"Należy sprywatyzować wyciągi i kolejki linowe" [WYNIKI SONDY]

Wyniki sondy

Wyniki sondy (Fot. Gazeta.pl)

Aż 76 proc. użytkowników sondy uznało, że należy sprywatyzować polskie wyciągi narciarskie i kolejki linowe. Nawet gdyby miała je przejąć zagraniczna firma.
Na jesieni mają zostać sprywatyzowane wyciągi narciarskie i kolejki linowe. - Rozpoczęcie procesu prywatyzacji spółki PKP Polskie Koleje Linowe planowane jest jeszcze w bieżącym roku - mówi rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński. Sprzeciwiają się temu górale i PiS. - Jesteśmy przeciw, zdecydowanie przeciw, i uczynimy wszystko, żeby ta prywatyzacja nie doszła do skutku - mówił Jarosław Kaczyński.

Zapytaliśmy naszych czytelników, co o tym sądzą. 76 proc. z nich uznało, że należy przeprowadzić prywatyzacje. 55 proc. głosujących do godziny 20.30 (1764 użytkowników) dopuszcza możliwość, by wyciągi i kolejki linowe przejęła firma z zagranicy. Za sprzedażą było kolejnych 21 proc. biorących udział w sondzie (685 internautów), ale chcieliby, aby nabywcą była polska firma.

Przeciw prywatyzacji opowiedziało się 23 proc. głosujących (748 osób). W sumie w naszej sondzie do 20.30 głosowało 3197 osób.

Zobacz także
 • Bohus Hlavaty, prezes Tatra Mountain Resort Prywatyzacja Polskich Kolei Linowych. "To nie jest wrogie przejęcie"
 • Jednorazowo z kąpieli wodnych słonecznych może korzystać 10 tys. osób. Kasprowy pod młotek: górale będą walczyć o dutki
Komentarze (83)
"Należy sprywatyzować wyciągi i kolejki linowe" [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • serpikomiko

  Oceniono 23 razy 15

  Ta ankieta śwaidczy o tym , że 23 lata ogłupiania społeczenstwa dało wyniki. Co Polacy i warszawiacy mają z tego, że DOCHODOWY SPEC poszedł w obce ręce ? A także STOEN ? Podobnie - zmodernizowana za ciężkie pieniądze Telekomunikacja Polska (sprzedana państwowej (!) firmie francuskiej ) ?
  Podobnie - dochodowy i osiągający dobre wyniki PKO BP ? A przedtem - PKO SA ?
  Podobnie - nalepsza i DOCHODOWA polska kopalnia - "Bogdanka" ?

 • gulasz_z_turula

  Oceniono 20 razy 12

  Nic nie wiem o sytuacji kolejek linowych w Polsce i nie bardzo mnie to interesuje, ale skoro zarówno PiS jak i górale są przeciwko to to musi być najlepszy pomysł :]

 • kurzyrozumek

  Oceniono 14 razy 10

  Prywatyzować - Tak
  Ale nie za czapkę gruszek jak to ma w zwyczaju władza w kolejnych RP

 • yani-51

  Oceniono 16 razy 10

  .......cyt, uczynimy wszystko, żeby ta prywatyzacja nie doszła do skutku - mówił Jarosław Kaczyński.

  wszystko jarus?.....to znaczy co zrobicie?

 • zartiepl

  Oceniono 27 razy 9

  Naiwniakom wierzącym że "prywatne lepsze" sugeruję poczytanie jak skończyła się prywatyzacja kolei brytyjskich. Oczywiście w Polsce trudno o tym poczytać, bo wnioski są mocno "nie po linii".

 • inzynierwojtek

  Oceniono 10 razy 8

  Dlaczego wszyscy mamy placic za przyjemnosci nielicznych? Trzeba te zabawki i wiele innych zprywatyzowac jak najszybciej. Jezeli ktos chce sie nimi bawic to nie kosztem innych tylko swoim.

 • wolnemiastoursynow

  Oceniono 12 razy 8

  Sonda jest ewidentnie tendencyjna.. bo ja bym nie prywatyzował.. ale wstydzę się odpowiedzieć na sondę "Nie, to nasz 'skarb narodowy' i powinny zostać w rękach państwa" bo to pytanie z presupozycją... i to dosyć infantylną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje