Szef parabanku Finroyal usłyszał zarzut

08.08.2012 12:27
Zamknięte biuro Finroyal we Wrocławiu

Zamknięte biuro Finroyal we Wrocławiu (Fot. Małgorzata Waszkiewicz/ Radio TOK FM)

Warszawska prokuratura postawiła zarzuty szefowi firmy Finroyal. Andrzej K. usłyszał zarzut nielegalnego gromadzenia środków finansowych bez stosownego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.
Rzecznik prokuratury Dariusz Ślepokura powiedział, że dyrektor Finroyal został już przesłuchany w charakterze podejrzanego i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju. Zarzuty zostały postawione Andrzejowi K. pod koniec lipca.

Do prokuratury wpłynęło już ponad dwadzieścia zawiadomień osób pokrzywdzonych, ale wciąż napływają nowe. Prokuratura gromadzi materiał dowodowy także pod kątem wątku ewentualnego oszustwa.

Prokuratura oddzielnie prowadzi sprawę wczorajszego splądrowania siedziby Finroyal przez klientów firmy. Wściekli klienci Finroyal wtargnęli do biura firmy. Po wyważeniu drzwi starali się wynieść, co się da, między innymi biurowe meble. Zatrzymano jedną osobę. Przedstawiono jej zarzut uszkodzenia mienia. Chodzi konkretnie o zniszczenie drzwi. Osoba ta została przesłuchana, a następnie zwolniona.

Zobacz także
Komentarze (70)
Zaloguj się
 • zuzkazuzka111

  0

  Kto chroni szefa Ambergold, że jeszcze nie siedzi?

 • 1.stanley

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mający pieniędzy na adwokatów,do pierdla.A bandyccy złodzieje na wolności.Taka jest reguła w Polsce.Wypracowana przez wszystkie partie,w parlamencie.Ale oni piszą ustawy i prawo pod siebie,jak kiedyś wpadną.albo świat przestępczy tak lobbował.Wspólnicy złodziei.Mówili niektórzy z mównicy Sejmowej,że przepchniecie ustawy korzystnej dla złodziei kosztuje 5-ęć mil $' ?

 • kingstonny

  Oceniono 2 razy 2

  A jak sie nazywa ten formalnie oskarzony szef? Scisle tajne? Bedzie takze scisle tajne nawet jak zostanie skazany. ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich bandytow jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i np. kazac kompanom spalic sedziemu chalupe. Jezeli polski system troskliwego ukrywania tozsamosci bandytow jest taki genialny i prawy, to dlaczego nie ma go zaden demokratyczny kraj? Bo tam, szanowny przestraszony sadzie, tozsamosc bandyty jest oglaszana wszem i wobec w momencie formalnego oskarzenia. Ku przestrodze innym, rozumiesz wysoki - acz strachliwy, sadzie? Ku przestrodze.

 • 1.stanley

  Oceniono 4 razy 4

  Fajne co? Dozór.Tylko co ma powiedzieć ten podpity rowerzysta,albo ten głodny,który ukradł powyżej 250 zł.On na wolności,oni w pierdlu.Kapitalizm.Właśnie on gnębi biednych,ochrania bogatych.Bezkarne bestie i to w imię prawa stworzonego przez nich, dla nich samych

 • blski

  Oceniono 1 raz 1

  Powtorze uwage "bacowa":
  Znacznie latwiej zlapac i skazac pijanego rowerzyste niz oszustow finansowych. Po zlapaniu klopoty dla prokuratury dopiero sie zaczynaja, banksterzy uzywaja ukradzinych pieniedzy do oplacenia najlepszych adwokatow jak tez "ekspertow". Jak z tego wybrnac, w niektorych krajach blokuja konta bankowe gdy jest podejrzenie ze nagromadzone na nich pieniadze mogly pochodzic z przestepstwa.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 3 razy 1

  Czy w tej firmie też "doradzał" młody Tusk?

 • gnago

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawa wstrzemięźliwość mediów.Zarzut jaki można było postawić na początku działalności , dopiero teraz? Ewidentnie zamówienie.W obu instytucjach powinni wejść biegli księgowi.A osobiście dorzuciłbym jakiś duży bank. Ciekawie jam wypadłoby porównanie. Banki golą klientów kredytowych do czysta nawet do 30%.A lokaty faktycznie poniżej inflacji.

 • 1pytanie

  Oceniono 2 razy 0

  Dozór policyjny ?????????? ------->>>>>>> HA,HA,HA...................
  ZA 2-3 MIESIĄCE ZNIKNIE BEZ ŚLADU ( policja nie ma dużo paliwa a tacy biznesmeni dużo jeżdżą po świecie :)))))))))))))) )

 • notremak

  Oceniono 2 razy 0

  Wkrótce przyśle prokuraturze pozdrowienia z jakichś Kajmanów czy innego raju dla oszustów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje