Doradca Romneya krytykuje wizytę w Polsce

Mitt Romney

Mitt Romney (Fot. Charles Dharapak AP)

Podczas wizyty w Polsce sprawiał wrażenie, jakby myślał, że mamy 1989 rok - krytykuje Mitta Romneya jeden z jego doradców ds. polityki zagranicznej w ?Washington Post?.
"Washington Post" w obszernym artykule pisze o chaosie w sztabie Romneya, zwłaszcza wśród doradców odpowiedzialnych za sprawy zagraniczne.

Doradcy zdają sobie sprawę z tego, że o wyniku listopadowych wyborów zadecyduje stan gospodarki, a nie polityka międzynarodowa. Większość zauważa też, że mimo nieustającej krytyki Obamy Romney ma trudności z odróżnieniem się od kontrkandydata i podkreśleniem swoich zasług.

Podróż zakończona porażką

Podróż zagraniczna, która miała pokazać kandydata GOP jako polityka rozeznanego na arenie międzynarodowej, przez wielu została uznana za porażkę. Brytyjczyków obraził uwagami na temat organizacji igrzysk olimpijskich, a w Izraelu uwagami m.in. nt. Jerozolimy uraził Palestyńczyków.

Doradcy Romneya krytykują nawet jego wizytę w Polsce. Kandydat GOP podczas wizyty w Gdańsku i Warszawie chwalił koniec komunizmu, sukces demokracji i wolny rynek. - Przez to wygląda jak Rip Van Winkle [postać z opowiadania dla dzieci, która przeniosła się w czasie - red.] i jakby myślał, że mamy rok 1989 - stwierdził w rozmowie z "Washington Post" jeden z doradców.

Wielu komentatorów na poparcie tezy, że Romney nie rozumie obecnej polityki zagranicznej, przytaczało też jego słowa sprzed kilku miesięcy. Kandydat GOP powiedział, że "Rosja jest geopolitycznym wrogiem numer jeden" dla USA.

- Ale na koniec liczy się tylko "gospodarka, głupcze". Bez względu na to, czy jesteś Demokratą, czy Republikaninem - konkluduje jeden z doświadczonych polityków Partii Republikańskiej, przypominając slogan wyborczy Billa Clintona.

Zobacz także
 • Anne Applebaum Applebaum po wizycie Romneya: Myślał, że wszystkim przejdzie dreszczyk, jak powie o Janie Pawle II i "Solidarności"...
Komentarze (30)
Doradca Romneya krytykuje wizytę w Polsce
Zaloguj się
 • money.pl

  Oceniono 28 razy 22

  Romney to zwykly konformista,wyborczy cwaniak o oszust.W dodatku len,ktoremu nie chce sie nawet przygotowac do wizyty.mam nadzieje,ze przegra,bo USA zaluguja na kogos lepszego.Obama nie jest idealem,ale Romney przy nim to pajac.

 • dadelog

  Oceniono 25 razy 17

  Dobrze chociaż że nic nie wspomniał o białych niedźwiedziach które podobno można zobaczyć na polskich ulicach, ale czego mozna się spodziewać po republikaninie. Typowy wyborca prawicy w USA to starotestamentowy bigot z poważnymi brakami w wiedzy ogólnej o świecie. Aż strach pomyśleć co będzie jeżeli taki ignorant zostanie prezydentem najpotężniejszego mocarstwa na świecie...

 • minkat

  Oceniono 18 razy 16

  Najwiekszym dowodem na chaos w sztabie wyborczym Romneya jest chyba to, ze publicznie krytykuja go wlasni ludzie.

 • jerjar

  Oceniono 18 razy 16

  Zdaje się, że powinniśmy być mu wdzięczni, bo nie złożył kondolencji z powodu śmierci królowej Bony.

 • tuskowyemeryt

  Oceniono 16 razy 12

  Podczas wizyty w Polsce sprawiał wrażenie, jakby myślał, że mamy 1989 rok - krytykuje Mitta Romneya jeden z jego doradców ds. polityki zagranicznej w "Washington Post".
  No cóż, rządzący się za bardzo nie zmienili jeszcze od 1980.

 • anna22kac

  Oceniono 11 razy 7

  brawo "erjar".......tacy ludzie chca prowadzic WIELKA AMERYKE------chron nas Boze!!!!!!!!!!!!!!! tjezeli on bedzie wybrany, to zaswiadczy, ze cala Ameryka jest do BAAAAAANI!!!!!!!!!!

 • washner

  Oceniono 11 razy 5

  A co nas obchodza amerykany co nie wpuszczaja Polaków bez wiz.

 • fordysta

  Oceniono 6 razy 4

  Juz od idiotycznego zaproszenia Wałęsy - poprzez samo spotkanie Romneya z Wałęsą, Tuskiem i Komorowskim - wiadomo było, że to KOMPROMITACJA. Dla Polski przede wszystkim.

 • kocurxtr

  Oceniono 6 razy 4

  co za baran, jadnakoż, jakoś doszedł do milionów.. może to szczególna umiejętność baranów - natura wrodzoną ułomność umysłową rekompensuje talentem do robienia kasy ... ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje