droga postanowilem sprobowac jeszcze raz na cichym silniku i bez swiatel na przejsciu autostrady I-15. Jechalem z wlasna prezentacja na miedzynarowa konferencje naukowa w Calgary.
  Dlatego od deportacji w 2007 musze mieszkac w Meksyku.
  USA spowodowalo tym przeciwko mnie straty powyzej 30 milionow dolarow

 • vertigo13

  Oceniono 5 razy -1

  zapyzialosc ameryki
  (Apallachian) + poludnie
  przekracza to na PL prowincji,
  kk i PiS

  Pailen i Bachman, dwie gwiazdy GOP
  wspaniale to ilustruja, Romney
  to ten sam poziom.

  jak mozna bylo przewidziec walese
  i JP II wykorzysta w kampanii
  wyborczej, wymachujac nimi obamie
  przed nosem

  walesa taki US king maker :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje