Rząd Urugwaju: Chcemy zalegalizować marihuanę

09.08.2012 10:17
Policja na plantacji marihuany w Peru

Policja na plantacji marihuany w Peru (Fot. HANDOUT REUTERS)

Rząd Urugwaju wniósł do parlamentu projekt ustawy legalizującej uprawę i sprzedaż marihuany - poinformował minister rozwoju społecznego Daniel Olesker.
Legalizując marihuanę, władze chcą się skoncentrować na walce z tzw. twardymi narkotykami. Prezydent Urugwaju Jose Mujica zapowiedział kilka tygodni temu szerokie konsultacje społeczne w tej sprawie. Podkreślił, że jeśli projekt legalizacji marihuany nie uzyska przynajmniej 60-procentowego poparcia, zostanie zaniechany.

Uprawa konopi indyjskich i handel marihuaną są w Urugwaju zabronione, ale zażywanie tego narkotyku nie jest karalne.

Zobacz także
 • Aleksander Kwaśniewski, Kora Kwaśniewski i Kora rozmawiają o skrętach: "Nie palę, piję"
 • Marihuana będzie państwowa. W Urugwaju
 • Sposób na kryzys. Marihuana...
Komentarze (48)
Rząd Urugwaju: Chcemy zalegalizować marihuanę
Zaloguj się
 • seven-of-nine

  Oceniono 28 razy 20

  jak się okazuje mimo skażenia czarnomafijnymi bredniami, kraje południowoamerykańskie są lata świetlne dalej w rozwoju i wolności obywatelskich niz polska.

 • krusty_the_clown

  Oceniono 15 razy 13

  należałoby wspomnieć, że posiadanie i używanie nie jest karane w Urugwaju a teraz państwo dodatkowo chce na tym zarobić. Czy komuś z naszej "elyty" to mieści się w głowie?

  www.dopijamyilecimy.com

 • mg_40

  Oceniono 15 razy 11

  Obecne polskie przepisy odnośnie marihuany są durne i powinny być zmienione na te, które obowiązywały przed 2000 rokiem. Posiadanie marychy winno być dozwolone do pewnej określonej, niewielkiej ilości. Handel, sprzedaż nadal zakazane. Penalizowanie i skazywanie za trochę suszu to absurd ze względu choćby na zaangażowanie sił i środków finansowanych przez podatników (Policja, sadownictwo, więziennictwo itd). Zresztą to samo tyczy się pijanych rowerzystów. Winno się ich karać 500 zł mandatem i tyle

 • nikki124

  Oceniono 15 razy 11

  Jeżeli Urugwaj zdoła zalegalizować marihuanę będzie to milowy krok w kierunku walki z niebezpiecznymi kartelami narkotykowymi.

 • arkadius.muhomory

  Oceniono 19 razy 11

  brawo

 • marcin1956

  Oceniono 11 razy 9

  Przypominam, że w Czechach marihuanę można legalnie kupić na receptę w aptece!

 • frank1947

  Oceniono 8 razy 6

  Jak by na to nie spojrzec to maja racje ...

 • cwanybolek

  Oceniono 8 razy 6

  Z marihuaną póki co wiąże się jedno bardzo duże zagrożenie. Jak kogoś złapią z tą roślinką to można pójść siedzieć. W praktyce zaś jest prawdopodobnie mniej szkodliwa niż papierosy i z całą pewnością mniej niebezpieczna od alkoholu (przyznaje to nawet amerykańskie DEA).
  Konsekwencją nielegalności tej rośliny jest więc rozwój przestępczości zorganizowanej i wpychanie zwykłych obywateli w jej łapy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje