Syryjscy rebelianci: Zabiliśmy rosyjskiego generała, który doradzał reżimowi

Nagranie z ogłoszeniem śmierci generała

Nagranie z ogłoszeniem śmierci generała (Fot. Youtube.com)

- Zabiliśmy rosyjskiego generała, który doradzał reżimowemu Ministerstwu Obrony. Zginął w trakcie operacji wojskowej prowadzonej w dzielnicy Ghouta na przedmieściach Damaszku - poinformowała grupa syryjskich rebeliantów. Informacja ta nie została na razie potwierdzona przez inne źródła.
Oświadczenie o śmierci Rosjanina rebelianci nagrali na wideo i wysłali do agencji Reutera. W nagraniu pada nazwisko generała - ma to być Władimir Piotrowicz Kodżijewa. Rebelianci pokazują też dokument, który ma być kopią przepustki wystawionej rosyjskiemu doradcy przez syryjskich wojskowych.

Grupa nazywa się "Specjalny Batalion Operacyjny Jastrzębi". - Z pomocą Boga rosyjski doradca został wyeliminowany wraz ze swoim osobistym tłumaczem. Zdobyliśmy również dokumenty syryjskiej armii oraz informacje dotyczące rebeliantów - ogłosił przedstawiciel grupy. Batalion składa się z byłych oficerów armii syryjskiej, którzy przeszli na stronę rebeliantów.

Informacji na razie nie potwierdza strona rosyjska. W pierwszej reakcji rosyjskie Ministerstwo Obrony powiedziało agencji ITAR-TASS, że w służbie czynnej w rosyjskich siłach zbrojnych nie ma generała o takim nazwisku. Ambasada Rosji w Damaszku podała, że informacja o śmierci generała Kodżijewa nie jest zgodna z prawdą - poinformowało radio Echo Moskwy.

Wiadomo tylko, że Rosja utrzymuje w Syrii kilkusetosobowy personel wojskowy i jest jednym z nielicznych państw, które wciąż popierają reżim prezydenta Baszara el-Asada.
Nagranie, w którym ogłoszono zabicie generała

Zobacz także
 • Asma al-Assad i Baszar al-Assad Liga Arabska gwarantuje rodzinie Assada bezpieczny wyjazd z kraju
 • Nie wiadomo dokładnie, co się dzieje w Syrii. Zachód swoją wiedzę o skali konfliktu głównie z amatorskich filmów wrzucanych do interneta Masowe egzekucje cywilów w Damaszku. Reżim zabija ludzi w okrutny sposób
 • Francuski obszar mandatowy przyznany. Na żółto zaznaczono współczesny Liban, reszta tworzy Syrię. Na zielono zaznaczono terytorium Państwa Alawitów Assad coraz bliżej upadku. Wykroi sobie z Syrii alawickie państwo?
Komentarze (381)
Syryjscy rebelianci: Zabiliśmy rosyjskiego generała, który doradzał reżimowi
Zaloguj się
 • kup_kotka

  Oceniono 40 razy 24

  To Rosjanie przyślą następnego. Oni tych generałów mają tylu, że ho ho

 • net_friend

  Oceniono 46 razy 22

  > Informacji na razie nie potwierdza strona rosyjska.

  Ta strona nigdy niczego nie potwierdza, łącznie z wybuchem Czernobyla.

 • kot_ikkk

  Oceniono 28 razy 16

  Biedni rebelianci w Syrii ciemiężeni przez assada mordują jeszcze biedniejszych Chrześcijan. Któż się po tej rewolucji doliczy kilku tysięcy brakujących cywilów Chrześcijańskich?

 • hans_close

  Oceniono 16 razy 14

  Był wojskowym i na wojnie zginął, ryzyko wkalkulowane w pracę. Dla wojskowego to dobra śmierć.

  Należy się cieszyć, że nie został bestialsko zamordowany jak to jest w tradycji bliskowschodniej, skąd wywodzą się trzy główne religie "sprawiedliwości", "miłości bliźniego" i "pokoju" i(Judaizm, Chrześcijaństwo i Islam)

 • lord.wiader

  Oceniono 24 razy 14

  Czas wrocic do starego sowieckiego zwyczaju - kazdy general powinien miec przydzialowa karacene z orderow. Zadna kula nie przebije Orderu Lenina.

 • vikaromaniuta

  Oceniono 19 razy 13

  Bandyci - najemnicy NATO przegrali już bitwę o Aleppo - zabito i wzięto do niewoli m.in. oficerów tureckich i katarskich. Trwa czyszczenie dzielnic z bandyckich niedobitków. Laureat nagrody Nobla w szoku !!!

 • nie-tak

  Oceniono 18 razy 12

  Dziwne że "zabity" rosyjski generał (info propagandy rebeliantów) zmartwychwstaje zwołuje konferencje prasową i stawia się osobiście na konferencji prasowej dziennikarzom.
  Cytat:
  "Überraschendes Ende: Ein russischer General a.D., der laut syrischen Rebellen bei Damaskus getötet worden sein soll, ist am Mittwoch in Moskau höchstpersönlich vor die Presse getreten. Russische Diplomaten und Militärs werfen den Assad-Gegnern Lügen und Provokation vor...
  Der Sensationsbericht des Senders Al-Arabija, ein russischer General sei in Syrien getötet worden, löste am Mittwoch eine Welle von Dementis aus. Ein Beamter des russischen Außenministeriums sagte der Agentur Itar-Tass, der russische Staatsbürger Wladimir Kuschejew habe zwar zuvor in Syrien gearbeitet, befinde sich derzeit jedoch in Moskau. Die Medienberichte über seinen Tod nahe Damaskus entsprächen nicht der Wahrheit: „Das ist ein weiteres Beispiel für den Medienkrieg, den die syrischen Rebellen und ihre Drahtzieher führen, um ihre Ziele zu erreichen, die von den Interessen des syrischen Volkes weit entfernt sind“..."

  Doniesienia i manipulacja "nadzwyczaj wiarygodnej" agencji prasowej Reuters'a czyli własności Rothschild'a.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje