Syryjscy rebelianci: Zabiliśmy rosyjskiego generała, który doradzał reżimowi

08.08.2012 08:56
Nagranie z ogłoszeniem śmierci generała

Nagranie z ogłoszeniem śmierci generała (Fot. Youtube.com)

- Zabiliśmy rosyjskiego generała, który doradzał reżimowemu Ministerstwu Obrony. Zginął w trakcie operacji wojskowej prowadzonej w dzielnicy Ghouta na przedmieściach Damaszku - poinformowała grupa syryjskich rebeliantów. Informacja ta nie została na razie potwierdzona przez inne źródła.
Oświadczenie o śmierci Rosjanina rebelianci nagrali na wideo i wysłali do agencji Reutera. W nagraniu pada nazwisko generała - ma to być Władimir Piotrowicz Kodżijewa. Rebelianci pokazują też dokument, który ma być kopią przepustki wystawionej rosyjskiemu doradcy przez syryjskich wojskowych.

Grupa nazywa się "Specjalny Batalion Operacyjny Jastrzębi". - Z pomocą Boga rosyjski doradca został wyeliminowany wraz ze swoim osobistym tłumaczem. Zdobyliśmy również dokumenty syryjskiej armii oraz informacje dotyczące rebeliantów - ogłosił przedstawiciel grupy. Batalion składa się z byłych oficerów armii syryjskiej, którzy przeszli na stronę rebeliantów.

Informacji na razie nie potwierdza strona rosyjska. W pierwszej reakcji rosyjskie Ministerstwo Obrony powiedziało agencji ITAR-TASS, że w służbie czynnej w rosyjskich siłach zbrojnych nie ma generała o takim nazwisku. Ambasada Rosji w Damaszku podała, że informacja o śmierci generała Kodżijewa nie jest zgodna z prawdą - poinformowało radio Echo Moskwy.

Wiadomo tylko, że Rosja utrzymuje w Syrii kilkusetosobowy personel wojskowy i jest jednym z nielicznych państw, które wciąż popierają reżim prezydenta Baszara el-Asada.
Nagranie, w którym ogłoszono zabicie generała

Zobacz także
Komentarze (381)
Zaloguj się
 • yarrrr

  Oceniono 3 razy -1

  Nikogo nie zabili.

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy 1

  Cudowne zmarchwystanie generała..
  www.vesti.ru/only_video.html?vid=437539
  Doniesienia o mej śmierci mogą być lekko przesadne - Mark Twain

 • mangusta3

  Oceniono 7 razy 1

  Uzbrojone i skierowane do walki przez NATO terrorystyczne bandy salaficko-wahhabickich najemników i morderców kompromitują się po raz kolejny...

 • 1group

  Oceniono 16 razy 10

  Jak się okazało,że wśród "rebeliantów" nie ma prawie Syryjczyków,terroryści z pomocą międzynarodowej mafii pismaków,znaleźli ruskiego.
  Komu wy kit wciskacie?

 • nie-tak

  Oceniono 18 razy 12

  Dziwne że "zabity" rosyjski generał (info propagandy rebeliantów) zmartwychwstaje zwołuje konferencje prasową i stawia się osobiście na konferencji prasowej dziennikarzom.
  Cytat:
  "Überraschendes Ende: Ein russischer General a.D., der laut syrischen Rebellen bei Damaskus getötet worden sein soll, ist am Mittwoch in Moskau höchstpersönlich vor die Presse getreten. Russische Diplomaten und Militärs werfen den Assad-Gegnern Lügen und Provokation vor...
  Der Sensationsbericht des Senders Al-Arabija, ein russischer General sei in Syrien getötet worden, löste am Mittwoch eine Welle von Dementis aus. Ein Beamter des russischen Außenministeriums sagte der Agentur Itar-Tass, der russische Staatsbürger Wladimir Kuschejew habe zwar zuvor in Syrien gearbeitet, befinde sich derzeit jedoch in Moskau. Die Medienberichte über seinen Tod nahe Damaskus entsprächen nicht der Wahrheit: „Das ist ein weiteres Beispiel für den Medienkrieg, den die syrischen Rebellen und ihre Drahtzieher führen, um ihre Ziele zu erreichen, die von den Interessen des syrischen Volkes weit entfernt sind“..."

  Doniesienia i manipulacja "nadzwyczaj wiarygodnej" agencji prasowej Reuters'a czyli własności Rothschild'a.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 13 razy -9

  Frajerskie zagranie. Tak się traci poparcie urzędników nazistowskej EU. Służalczy i zawsze dyspozycyjni wobec Moskwy Brukselscy politycy płazem tego nie puszczą.

 • vikaromaniuta

  Oceniono 19 razy 13

  Bandyci - najemnicy NATO przegrali już bitwę o Aleppo - zabito i wzięto do niewoli m.in. oficerów tureckich i katarskich. Trwa czyszczenie dzielnic z bandyckich niedobitków. Laureat nagrody Nobla w szoku !!!

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 14 razy 8

  Tak?, zabili?, to dlaczego zabity generał chrupie małosolne ogorci na daczy pod Moskwą?

 • muciasgracias

  Oceniono 12 razy 4

  A generał mówi:

  Coś takiego? Zabili mnie? Naprawdę?

  www.prisonplanet.com/russian-general-denies-reports-he-was-killed-by-fsa.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje