Szef parabanku Finroyal usłyszał zarzut

Zamknięte biuro Finroyal we Wrocławiu

Zamknięte biuro Finroyal we Wrocławiu (Fot. Małgorzata Waszkiewicz/ Radio TOK FM)

Warszawska prokuratura postawiła zarzuty szefowi firmy Finroyal. Andrzej K. usłyszał zarzut nielegalnego gromadzenia środków finansowych bez stosownego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.
Rzecznik prokuratury Dariusz Ślepokura powiedział, że dyrektor Finroyal został już przesłuchany w charakterze podejrzanego i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju. Zarzuty zostały postawione Andrzejowi K. pod koniec lipca.

Do prokuratury wpłynęło już ponad dwadzieścia zawiadomień osób pokrzywdzonych, ale wciąż napływają nowe. Prokuratura gromadzi materiał dowodowy także pod kątem wątku ewentualnego oszustwa.

Prokuratura oddzielnie prowadzi sprawę wczorajszego splądrowania siedziby Finroyal przez klientów firmy. Wściekli klienci Finroyal wtargnęli do biura firmy. Po wyważeniu drzwi starali się wynieść, co się da, między innymi biurowe meble. Zatrzymano jedną osobę. Przedstawiono jej zarzut uszkodzenia mienia. Chodzi konkretnie o zniszczenie drzwi. Osoba ta została przesłuchana, a następnie zwolniona.

Zobacz także
 • "Rz": Prokuratura wie o Amber Gold od trzech lat. Nic nie zrobiła
 • Strona internetowa parabanku Zdesperowani klienci Finroyal splądrowali biuro parabanku w centrum Warszawy
Komentarze (70)
Szef parabanku Finroyal usłyszał zarzut
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 14 razy 12

  Polska to jednak Bananowa Republika

  hochsztapler naciągnie ludzi na miliony zł dostając dozór policyjny i nakaz używania jednej łyżeczki cukru mniej do herbaty

  emerytkę ktoś naciągnie na zestaw garnków za kilka tysięcy zł i Komornik skasuje do zera, bo wszystkie powołane do obrony klienta instytucje są niby bezradne

  maga naciągacz łazi na wolności dostając żelazny list wynajmując za skradzione pieniądze dobrych adwokatów śmiejąc się wszystkim w oczy

  gościa, który ukradł worek cementu by kupić pół litra sadza się natychmiast do paki (dodatkowo kilka miesięcy za prowadzenie po chodniku pojazdy czyli roweru w stanie spożycia alkoholu: tak, tak, nasi stróże prawa tak interpretują przepisy))

  za wyważenie drzwi hurtowemu złodziejowi w jego obronie prowadzone jest specjalne dochodzenie obciążające dodatkowo podatników (za skradzione miliony niech wstawi nowe)

  i do eksmisji biednych lokatorów z małymi dziećmi bądź pustostanów angażuje się całe bataliony Policji broniąc prywatnych interesów jakiegoś pseudo-biznesmena (każdy pieniądz w ich interesach mniej lub więcej śmierdzi)

  jednocześnie biedaków katują bądź mordują na ulicy w biały dzień, ale w tym czasie i miejscu Policji nie uświadczysz

  polskie prawo karne jest tak ukształtowane, że prokurator bądź sędzia za to samo przestępstwo jednego może posadzić do więzienia na kilkanaście lat, a drugiego z racji ,,niskiej szkodliwości'' umorzyć

  czyli po uważaniu, a resztę każdy może się domyśleć

  wielu ludzi twierdzi, że by prawo było skuteczne (może jest i dobre) należy zabrać się za osoby je egzekwujące (prokuratorów, sędziów), bo od sposobu jego stosowania najwięcej zależy

  te resorty chronione immunitetami (???) jak się wydaje wypaczają i naginają rzeczywistość wg. sobie tylko znanych zasad (czytaj: interesów)

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 13 razy 9

  Po co komu zabierać paszport gdy nawet każde dziecko wie, że w strefie Schengen wystarczy dowód :)

 • zino799

  Oceniono 18 razy 8

  Bardzo dobrze. Tępić lumpen-biznesmanów wszelkimi dostępnymi w ramach prawa środkami. Dość pobłażliwości dla cwaniaków, przekrętaczy, oszustów i wydrwigroszy.

 • konto_live

  Oceniono 5 razy 5

  na tej kartce na drzwiach powinno być: W najbliższym czasie planowane jest przeniesienie biura Finroyal na Kajmany. Dymajcie się :)

 • jedzcie.i.pijcie

  Oceniono 9 razy 5

  Finroyal fuuu, Amber Gold fuuu, a Getinek dojąc ludzi jest OK bo to bank jest! Ostrzegam przed Getin Bank. Pan Czarnecki (TW Ernest), człowiek w białych rękawiczkach miał ujawnione przez Rzepę podpisane zobowiązanie o współpracy z SB. pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Czarnecki Czy biznes powinien współpracować z kimś takim??? Czy klienci powinni komuś z taką reputacją nosić kasę na lokaty???

 • sliwisd

  Oceniono 27 razy 5

  Kobieta jest jak polski bank. Wpłacasz pieniądze i nigdy nie widzisz ich z powrotem.

 • 1.stanley

  Oceniono 4 razy 4

  Fajne co? Dozór.Tylko co ma powiedzieć ten podpity rowerzysta,albo ten głodny,który ukradł powyżej 250 zł.On na wolności,oni w pierdlu.Kapitalizm.Właśnie on gnębi biednych,ochrania bogatych.Bezkarne bestie i to w imię prawa stworzonego przez nich, dla nich samych

 • maciejka51

  Oceniono 4 razy 4

  Wreszcie! Tylko dlaczego trzeba było czekać trzy lata? Pokrzywdzonych wcześniej nie było? Przecież prawo jasno stanowi, że na przyjmowanie wkładów pieniężnych i obciążanie ich ryzykiem trzeba mieć zezwolenie.
  ----
  www.kusznierewicz.eu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje