Sprawca masakry w świątyni Sikhów popełnił samobójstwo

Wade Page na zdjęciu z serwisu MySpace

Wade Page na zdjęciu z serwisu MySpace (Fot. HANDOUT Reuters)

40-letni Wade Page, który zastrzelił sześć osób w świątyni Sikhów w Wisconsin, zmarł z powodu rany głowy, którą sam sobie zadał - podaje FBI. Wcześniej informowano, że mężczyzna został zastrzelony przez policję.
Page, były wojskowy i neonazista, wtargnął w niedzielę do świątyni sikhijskiej w Oak Creek, koło Milwaukee, w stanie Wisconsin. Cztery postrzelone przez niego osoby zmarły na miejscu, a dwie po przewiezieniu do szpitala.

Na miejsce przybyła policja, a jeden z funkcjonariuszy postrzelił zamachowca w brzuch. Po tym mężczyzna postrzelił się w głowę.

Śledczy FBI nie odkryli jeszcze motywu sprawcy i nie oskarżyło innych osób o współudział w zbrodni.

Page w latach 1992-98 służył w wojsku, gdzie był członkiem jednostek PSYOP, zajmujących się prowadzeniem wojny psychologicznej. Wojskową karierę zakończył w bazie Fort Bragg w Karolinie Północnej. Usunięto go z armii za picie alkoholu na służbie i wykroczenia dyscyplinarne.

Page związał się następnie z prawicowymi ekstremistami - był ostatnio szefem grupy rockowej End Apathy (połóż kres apatii), która w swych utworach głosiła wyższość białej rasy. Policja bada obecnie informacje o związkach Page z rasistowskim ruchem "white power".

Najnowsze informacje