Romney traci zaufanie wyborców. "To przez wpadki"

Mitt Romney

Mitt Romney (Fot. JESSICA RINALDI Reuters)

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Mitt Romney traci zaufanie wyborców - tak wskazują wyniki sondażu dla dziennika "Washington Post" i telewizji ABC News.
Na trzy miesiące przed wyborczym starciem z Barackiem Obamą aż 49 procent ankietowanych ma negatywną opinię o Romneyu. W porównaniu z ostatnim sondażem z maja byłemu gubernatorowi Massachusetts nie ufa o 4 procent więcej badanych. W pozytywnym świetle Romneya widzi 40 procent wyborców. To wynik zbliżony do tego z poprzedniego sondażu.

Większość pozytywnie ocenia Obamę

Większym zaufaniem wyborców cieszy się Barack Obama. W sondażu dla "Washington Post" i ABC News 53 procent badanych ma pozytywną opinię o obecnym prezydencie, podczas gdy 43 procent jest przeciwnego zdania.

Badanie prezentuje także wyniki poparcia dla Romneya i Obamy odpowiednio wśród sympatyków Partii Republikańskiej i Demokratycznej. 83 procent wyborców republikańskich ma dobre zdanie o Romneyu, jednak jedynie 41 procent wypowiada się o byłym gubernatorze Massachusetts "zdecydowanie korzystnie", podczas gdy w przypadku Baracka Obamy odsetek "żelaznego elektoratu" Partii Demokratycznej wynosi aż 61 procent.

Eksperci: Zawiniły wpadki

W ocenie komentatorów serwisu Politico.com jedną z przyczyn spadku zaufania do Mitta Romneya była seria wpadek kandydata, która przytrafiła mu się podczas niedawnej podróży do Europy. Dziennikarze Politico.com zauważają również, że wpływ na spadek notowań Romneya mogły mieć spoty wyborcze autorstwa sztabu Obamy, w których mocno krytykowano kontrkandydata obecnego prezydenta.

Zobacz także
Komentarze (11)
Romney traci zaufanie wyborców. "To przez wpadki"
Zaloguj się
 • frankyy

  Oceniono 14 razy 12

  A polscy politycy tak go celebrowali - zero politycznego rozeznania i instynktu.

 • jamj

  Oceniono 14 razy 4

  Pewnie nagłośniono, że go do Polski Wałęsa zaprosił.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  Do listopada jeszcze daleko,ale mam nadzieje,ze ten zlodziej nie zasiadzie w Bialym Domu?

 • pawelmol1976

  Oceniono 7 razy 1

  biedny Wałęsa co za zero instynktu politycznego .. zaraz wróć toż to dopiero sondaże .. no tak

 • powerranger2.0

  Oceniono 2 razy 0

  On nawet nie ma nominacji swojej partii. Dlaczego GW nie pisze nic o innym kandydacie Republikanow - Senator z Teksasu Ron Paul?
  Nie pasuje ideologicznie do waszej diaspory?

 • apankuba

  Oceniono 5 razy -1

  I tak jest bez różnicy, którego wybiorą, tak czy inaczej wybiorą socjalistę (Obame po jego ostatnich pomysłach można nawet nazywać komunistą). Dług w USA wynosi 15+ bilionów dolarów, jeszcze kilka lat i nie będzie z Ameryki co zbierać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje