Kurski musi przeprosić. Pierwszy raz na billboardach

09.08.2012 06:00
Jacek Kurski

Jacek Kurski (FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA)

Europoseł Jacek Kurski musi przeprosić byłego prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego na pięciu billboardach w Warszawie, Gdańsku i Olsztynie. To pierwsze tego rodzaju przeprosiny w Polsce - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
To finał sprawy, która zaczęła się od wypowiedzi Kurskiego w czerwcu 2006 r. w programie TVN ''Teraz my''. Poseł oskarżył tam Stypułkowskiego, że za jego prezesury PZU finansował plakaty wyborcze Donalda Tuska oraz że ''jadąc jak pirat drogowy, zabił trzy osoby''.

Decyzja w sprawie formy przeprosin jest ostateczna, bo kasację w tej sprawie oddalił Sąd Najwyższy, do którego odwołał się Kurski, kiedyś poseł PiS, dziś jeden z liderów Solidarnej Polski.

Billboardy mają mieć standardowe wymiary (5 na 2,4 m). Przez dwa tygodnie będzie można na nich przeczytać: ''Ja Jacek Kurski przepraszam Pana Cezarego Stypułkowskiego za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci godności, czci oraz dobrego imienia swoimi licznymi, niezgodnymi z prawdą wypowiedziami sugerującymi, iż Pan Cezary Stypułkowski jako prezes PZU SA w 2006 r. uczestniczył w tzw. aferze billboardowej''. Europoseł będzie musiał też wykupić podobnej treści przeprosiny na antenie TVN.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Komentarze (165)
Zaloguj się
 • amron53

  0

  W końcu ten skrajnie cyniczny karierowicz poniesie jakieś konsekwencje, m.in. za straszenie starych dziadków kombatantów, że "mogą wrócić Niemcy" , konsekwencje ponieść pewna p.senator Mielewczyk, także za gadanie głupstw i9 głoszenie nieprawdy...

 • m.arco

  Oceniono 1 raz -1

  Wygląda to na polityczny wyrok nastawiony na dyskryminację.

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 2 razy 2

  Spelnilo sie najwieksze marzenie Kurskiego: nareszcie jest pierwszy!

 • bezlitosny.453

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego ubliżacie bratu zastępcy redaktora naczelnego waszej ulubionej gazety? chcecie beknąć za mowe nienwisci!? hehehehehe hrhrhr

 • baxa

  0

  śmiechu warte!!!ja bym nie chciałą aby mnie ktoś powiesił na przebaczenie.przesądna jestem a to nie zabronione w Polsce!!!!!

 • romek8490

  Oceniono 11 razy 7

  Jeszcze na swoim samochodzie powinien takie cos wozic, przez dwa miesiace.

 • fujiyama

  Oceniono 4 razy 2

  Kurski dał się wmanewrować. Dyrektorzy z PZU, którzy chcieli wyrzucić Stypułkowskiego, bo robił przekręty ze "swoimi" wymyślili, że zrobią coś co spowoduje natychmiastową dymisje Cezarka.
  No i nie udało się, bo PiS przegrał wybory i cała dęta afera poszła w zapomnienie. Kurski wyszedł na głupka, bo dał się wciągnąc w gierki wewnątrz firmy nie patrzac na wiarygodność dokumentów, które mu podsuwali.
  Myślał, ze świadkowie (ci opowiadacze) wystarczą i sie przeliczył.

 • cholonek

  Oceniono 6 razy -2

  idiotyczna decyzja. marnowanie pieniedzy w imnie megalomanskiej bufonady. szczegolnie, ze to publiczne pieniadze. no coz, moze nastepnym razem, debile, zastanowicie sie po co wam wam w ogole europosel. szczegolnie europosel kurski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje