Romney atakuje Obamę nowym spotem. Jest w klipie jego spotkanie z Wałęsą

Mitt Romney w Warszawie

Mitt Romney w Warszawie (Fot. Youtube.com)

Nowy spot Mitta Romneya wykorzystuje nagrania z pobytu kandydata Republikanów w Polsce, m.in. ze spotkania z Lechem Wałęsą. Są również pokazane archiwalne zdjęcia Jana Pawła II. Spot atakuje Baracka Obamę, który rzekomo miał ?wydać wojnę religii?.
W nowym spocie przyszły kandydat Republikanów na prezydenta USA Mitt Romney zarzuca Barackowi Obamie "rozpoczęcie wojny z religią", zmuszając religijne instytucje do "działania wbrew ich woli".

Poruszył tutaj temat ustawy, która obliguje pracodawców do finansowania środków aborcyjnych antykoncepcji. Nawet tych, których wiara tego zabrania. "Mitt Romney będzie walczył o wolność wyznania, kiedykolwiek będzie zagrożona".

W spocie Romneya pokazano Jana Pawła II, Lecha Wałęsę oraz spotkania Mitta Romneya z legendarnym przywódcą "Solidarności". W tle słyszymy słowa Republikanina: "W 1979 roku syn Polski Jan Paweł II powiedział słowa, które obaliły imperium (ZSRR): 'Nie lękajcie się'". Na koniec zaś lektor mówi: "Kiedy wolność wyznania jest zagrożona, po której stronie staniesz?".

Romney przyjechał do Polski pod koniec lipca. Spotkał się m.in. z Lechem Wałęsą w Gdańsku i złożył kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. To również pokazano w spocie.

Zobacz także
 • Anne Applebaum Applebaum po wizycie Romneya: Myślał, że wszystkim przejdzie dreszczyk, jak powie o Janie Pawle II i "Solidarności"...
 • Mitt Romney ląduje w Gdańsku "To mały kraj w Europie, są tam małe domy i ulice". O jaki kraj chodzi Romneyowi?
Komentarze (154)
Romney atakuje Obamę nowym spotem. Jest w klipie jego spotkanie z Wałęsą
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 42 razy 36

  Jak religia to oczywiście Polska: JP II, Trzy Krzyże z nie wiadomo dlaczego ukrzyżowanymi kotwicami i Wałęsa z Maryją w klapie.

  I tylko sami Polacy, jacyś nieświęci i niepokropieni, przemykają się w tle.

 • afrochinczyk

  Oceniono 34 razy 30

  Romney wpadł u nas sobie reklamówkę nakręcić :) No cóż, przynajmniej Amerykanie nieco lizną polskiej historii i może będą się już orientować, że Polska nie leży w Afryce albo że nie sąsiaduje z Irakiem:)

 • nadordynariusz

  Oceniono 25 razy 19

  Teraz już nie tylko amerykańska administracja wali nas w doopska, ale i kandydaci do tej administracji. A polskie matołki cieszą się jak dzieci.

 • j.fasola180

  Oceniono 33 razy 19

  O to po co naprawdę przyjechał do Polski. Zdobyć trochę punktów i poprawić swoje szanse w wyborach. USAmani zawsze traktowali Polskę jak mało liczącą się prowincję. Zrobił sobie fotkę z Boliem i pojechał. Czasy już nie te i ludzie nawet na zachodzie coraz bardziej rozumieją kim był i jest Wałęsa.

 • zbycholj23

  Oceniono 23 razy 17

  Dlaczego te amerykańskie bogate buce startujące w wyborach prezydenckich są takie prymitywne?

 • mok999

  Oceniono 26 razy 16

  A taka tam pocztówka filmowa Romneya z wizyty w polandii / holandii (przeciętnemu amerykańcowi różnicy i tak to nie robi)

 • anias54

  Oceniono 33 razy 15

  Czemu ta Ameryka wyciera sobie gębę Polską?! Ja sobie, do cholery, nie życzę!!!

 • taroudant

  Oceniono 25 razy 15

  Teraz Jarek tupie ze złości krótkimi nóżkami : "dlaczego nie ze mną, przecież to ja jestem kumplem Rydzyka i przywódcą moherowej ciemnoty !"

 • rudi_0

  Oceniono 22 razy 14

  Drogi Mormonie !

  Spiesze Cie poinformowac ze byli juz tacy ktorzy pstrykali sobie ( namietnie ) fotki z Wielkim Elektrykiem...
  WSZYSCY tego pozalowali.

  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje