Madonna broni Pussy Riot na koncercie w Moskwie. "Modlę się za ich wolność"

Oczekiwano, że Madonna wypowie się na temat głośnego procesu niepokornych artystek

Oczekiwano, że Madonna wypowie się na temat głośnego procesu niepokornych artystek (Fot. Anatolii Stepanov AP)

Amerykańska gwiazda muzyki pop i skandalista Madonna nie zawiodła - podczas swojego występu w stolicy Rosji ujęła się za członkiniami zespołu Pussy Riot. Kobiety stanęły przed sądem za swój antyputinowski występ w cerkwi. Grożą im trzy lata kolonii karnej.
Amerykańska gwiazda muzyki pop Madonna ujęła się za członkiniami zespołu Pussy Riot i podczas koncertu w Moskwie powiedziała, że "zasługują na to, by być wolne". Zwracając się do ponad 20 tysięcy jej fanów, którzy przybyli na stadion olimpijski, Madonna oświadczyła, że "modli się za wolność trzech członkiń zespołu", którym - zgodnie z żądaniem prokuratora - grożą trzy lata kolonii karnej.

Proces Pussy Riot trwa już tydzień. Są oskarżone o chuligaństwo i obrazę uczuć religijnych. Zostały zatrzymane w lutym tego roku, gdy weszły w maskach do cerkwi Chrystusa Zbawiciela i zaśpiewały utwór "Bogarodzico, przegoń Putina!".

Proces toczy się przy dużym zainteresowaniu międzynarodowej opinii publicznej. Uwięzieniu kobiet sprzeciwiali się światowej sławy muzycy oraz działacze praw człowieka. Performerki dotąd otrzymały poparcie od między innymi Stinga, Terry'ego Gilliama, Petera Gabriela czy aktora Danny'ego DeVito.

Wczoraj w obronie aktywistek wystąpił Michaił Chodorkowski, najsłynniejszy rosyjski więzień.

Żadna z trzech oskarżonych kobiet nie ukończyła jeszcze 30 lat. Dwie z nich mają małe dzieci.

Zobacz także
 • Pussy Riot w cerkwi Rosyjski dramaturg: Wajda i inni, popierając Pussy Riot, mieszają się w nasze sprawy
 • Twitt Yoko Ono Artyści i politycy apelują o uwolnienie członkiń Pussy Riot. "Panie Putin, ..."
Komentarze (42)
Madonna broni Pussy Riot na koncercie w Moskwie. "Modlę się za ich wolność"
Zaloguj się
 • odowk

  Oceniono 14 razy 8

  I bardzo dobrze, świadczy to o niej pozytywnie. Ujęła się za Dobrem, podłość i zło tkwi w tych którzy chcą zniszczyć te odważne dziewczyny.

  Nieważne jest to, że ta piosenkarka pozostaje mi obojętna artystycznie, a w niektórych momentach może i zasługiwała na słowa krytyki. Ważne jest to, że ujęła się za Dobrem, walczy ze Złem, które w Rosji jest reprezentowane przez mutację kagiebistowsko-cerkiewną. A to znaczy, ze nie jest wcale zżarta przez szatana.

  Trochę trudno zrozumieć, skąd w Polsce pojawiły się głosy broniące kagiebistowskich metod dręczenia i upokarzania ludzi. Ale widać nie walczyli przeciw hitleryzmowi i sowietyzmowi, nie wszyscy tym bardziej przeżyli obozy, Sybir, Gułag, kopalnie Workuty, katownie Łubianki czy więzienia SB. Niektórzy pomagali katom, dręczyli dla zabawy w SB, więc teraz oni (a czasem ich potomkowie, bo to bywa tradycja rodzinna) chcą powrotu do sowieckiej wersji totalitaryzmu.

 • culebre

  Oceniono 9 razy 7

  Co jak co, ale Madonna i 20 000 widzów w Moskwie (!) to jednak nie jest spektakularny wynik sprzedaży biletów. Z takim rozmachem i liczbą zaangażowanych osób to ten koncert musiał mieć rentowność jak "lokaty" Amber Gold. Ma jeszcze szanse odkuć się w Ameryce Południowej, ale cienko to widzę.

 • j.fasola180

  Oceniono 23 razy 7

  Ciekawe co by zrobili Polscy krytycy Rosji tak chętnie potępiających rosyjskie władze za wszystko ,a teraz za karanie Pussy Riot. gdyby jakieś panienki odstawiły taki taniec ze śpiewami np. na Jasnej Górze albo w żydowskiej synagodze. To by dopiero byłyby protesty i żądania surowych kar. No ale w Rosji to tylko demokratyczne protesty przeciw Putinowi. Obłudnicy.

 • muciasgracias

  Oceniono 8 razy 6

  Zawód wyuczony: skandalistka.

 • elko21

  Oceniono 10 razy 6

  Dlaczego nie można komentować pod artykułem o klesze-pedofilu ???
  Czego się boicie ??? - PRAWDY SIĘ BOICIE ??? !!!

  Dajcie ludziom "wywalić" prosto w ślepia tym padalcom, to dobry wentyl bezpieczeństwa dla psychiki..... a "ku...a" jak nie chce, niech nie czyta i dalej chroni swoich (swoje) członków(ki)...

  ale co tam - pewnie i tak wykasujecie (tylko dlaczego ?)

 • todeskult

  Oceniono 15 razy 5

  Rosja to jednak dziki kraj

 • zbir-rogaty

  Oceniono 8 razy 4

  w polsce wojewodzki za ironie ukazujaca polska mentalnosc typowego kartoflaka zostalby zakamieniowany przez tych obroncow tych 3 zdzir , i tu widac jka to typowa pisbadziewia obluda co nad wisla czyni cuda !!!

 • spartacus01

  Oceniono 7 razy 3

  Dzięki za zajebiste show w Warszawie!!! Miałem Ciebie niemal na wyciągnięcie reki:)))

 • piankapoliuretanowa

  Oceniono 7 razy 3

  szkoda pussy...
  Urzędnicy świeccy jak i personel naziemny cerkwi - dla równowagi - na 5-letni turnus do kolonii karnej aby rozsądek wrócił i ''proporcje''...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje