Tajfun Haikui w nocy uderzy w Szanghaj. Ewakuowano 200 tys. osób

Tajwan Haikui zbliża się do Szanghaju

Tajwan Haikui zbliża się do Szanghaju (Fot. NASA)

Finansowa stolica Chin przygotowuje się na uderzenie najsilniejszego od 7 lat tajfunu. W Szanghaju ewakuowano już 200 tysięcy osób. Tajfun Haikui do miasta dotrzeć ma jeszcze dziś w nocy.
Według chińskich mediów tajfun Haikui będzie najsilniejszym, który dotrze do Szanghaju od 2005 roku, kiedy podczas tajfunu Matsa w mieście zginęło 7 osób. Zostały odwołane jutrzejsze zajęcia we wszystkich letnich szkołach dla dzieci. Władze miasta zarządziły wstrzymanie prac na budowach.

Tajfun Haikui uderzy też w prowincję Zhejiang, gdzie ewakuowano kolejne 250 tysięcy osób. Wstrzymano również sprzedaż biletów na połączenia kolejowe pomiędzy miejscowościami położonymi na drodze tajfunu. To już trzeci tajfun, który w ciągu ostatniego tygodnia dotrze do kontynentalnych Chin.

Jak podają chińskie media, podczas dwóch poprzednich w Państwie Środka zginęły 23 osoby, a 9 uznaje się za zaginione.

Zobacz także
 • Po ulewach zawaliła się część Wielkiego Muru
 • Pod wodą znalazły się tysiące gospodarstw. Tragiczna powódź w Rosji - zginęło ponad 100 osób. Powodem awaria zbiornika retencyjnego?
Komentarze (15)
Tajfun Haikui w nocy uderzy w Szanghaj. Ewakuowano 200 tys. osób
Zaloguj się
 • bernard_mark

  Oceniono 13 razy 9

  Mieszkam w Qidong, vis-a-vis Shanghai'u, po drugiej stronie delty Jangcy, przez most, a potem tunelem do Shanghai_Pudong jakaś godz. z małym kawałkiem... Fakt; wietrzysko tężeje coraz bardziej, ale , na razie, nie jest zbyt groźnie..., za to ciemne, burzowe chmury b.nisko nad ziemią przemieszczają coraz szybciej w kierunku na Nantog i dalej na Nanjing... Są pewne plusy tej sytuacji ..: praca w większości ( ?! ) firm prawie zamarła, a my mamy WOLNE od wczoraj !.. Wysięgniki dźwigów, przeróżnych żurawi wyłożone (gdzie można ) na ziemi i zablokowane , w Qidong większość dalekobieżnych połączeń autobusowych jest również skancelowana ..., najważniejsze - żadnej paniki ;spokojne przygotowania..., ruch prywatnych samochodów samoistnie zredukował się do 20 - 30 %... Dopiero w nocy zobaczymy , co się będzie działo, tajfun wchodzi nad ląd gdzieś w okolicach Ningbo, tam są całkiem duże wzgórza, by nie rzec góry i może samoistnie tajfun się co-nieco wygasi ?...

 • 0adam12

  Oceniono 4 razy 4

  ciekawi mnie jakie kroki podejmie państwo chińskie po uderzeniu tajfunu na Szanghaj

 • ned_pap

  Oceniono 5 razy 3

  Jestem właśnie w Yangzhou, jakieś 200 km od Szanghaju. Od rana mocno wieje, i pada drobny deszcz. Póki co, jest to miła odmiana po piekarniku, jaki był do tej pory; mam nadzieję, że nie rozwinie się to w nic poważniejszego.

 • jo81

  Oceniono 4 razy 2

  Jestem w centrum Szanghaju na 15 pietrze.. Jest fun... Wieje na maksa no i pada, ale bez przesady, taksowki jezdza , restauracje tez otwarte.. Sa nawet przechodnie na ulicach, bedzie dobrze

 • rufioxxx0

  Oceniono 4 razy 2

  Pomocy humanitarnej pewnie nie dostaną , bo prowadzą badania jądrowe, tak było ostatnio w Chinach
  taka kara z pomocy humanitarnej...

 • wzm666

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby rządził PiS, to takich rzeczy by nie było !!!

 • umcia

  0

  a ja lecę do Chin na wakacje za 2 tygodnie: Pekin- Xian- Shanghai mam nadzieję, że wszystko się uspokoi do tego czasu i będzie piękna pogoda, bo po lecie w Szkocji, gdzie pada non stop, nie mogę patrzeć na deszcz...no i wakacje mojego życia a tam jak nie powodzie to tajfuny:(((

 • 0adam12

  Oceniono 2 razy 0

  są coraz Groźniejsze i silniejsze ale z tego powodu że potrafią się przystosować do sytuacji panującej na świecie dawniej byli sprzymierzeni z ZSRR teraz potrafili przystosować się do świata w którym rządzi kapitalizm a nie socjalizm przynajmniej w większości świata .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje