Madonna broni Pussy Riot na koncercie w Moskwie. "Modlę się za ich wolność"

07.08.2012 22:39
Oczekiwano, że Madonna wypowie się na temat głośnego procesu niepokornych artystek

Oczekiwano, że Madonna wypowie się na temat głośnego procesu niepokornych artystek (Fot. Anatolii Stepanov AP)

Amerykańska gwiazda muzyki pop i skandalista Madonna nie zawiodła - podczas swojego występu w stolicy Rosji ujęła się za członkiniami zespołu Pussy Riot. Kobiety stanęły przed sądem za swój antyputinowski występ w cerkwi. Grożą im trzy lata kolonii karnej.
Amerykańska gwiazda muzyki pop Madonna ujęła się za członkiniami zespołu Pussy Riot i podczas koncertu w Moskwie powiedziała, że "zasługują na to, by być wolne". Zwracając się do ponad 20 tysięcy jej fanów, którzy przybyli na stadion olimpijski, Madonna oświadczyła, że "modli się za wolność trzech członkiń zespołu", którym - zgodnie z żądaniem prokuratora - grożą trzy lata kolonii karnej.

Proces Pussy Riot trwa już tydzień. Są oskarżone o chuligaństwo i obrazę uczuć religijnych. Zostały zatrzymane w lutym tego roku, gdy weszły w maskach do cerkwi Chrystusa Zbawiciela i zaśpiewały utwór "Bogarodzico, przegoń Putina!".

Proces toczy się przy dużym zainteresowaniu międzynarodowej opinii publicznej. Uwięzieniu kobiet sprzeciwiali się światowej sławy muzycy oraz działacze praw człowieka. Performerki dotąd otrzymały poparcie od między innymi Stinga, Terry'ego Gilliama, Petera Gabriela czy aktora Danny'ego DeVito.

Wczoraj w obronie aktywistek wystąpił Michaił Chodorkowski, najsłynniejszy rosyjski więzień.

Żadna z trzech oskarżonych kobiet nie ukończyła jeszcze 30 lat. Dwie z nich mają małe dzieci.

Zobacz także
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • losiu4

  0

  a do czego ona się modli?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • zbir-rogaty

  Oceniono 2 razy 0

  @odowk
  ty szmato tchorzu debilu z rynsztoka nacpany przyglupie. !!!

 • powerranger2.0

  Oceniono 1 raz 1

  hehehehehehehe Madonna sie modli hehehehe...
  Do kogo ze tak zapytam niesmialo?
  'In the midnight hour I can feel your POWER' -

 • zbir-rogaty

  Oceniono 2 razy 0

  @2bankier

  ty kretynie ciulu w morde nawalony !!! ze idiota jestes to kazdy wie bydlaku.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 9 razy -3

  Odowk, to nie tak. Madonna broni tych kobiet bo są za aborcją i niemoralnością! Dobrem, w tym przypadku, byłoby je wychłostać i posadzić na trzy lata w obozie pracy!

 • odowk

  Oceniono 14 razy 8

  I bardzo dobrze, świadczy to o niej pozytywnie. Ujęła się za Dobrem, podłość i zło tkwi w tych którzy chcą zniszczyć te odważne dziewczyny.

  Nieważne jest to, że ta piosenkarka pozostaje mi obojętna artystycznie, a w niektórych momentach może i zasługiwała na słowa krytyki. Ważne jest to, że ujęła się za Dobrem, walczy ze Złem, które w Rosji jest reprezentowane przez mutację kagiebistowsko-cerkiewną. A to znaczy, ze nie jest wcale zżarta przez szatana.

  Trochę trudno zrozumieć, skąd w Polsce pojawiły się głosy broniące kagiebistowskich metod dręczenia i upokarzania ludzi. Ale widać nie walczyli przeciw hitleryzmowi i sowietyzmowi, nie wszyscy tym bardziej przeżyli obozy, Sybir, Gułag, kopalnie Workuty, katownie Łubianki czy więzienia SB. Niektórzy pomagali katom, dręczyli dla zabawy w SB, więc teraz oni (a czasem ich potomkowie, bo to bywa tradycja rodzinna) chcą powrotu do sowieckiej wersji totalitaryzmu.

 • waw-el

  Oceniono 22 razy -8

  Ta stara rura niech sie zainteresuje dyskyminacja w Ameryce, a nie w innych Krajach

 • todeskult

  Oceniono 15 razy 5

  Rosja to jednak dziki kraj

 • spartacus01

  Oceniono 7 razy 3

  Dzięki za zajebiste show w Warszawie!!! Miałem Ciebie niemal na wyciągnięcie reki:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje