Korespondent Polskiego Radia w Izraelu wyrzucony z pracy. Za wpis na blogu

06.08.2012 13:42
Budynek Polskiego Radia w Warszawie

Budynek Polskiego Radia w Warszawie (Fot. Robert Kowalewski / AG)

Eli Barbur pisze na swoim blogu, że został zwolniony z pracy jako korespondent Polskiego Radia za granicą: "Pierwszy chyba raz w historii polskich mediów zerwana została w trybie natychmiastowym współpraca z zagranicznym korespondentem z powodu notki blogowej". Były już korespondent IAR miał obrazić redakcyjnego kolegę Jarosława Kociszewskiego.
"Tym korespondentem (w Izraelu) jestem ja, a przestałem być współpracownikiem IAR wczoraj wieczorem, gdyż ponoć na tym skromnym blożku publicznie obraziłem ich 'dziennikarza - Jarosława Kociszewskiego'.Półtora miesiąca temu opisałem, jak kiedyś w Gazie Arafat czule ucałował go w nadstawione usłużnie czółko" - pisze Barbur na blogu w serwisie Wirtualnemedia.pl.

Barbur wpis o redakcyjnym koledze zamieścił jednocześnie w serwisie Salon24.pl i branżowym portalu Wirtualmedia.pl.

Wzory z czasów komuny

Były korespondent określa decyzję dyrekcji IAR jako "komiczną", która wraz z treścią wypowiedzenia przypomina "niezapomniane wzory z czasów komuny".

Autor wpisu cytuje swojego byłego dyrektora: "W związku z zamieszczeniem na Pana blogu obraźliwego dla dziennikarza Polskiego Radia wpisu i złamaniem elementarnej zasady, że ewentualnych pretensji lub obraźliwych ocen wobec osób zatrudnionych w tej samej korporacji nie zamieszcza się na forum publicznym, IAR rezygnuje ze współpracy z Panem ze skutkiem natychmiastowym".

Barbur tłumaczy się: "Opisałem jedynie w żartobliwym tonie na prywatnym blogu prawdziwe zdarzenie, którego miałem zaszczyt być świadkiem wraz z wieloma innymi ludźmi mediów. Red. Jarosław Kociszewski, już wtedy jako korespondent polskich mediów, ucałowany został z przysłowiową serdecznością w czoło przez kojarzonego od dziesięcioleci z międzynarodowym terroryzmem Jasera Arafata".

Eli Barbur to wieloletni korespondent polskich mediów na Bliskim Wschodzie. W wyniku wydarzeń marcowych wyjechał do Kopenhagi, potem do Izraela. Po 1989 roku współpracował m.in. z Wprost, TVP, TVN 24, RMF FM.

Zobacz także
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • jasiekiera

  0

  Panie Barbur , tym "ich" rozsmieszyl mnie pan do lez.
  "Tym korespondentem (w Izraelu) jestem ja, a przestałem być współpracownikiem IAR wczoraj wieczorem, gdyż ponoć na tym skromnym blożku publicznie obraziłem ich 'dziennikarza - Jarosława Kociszewskiego'.

 • maksimum

  Oceniono 1 raz 1

  No juz nie wciskajcie mnie ciemnot,ze ktos mu placil za jego wypociny! Przeciez to byla propaganda w najgorszym stylu.

 • stachu44

  Oceniono 5 razy 3

  Ordynarnie zakapował, i zdziwiony - trzeba mieć tupet!

 • blue911

  Oceniono 6 razy 6

  Polskie Radio ma predstawicieli w Izraelu? A co oni tam monitoruja? Jakies wazne swiatowe zdarzenia czy ciepla posadka dla nieudacznikow?

 • robgrusza

  Oceniono 17 razy 11

  Kochani Rodacy !
  Stala sie tragedia. Przez nieodpowiedzialne dzialania Polskiego Radia zostalismy pozbawieni relacji
  najlepszego korespondenta z najwznieszego kraju tego swiata.
  Hanba ! Coz my teraz poczniemy ??

  Zginac nam przyjdzie bez wiedzy subiektywnej o wydarzeniach w ...

 • muciasgracias

  Oceniono 8 razy 0

  Widocznie był za mało polski dla Polskiego Radia.

 • arkady.ronin

  Oceniono 17 razy 11

  Nie znam gościa. Niezależnie od wszystkiego - za narobienie do własnego gniazda ponosi się karę. Dość naturalna kolej rzeczy.

 • yoonior4

  Oceniono 2 razy 0

  A może było tak:
  natemat.pl/26265,zwolniony-korespondent-iar-eli-barbur-to-ofiara-palestynskiego-lobby-w-polskich-mediach

 • 2560a

  Oceniono 2 razy 2

  Były korespondent określa decyzję dyrekcji IAR jako "komiczną"....
  -nie komiczna tylko DEMOKRATYCZNA! o to zescie walczyli! kiedys sekretarz partii mogl was opierd... a dzisiej demokratyczny wlasciele wywali na zbity pysk! demokratycznie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje