"Należy sprywatyzować wyciągi i kolejki linowe" [WYNIKI SONDY]

06.08.2012 20:46
Wyniki sondy

Wyniki sondy (Fot. Gazeta.pl)

Aż 76 proc. użytkowników sondy uznało, że należy sprywatyzować polskie wyciągi narciarskie i kolejki linowe. Nawet gdyby miała je przejąć zagraniczna firma.
Na jesieni mają zostać sprywatyzowane wyciągi narciarskie i kolejki linowe. - Rozpoczęcie procesu prywatyzacji spółki PKP Polskie Koleje Linowe planowane jest jeszcze w bieżącym roku - mówi rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński. Sprzeciwiają się temu górale i PiS. - Jesteśmy przeciw, zdecydowanie przeciw, i uczynimy wszystko, żeby ta prywatyzacja nie doszła do skutku - mówił Jarosław Kaczyński.

Zapytaliśmy naszych czytelników, co o tym sądzą. 76 proc. z nich uznało, że należy przeprowadzić prywatyzacje. 55 proc. głosujących do godziny 20.30 (1764 użytkowników) dopuszcza możliwość, by wyciągi i kolejki linowe przejęła firma z zagranicy. Za sprzedażą było kolejnych 21 proc. biorących udział w sondzie (685 internautów), ale chcieliby, aby nabywcą była polska firma.

Przeciw prywatyzacji opowiedziało się 23 proc. głosujących (748 osób). W sumie w naszej sondzie do 20.30 głosowało 3197 osób.

PYTANIE Czy należy sprywatyzować wyciągi i kolejki linowe?

 • Tak, będą lepiej zarządzane przez prywatnego przedsiębiorcę niż są przez państwo. Nawet jakby miał to być zagraniczny inwestor
 • Nie, to nasz 'skarb narodowy' i powinny zostać w rękach państwa
 • Można sprywatyzować kolejki i wyciągi, ale najlepiej, gdyby pozostały w polskich rękach
Zobacz także
Komentarze (83)
Zaloguj się
 • kanyszek

  Oceniono 2 razy 2

  Jak patrzę jakie niektórzy farmazony plotą, to się za głowę łapię. PKL chce kupić konsorcjum słowackiej firmy Tatry Mountain Resorts, która daje know-how i kasę oraz polskich gmin, które zapewniają stabilizację i gwarancję, że nic tego nie zaora. Jeśli takie konsorcjum z potężnym kapitałem wygra, to Polska zyska nowe miejsca pracy, rozwój turystyczny, nową infrastrukturę turystyczną, większe podatki, większe wpływy branży turystycznej w tym regionie. Podniesie się status życia miejscowej ludności. Skończcie z tymi prymitywnymi argumentami o charakterze nacjonalistycznym! Pomyślcie zwłaszcza o lokalnych mieszkańcach, ale też spójrzcie szerzej co na tym zyskujemy my wszyscy. A tak na podstawie waszego myślenia - Dobra niech zostanie to w rękach państwowych, czyli każdy z nas z podatków musi na to łożyć, pracę ma zaledwie 120 osób, turyści zamiast do nas będą systematycznie uciekać na Słowację, czy też w Alpy. Chcecie takiego obrazu? To kto myśli tak naprawdę o Polsce i Polakach?

 • koniu150

  Oceniono 4 razy -4

  do tego dorzucić lasy, kopalnie i co tam jeszcze zostało, złodzieje z PO-WSI i PSLu wiedzą jak to zrobić

 • piotr_999

  Oceniono 3 razy -1

  Jak tak wszystko obcemu kapitalowi sprzedadzą, to z czego chcą spłacić długi? Bo w bajki że zachodnie firmy zapłacą w Polsce podatki nie wierzę (doskonale znam mechanizmy wyprowadzania zysków z Polski). Rząd zachowuje się jak ostatni menel biorący pożyczki w providencie i wysprzedający sprzęty z domu..

 • costa3500

  Oceniono 4 razy -2

  Prywatyzować owszem ale rodzinom chłopów z PSL zapewnić stanowiska,synowi minister Sawicki kupił dyplom z weterynarii chłopakowi należy się przyzwoite stanowisko taki dyplom kosztuje,a buc i tak jest tępy więc prezesura mu się należy.

 • pascvale

  Oceniono 7 razy 5

  Państwowe firmy nie są lepsze, dają jedynie nie nielicznym złudne poczucie bezpieczeństwa, kosztem wielu.

 • inzynierwojtek

  Oceniono 10 razy 8

  Dlaczego wszyscy mamy placic za przyjemnosci nielicznych? Trzeba te zabawki i wiele innych zprywatyzowac jak najszybciej. Jezeli ktos chce sie nimi bawic to nie kosztem innych tylko swoim.

 • m.arco

  Oceniono 12 razy -2

  PO, PRYWATYZACJA I DZIURA BUDŻETOWA.
  PO podobnie jak wcześniej Kongres Liberalno - Demokratyczny cz Unia Wolności, których jest klonem wszystko sprzedaje i w efekcie budżet nie zarabia na tym ani złotówki bo wszystko idzie na raty i firmy przynoszące zyski same płacą za to by ,,golasy" powiązane z tymi partiami kupowały je za darmo. Efektem jest zawsze przy ich rządach gigantyczna dziura budżetowa i drastyczny wzrost podatków oraz wyjazd rodaków za chlebem.a sprywatyzowane firmy płacą podatki za granicą. Przez chwilę część Polaków powróciła do kraju ale to było za rządów PiS-u, obecnie już nie będzie po co wracać jak jeszcze Tusk z Komorowskim i z komuchami z SLD porządzi.

 • nina05

  Oceniono 14 razy 2

  Tusk niech sobie sprywatyzuje Urząd Rady Ministrów. Będzie z pewnością lepiej zarządzany.

 • gulasz_z_turula

  Oceniono 20 razy 12

  Nic nie wiem o sytuacji kolejek linowych w Polsce i nie bardzo mnie to interesuje, ale skoro zarówno PiS jak i górale są przeciwko to to musi być najlepszy pomysł :]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje