Kurski: Komorowski nie jest Komoruskim. "Gajowy" jest arcypolski

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski (Fot. Adam Stępień / Agencja Gaze)

Nie jest Komorowski Komoruskim. Jest polski, by nie powiedzieć arcypolski. Nie bez powodu widzi to 70 proc. Polaków, w tym 40 proc. wyborców PiS - pisze Jarosław Kurski w komentarzu po dwuletniej prezydenturze Bronisława Komorowskiego.
Kurski przypomina, że wybór Bronisława Komorowskiego zatrzasnął przed Jarosławem Kaczyńskim drzwi do Pałacu Prezydenckiego. Jak twierdzi, uchronił też Polskę przed katastrofą i kompromitacją. "Ale po dwóch latach od zaprzysiężenia widać, że zasługa Komorowskiego polega nie tylko na tym, że nie jest Kaczyńskim. Polega na tym, że jest sobą, Komorowskim. Panuje moda, żeby łapać go na jego śmiesznościach i wpadkach. A ja uważam, że to dobry prezydent" - pisze wiceszef "Gazety".

Zdaniem Kurskiego Komorowski jest dobrym prezydentem, bo "nie rozsadza ram polskiej demokracji, jak to robili Lech Wałęsa i Lech Kaczyński. Kurski uważa, że Komorowski nie domaga się też więcej władzy dla siebie. "Nie toczy wojen o to, kto ważniejszy, i ambicjonalnych awantur o krzesło na szczycie UE" - pisze Kurski. Co wyróżnia "Gajowego", jak zatytułował artykuł? Zdaniem Kurskiego Komorowski ma poczucie humoru i autoironiczny dystans, czego prawie nie miał Wałęsa, a już w ogóle nie miał Lech Kaczyński. "Nie obraża się na »gajowego « i na »Jowialskiego z wąsami i z dwururką «. Bywa przaśny i grubo ciosany. Śmieje się z własnych wpadek i nieśmiesznych dowcipów, przez co jest bardziej ludzki" - podkreśla wiceszef "Gazety".

Jego zdaniem Komorowski nie jest Komoruskim. Dzięki swoim cechom "jest polski, by nie powiedzieć arcypolski. Nie bez powodu widzi to 70 proc. Polaków, w tym 40 proc. wyborców PiS" - podkreśla Kurski.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .Zobacz także
 • Zdzisław Krasnodębski Prof. Krasnodębski: jest podział na Polskę lemingów i konfederację niepodległych Polaków. A Komorowski nie zrobił nic...
 • Prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz Komorowski jak "prowincjonalny polityk"? Nałęcz: To on pomógł Obamie wyjść z opresji
 • Bronisław Komorowski Komorowski: Tak dla związków partnerskich, ale...
Komentarze (287)
Kurski: Komorowski nie jest Komoruskim. "Gajowy" jest arcypolski
Zaloguj się
 • mieszko_koleszko

  Oceniono 295 razy 161

  Komorowski to dobry prezydent. Nie kaleczy języka tak jak Wałęsa, nie pije tak jak Kwaśniewski, nie tworzy konfliktów tak jak Kaczyński. Nie próbuje rządzić, bo od tego jet rząd, tylko reprezentuje. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Tylko Kaczyńskiemu nie odpowiada, bo ten chętnie by siebie widział na za dużym fotelu prezydenckim.

 • jaola59

  Oceniono 208 razy 114

  Pełna zgoda z autorem-do tej pory żaden z prezydentów tak nie podkreslał polskości i nie szerzył wagi świąt państwowych chocby wśród dzieci i młodziezy-świeta 3 maja,niepodległosci,kotyliony w barwach narodowych,spotkania w szkołach,pikniki w ogrodach pałacowych itp.Za poprzednich prezydentów tego nie było.JEST ARCYPOLSKI.

 • bartoszkubera

  Oceniono 117 razy 99

  A ja myślałem, że to Jacek powiedział i zadziwienie moje było ogromne ;)

 • edr66

  Oceniono 198 razy 94

  Należę do grona fanów Pana Prezydenta, zarówno w chwilach kiedy popełnia gafy (to takie ludzkie), jak i w momentach kiedy jest prawdziwym mężem stanu. Na Woodstock mi naprawdę zaimponował. Mam nadzieję, że zostanie wybrany na następną kadencję. Niestety Lech Kaczyński obniżył znacznie rangę prezydentury i mam nadzieję, że Pan Komorowski ją podniesie na tyle, że o Prezydencie RP będzie można mówić z szacunkiem

 • vlaadmir

  Oceniono 117 razy 83

  Biedny ten Jaroslaw Kurski. Musi dzielic nazwisko z Jackiem. Szkoda chlopa.

 • nty

  Oceniono 141 razy 71

  Skoda tego pisania pochwał. Prawdziwego PiSowca nikt nie przeekona , że dobre to dobre.

 • amur-49

  Oceniono 161 razy 69

  Pierwszy prezydent Polski jeszcze nie wolnej, a kontraktowej - zdrajca i morderca, drugi - politycznie utalentowany, ale zadufany w sobie prostak, trzeci - komuch (ale poza jednym żałosnym epizodem przynajmniej umiejący się zachować), czwarty - zacofaniec i miernota. I wreszcie mamy prezydenta którego nie muszę się wstydzić. Chapeau bas Panie Prezydencie !

 • gupek70

  Oceniono 121 razy 65

  Nie ma nic lepszego o 7 rano niz artykul wku...ajacy trolli z isu hehe Gdzie jest moja fajka i kawa :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje