Kurski musi przeprosić. Pierwszy raz na billboardach

Jacek Kurski

Jacek Kurski (FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA)

Europoseł Jacek Kurski musi przeprosić byłego prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego na pięciu billboardach w Warszawie, Gdańsku i Olsztynie. To pierwsze tego rodzaju przeprosiny w Polsce - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
To finał sprawy, która zaczęła się od wypowiedzi Kurskiego w czerwcu 2006 r. w programie TVN ''Teraz my''. Poseł oskarżył tam Stypułkowskiego, że za jego prezesury PZU finansował plakaty wyborcze Donalda Tuska oraz że ''jadąc jak pirat drogowy, zabił trzy osoby''.

Decyzja w sprawie formy przeprosin jest ostateczna, bo kasację w tej sprawie oddalił Sąd Najwyższy, do którego odwołał się Kurski, kiedyś poseł PiS, dziś jeden z liderów Solidarnej Polski.

Billboardy mają mieć standardowe wymiary (5 na 2,4 m). Przez dwa tygodnie będzie można na nich przeczytać: ''Ja Jacek Kurski przepraszam Pana Cezarego Stypułkowskiego za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci godności, czci oraz dobrego imienia swoimi licznymi, niezgodnymi z prawdą wypowiedziami sugerującymi, iż Pan Cezary Stypułkowski jako prezes PZU SA w 2006 r. uczestniczył w tzw. aferze billboardowej''. Europoseł będzie musiał też wykupić podobnej treści przeprosiny na antenie TVN.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Komentarze (165)
Kurski musi przeprosić. Pierwszy raz na billboardach
Zaloguj się
 • 5m00tny

  Oceniono 74 razy 66

  "...oraz że ''jadąc jak pirat drogowy, zabił trzy osoby''."

  I to mówi Jacek Kurski! Typ, który przepisy ruchu drogowego ma w d.u.p.i.e!

 • misiak-pysiak

  Oceniono 63 razy 51

  Kuźwa, że Kurski wyrzuca komuś bycie piratem drogowym to już jest szczyt bezczelności

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 50 razy 40

  ale najlepiej tego notorycznego kłamce i oszczerce zrobiła wyborcza jak mu beemke zlicytowali ,a nawiasem mówiąc czy skrót bmw czyta się jako bolid młodego wieśniaka ???

 • szary-polak

  Oceniono 41 razy 31

  To już chyba 15 wyrok sądowy na Kurskim, za kłamstwa i pomówienia....Dlaczego te zakłamane bydle nie przebywa za kratami ?

 • owca888

  Oceniono 35 razy 31

  Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Należy mu się za AROGANCJĘ.
  Jeden z lepszych newsów od kilku dni.

 • zbigstar

  Oceniono 38 razy 30

  Oszczerca nie może pozostać bezkarny. Trzeba płacić z własnej kieszenie za kłamstwa i to sporo, gdyż to kolejny już wyrok. Chyba, że członkowie PiS się zrzucą na te kary, choć bardzo w to wątpię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje