Sztab Obamy atakuje Romneya: Doprowadził do śmierci kobiety. "To nieuczciwy atak personalny"

08.08.2012 21:48
Barack Obama

Barack Obama (Fot. JASON REED REUTERS)

Kampania przed wyborami w USA staje się coraz bardziej brutalna. W jednym z telewizyjnych spotów prezydent Barack Obama zarzucił republikańskiemu rywalowi Mittowi Romneyowi, że przyczynił się do śmierci kobiety, żony pracownika jego firmy. GOP odrzuca zarzuty.
W spocie Demokratów przytacza się historię Joe Soptica, pracownika przedsiębiorstwa GST Steel. Zbankrutowało ono w 2001 r., kiedy przejęła je firma inwestycyjna Bain Capital kierowana w latach 90. przez Romneya.

Soptic opowiada, że tracąc pracę stracił również ubezpieczenie zdrowotne dla swojej rodziny. Mówi, że zaraz potem jego żona zachorowała na raka i umarła, a na koniec oświadcza: - Nie sądzę, by Mitt Romney zdawał sobie sprawę, co zrobił ludziom.

"To nieuczciwy atak personalny"

Konserwatywne media, m.in. telewizja Fox News, zwróciły uwagę, że w ogłoszeniu jest wiele nieścisłości i naciągania faktów. W 2001 r. - przypominają - Romney nie był już de facto szefem Bain Capital, chociaż jego nazwisko wciąż figurowało jako jej dyrektora; zajmował się wtedy organizacją Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City. Zwracają też uwagę, że żona Soptica zmarła dopiero w 2006 r., a więc 5 lat po zamknięciu firmy GST Steel, gdzie jej mąż pracował.

Rzecznik Romneya, Ryan Williams, powiedział, że sojusznicy Obamy nadal posługują się "nieuczciwymi atakami personalnymi, aby ukryć godny pożałowania dorobek administracji w tworzeniu miejsc pracy".

Pytany o kontrowersyjne ogłoszenie rzecznik Białego Domu Jay Carney udzielał wymijających odpowiedzi. Romney przebywał w środę w stanie Iowa, gdzie Obama zamierza wkrótce przybyć na trzydniowy objazd autobusem.

Podobnie jak poprzedniego dnia republikański kandydat krytykował prezydenta za jego zarządzenie w sprawie zasiłków dla bezrobotnych, które - jak twierdził - będzie zachęcać ich do życia na garnuszku państwa bez dalszego szukania pracy. Romney oskarżył Obamę, że promuje "kulturę zależności" od rządu federalnego, sprzeczną z "duchem Ameryki, duchem niezależności".

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Niech żyje naród amerykański., biali i czarni, Republikanie i Demokraci, tak aby razem skutecznie mogli przeciwstawić się dominacji Izraela!.
  Nie dajcie się wpuszczać w maliny rozgrywkami wewnętrznymi w USA, dla odwrócenia uwagi od działań w interesie Izraela i dla łatwiejszego utrzymania Polski w jarzmie okupacji wewnętrznej.

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy -2

  Murzynek Bambo w Ameryce mieszka.
  Czarną ma skórę ten nasz koleżka.
  Myślał że jako prezydent Bambo
  Szybko uczyni pachnącym szambo....

 • sedaluk

  Oceniono 3 razy 1

  Jak zarabiala taka szranczowa firma Romneya? W bardzo nielicznych przypadkach moze nawet firmy
  wyprowadzala na prosta, ale to byly wyjatki. Zazwyczaj konczylo sie sie pozostawieniu obgryzionego kikutu.
  Czystym swinstwem bylo przejmowanie zdrowych, ale niedowartosciowanych na gieldzie firm i pozostawianie
  ich juz wprawdzie " dowartosciowanych", ale z dlugami , ktore je pograzaly. Wtedy rzeczywiscie ludzie zostawali bez ubezpieczenia.....

 • 1radika

  Oceniono 1 raz 1

  Nowotwór to "katastrofa informacyjna " - tak twierdzi profesor biofizyki, Fritz Albert Popp .Do takiej katastrofy może dojść np. na skutek załamania psychicznego. Tak twierdził również hrabia Cezar Mattei " zerwanie równowagi psychicznej pociągnęło za sobą zerwanie równowagi fizycznej,czyli chorobę i śmierć" Bern 18 grudnia 1877 r. Hrabia Cezar Matetei - wynalazca elektro - homeopatii ."Twierdził,że jakkolwiek przyjął zasadę homeopatyczną,podobne podobnymi,jednakże pomiędzy homeopatią,a jego systemem,zachodzi ta główna różnica,ze wtedy kiedy homeopatia szuka swych środków badając symptomy,on wynajduje swoje,badając zmiany zachodzące w organizmie i całym ustroju". " Wadliwe krążenie płynów nieważkich jest przyczyną boleści: zepsucia krwi i limfy,albo brak równowagi między temi dwoma pierwiastkami,powoduje chorobę."Prawda ta,którą można wyprowadzić a priori poznawszy ciało ludzkie,wykazuje się również wybitnie własnością i sposobem działania środków leczniczych Mattei" Londyn 12 marca 1877 rok ..Hrabia Mateii wyleczył w tamtym czasie tysiace osób chorych na nowotwory.

 • mohero_kato_faszysta

  Oceniono 10 razy -4

  Phi....u nas Tusk oskarżał Kaczyńskiego o to, że ma na rękach krew zabitych w wypadkach drogowych. Oczywiście sytuacja diametralnie zmieniła się 21 października 2007. Premier już nie był winny

 • ontos2

  Oceniono 4 razy 0

  Hehehehhe trzęsie porami w baraku!

 • szymek_50

  Oceniono 3 razy 3

  Niczym z dubeltówki. Każdy atak jest dobry by zniszczyć przeciwnika. W polityce nie ma uproś. Wszyscy jesteśmy uwikłani, ale nie wszyscy startują.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 8 razy -2

  Murzy wali poniżej pasa, może ktoś mu to powie?, na pewno nie ci z NYT, ci murzyna wspierają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje