Upadło kolejne biuro podróży: Summerelse z Warszawy. NIK zapowiada kontrole rynku turystycznego

09.08.2012 15:08
Strona biura Summerelse

Strona biura Summerelse (fot.summerelse.pl)

Biuro podróży Summerelse z Warszawy poinformowało w czwartek o zakończeniu działalności. Nie ogłosiło jeszcze upadłości. Jak informuje mazowiecki urząd marszałkowski, poza granicami kraju pozostaje ok. 500 klientów biura. Po serii upadków biur podróży kontrole zapowiada NIK.
Zobacz także
Komentarze (112)
Upadło kolejne biuro podróży: Summerelse z Warszawy. NIK zapowiada kontrole rynku turystycznego
Zaloguj się
 • model.wieczniewczorajszy

  Oceniono 38 razy 36

  Wszystko już było.

  Tak z około 10 lat tamu fala plajt usiedliła na lotniskach hiszpańskich i portugalskich tysiące Brytyjczyków, Niemców i Holendrów. Po kilkudziesięciu godzinach na zas.anych (dosłownie) lotniskach w halach odlotów (a raczej w bagnie z wybijających przepełnionych toalet) wyciągnięto tam wówczas wnioski i wprowadzono dodatkowe ubezpieczenie (w cenie podróży) na wypadek plajty jednego z kontrahentów. Dlaczego pytam się do diaska nie można wyciągnć wniosków z błędów popełnionych przez innych ? Po cholorę nam bataliony urzędników tzw. "standardu europejskiego" którzy nie potrafią zaimportować gotowych rozwiązań z innych krajów europejskich ? I po kiego wała ta cała idea tzw. integracji europejskiej gdy przepływ informacji szwankuje nawet w branży turystcznej ? To wszystko to retoryka ... ponieważ i tak każdy, każdego ma głęboko czterech literach a liczy się tylko kasa na dziś.

 • tomek301

  Oceniono 23 razy 21

  Biura podróży 9:9 Olimpijczycy

 • extrafresh

  Oceniono 20 razy 18

  .

  A co z biurem podróży PKOL?!

  W tym sezonie były wycieczki do Londynu.

  .

  Za 4 lata dużo atrakcyjniejsze do Brazylii!!!

  Jak się załapać!?

 • nchyb

  Oceniono 16 razy 14

  9 biur podróży. A ile firm budowlanych? ile małych sklepów, a ile firm transportowych? Ile hurtowni? Z tego co wiem, to po prostu bardzo dużo firm bankrutuje i jedno bankructwo pociąga za sobą kilka kolejnych niestety...

 • zino799

  Oceniono 15 razy 13

  To już któreś-tam biuro podróży plajtujące w tym sezonie. Można odnieść wrażenie, że co poniektórzy znaleźli sobie sposób na łatwe i wygodne życie: pobrać od ludzi pieniądze, poczym ogłosić upadłość. Za coś takiego za granicą facet ma zakaz prowadzenia działalności w branży turystycznej na wiele lat..U nas? W przyszłym roku ci sami ludzie, w tym samym pomieszczeniu, przy tych samych komputerach będą świadczyli takie same usługi turystyczne. Tylko szyld na drzwiach inny. A więc jest to już nowy podmiot gospodarczy. Nie przejmuje odpowiedzialności za poprzednika. Wystawieni do wiatru klienci 2012 mogą dochodzić swoich racji przed sądem pozywając tamtego. Który już nie istnieje i nic nie ma, jest goły jak święty turecki, przecież zbankrutował.
  Wszystko w majestatcie naszego chorego prawa.

 • staalkeer

  Oceniono 14 razy 12

  Strona główna | Summerelse - lato nigdy nie ma końca - OFICJALNE HASŁO FIRMY

  Faktycznie dla niektórych może być dłuższe niż sie spodziewali jak utkną w Egipcie bez kasy na powrotny samolot.

 • drugilukasz2983

  Oceniono 12 razy 10

  Organizuje wczasy u siebie na wsi w stodole.
  Do dyspozycji: stodoła, łąka, krzaki.
  Atrakcje: wódka, grill

  Cena: 100 zł os/doba (all inclusive - znaczy się cena zawiera wódkę, kiełbasę i papier toaletowy).

  W razie upadłości mojej firmy nie martwisz się o powrót - kilometr od stodoły jest przystanek PKS - za 3,4 zł zawiezie cię do miasta. Wódka na drogę gratis.

 • indimenticabile

  Oceniono 15 razy 9

  Jakas paranoja.

  Koncesje na prowadzenie biura podrozy powinni otrzymywac tylko ci, ktorzy maja 100% gwarancje bankowa w wysokosci sprzedawanych ofert a nie jakas polise ubezpieczeniowa opiewajaca na ulamek tej kwoty...

 • alinaw1

  Oceniono 11 razy 9

  NIK niech nie kontroluje biur (chore!), tylko skontroluje te instytucje, które są powołane do kontroli biur: urzędy marszałkowskie oraz Ministerstwo Turystyki i Sportu (zresztą to ministerstwo jest głównie sportu, nikt tam na turystyce się nie zna, czego najlepszym dowodem jest bubel w postaci Ustawy, a nad nową spece "pracują" już 10 lat!).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje