Atak na pojazd wojskowy w Turcji. Wybuch, strzelanina. 1 ofiara, 5 rannych

Miejsce ataku na pojazd tureckiej armii

Miejsce ataku na pojazd tureckiej armii (fot. Hurriyet Web TV)

Niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali turecki pojazd wojskowy w prowincji Izmir w zachodniej Turcji. Nastąpił wybuch, po czym wywiązała się strzelanina - żołnierze odpowiedzieli ogniem. Z bazy wysłano posiłki. Jeden żołnierz nie żyje, co najmniej czterech zostało rannych.
Około 8.00 rano pojazd tureckiej armii był w drodze do bazy marynarki wojennej w rejonie miasta Foça w prowincji Izmir w zachodniej Turcji, kiedy nieznani sprawcy zdalnie odpalili zamaskowaną na drodze minę. Chwilę później uszkodzony pojazd dostał się w ogień niezidentyfikowanych napastników. Zaskoczeni żołnierze odpowiedzieli jednak szybko ogniem, wywiązała się strzelanina. Pięć osób zostało rannych - poinformowała na początku telewizja NTV.

Niedługo później dziennik "Hurriyet" podał, że jeden z rannych żołnierzy nie żyje. Tureckie media informują też o wybuchu drugiej bomby na miejscu walki i ostrzegają, że ofiar śmiertelnych może być więcej. Na razie nie ma informacji o przebiegu wydarzeń od miejscowych władz. Według "Hurriyet" z bazy marynarki wojennej, do której zmierzał pojazd, wysłano posiłki.

Nietypowy atak - na spokojnym zachodzie Turcji

Ataki na pojazdy wojskowe nie są niczym niezwykłym w południowo-wschodniej Turcji, gdzie od 1984 r. turecka armia regularnie stacza potyczki z kurdyjskimi rebeliantami ze zdelegalizowanej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). Ale nawet na wschodzie jest ostatnio spokojniej. Tymczasem w zachodniej Turcji ataki na żołnierzy i pojazdy wojskowe są rzadkością. Mimo to tureckie media już piszą, że atak to sprawka PKK.

Zobacz także
 • Członkowie sekty przed wejściem do domu Muzułmańska sekta żyła 10 lat w bunkrze. Dzieci nigdy nie widziały słońca
 • Turecki premier Recep Tayyip Erdogan głosuje w referendum Iran wspomoże partię premiera Turcji milionami dolarów
Komentarze (35)
Atak na pojazd wojskowy w Turcji. Wybuch, strzelanina. 1 ofiara, 5 rannych
Zaloguj się
 • derp971

  Oceniono 21 razy 9

  Zaraz może się okazać, że to "reżim" Syryjski zaatakował i będzie piękny pretekst na wejście NATO do Syrii.

  Jak mass media sieją propagandę prowojenną:
  - www.facebook.com/photo.php?fbid=209732335819895&set=a.207534099373052.44299.198113133648482&type=1&theater
  - www.youtube.com/watch?v=3lWB5ssifTg

 • vikaromaniuta

  Oceniono 9 razy 5

  Bravo Asad ! Armia syryjska czyści Aleppo z ostatnich bandytów - najemników ! Powtórka z Libii się nie udała ! To nie będzie drugie Bengazi. Laureat Nobla i kapelusze w szoku !

 • atomek7777

  Oceniono 8 razy 4

  Prowokacja.

 • redakcja_v

  Oceniono 4 razy 2

  Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszechuwielbianego, Stworzyciela Stadionów i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który z Putina jest zrodzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVNu prawdziwego. Przez Lisa stworzone, mówione. Współistotne Tuskowi, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego ogłupienia zstąpił z Kremla. I za sprawą Putina Wielkiego przyjął miliardy z Unii i stał się komuchem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli został poklepany i pochwalony. I ponownie wybrany dnia trzeciego, jak oznajmia OBOP. I wstąpił do Rządu; siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale na następną kadencję, a Kurestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w pancerną brzozę, Sikorskiego, jej Ożywiciela, który od Tuska i Rostowskiego pochodzi. Który z Tuskiem i Bronkiem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Olejnik i Durczoka. Wierzę w jeden, wielki, powszechny i europejski kryzys. Wyznaję brak emerytury na odpuszczenie grzechów. I oczekuję kromki chleba, szklanki wody i nowej edycji Tańca z Gwiazdami w TVN.

 • bezlitosny.453

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli co następny konflikt zbrojny się szykuje?

 • frank1947

  Oceniono 4 razy 0

  Widac ze Ci bandyci "partyzancji" szukaja nowym miejsc "pracy" .. to jak pilka odbita od sciany ...

 • kazik2500

  Oceniono 4 razy 0

  Hmmm.... Nie jest w interesie syryjskim zaczepiac Turcje, no to kto to moze byc? Kurdowie? Moze chcieliby wyciac kawalek Syrii na Kurdystan. Jedyna bliskowschodnia demokracja, bracia Michnika z poludnia? Byc moze -- Izrael chetnie poprowadzilby Syryjskich "patriotow." Albo sami "patrioci" ktorzy chca interwencji. Co za przykry balagan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje