Kazik dla "Wprost": IV RP może wrócić. Już za trzy lata. Przez błędy PO

- PSL to najbardziej szkodliwa partia w Polsce. Po takich akcjach jak ta ostatnia czuję się jeszcze bardziej okradany - mówi Kazik Staszewski dla "Wprost". Jak dodaje, PO już za trzy lata może stracić władzę: - PO, która od jakiegoś czasu gra do własnej bramki, może nie obronić zarówno urzędu prezydenta, jak i większości parlamentarnej. Nie lekceważyłbym PiS, które, o ile dojdzie z ziobrystami do porozumienia, może doprowadzić do powrotu IV RP.
Artysta w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" wspomina początek stanu wojennego i to, że gdyby wybuchł on kilka dni później, to jego życie potoczyłoby się inaczej. - Na 17 grudnia 1981 r. miałem bilet do Londynu. Paradoksalnie gen. Jaruzelskiemu, którego w żaden sposób nie cenię, zawdzięczam sporo. Gdyby nie on, nie byłbym piosenkarzem, nie spotkałbym swojej żony... - mówi.

Muzyk twierdzi, że jego piosenka ze zdaniem "Wałęsa, dawaj moje sto milionów" jest cały czas aktualna. - Wystarczy Wałęsę podmienić na kogoś innego, kto jest teraz przy władzy. "Coście, skurwysyny, uczynili z tą krainą" też jest aktualne. Wszystkie pasują do tej rzeczywistości. Wałęsa jest przecież nie o Wałęsie, tylko o tym, co się ludziom przed wyborami wbija do łbów. A my wszyscy jak te barany idziemy - konstatuje.

Kazik sam, jak mówi, nie chodzi już na wybory. - Kiedyś chodziłem na prezydenckie i głosowałem na Korwin-Mikkego, ale zaniechałem tego niecnego procederu. Na tych do parlamentu byłem ostatnio, jak PiS przegrało. Na fali paniki poszedłem. Teraz nie zamierzam - zapowiada.

Nadal uważa też, że Lech Kaczyński był najlepszym prezydentem. - Nie miał żadnej konkurencji w III RP. Lech Wałęsa to gość, którego można było wykorzystać w świecie, by robił PR Polsce. Natomiast jego prezydentura to porażka - uważa. - Urząd prezydenta w Polsce jest pomyślany ni w chuj, ni w oko, że tak brzydko powiem. Nie może tworzyć prawa, a może je negować, ma siłę destrukcyjną - dodaje.

O PSL i "chłopskiej świadomości"

Zdaniem Kazika zjawisko upartyjnienia państwa jest w Polsce nie do wykorzenienia, co pokazuje afera taśmowa PSL. - To najbardziej szkodliwa partia w Polsce. Choć inne partie nie są daleko w tyle. PSL robi to po prostu bardziej ostentacyjnie. W tej chłopskiej świadomości to w zasadzie zaleta, że się dba o swoich synów, o córki, pociotków... I ja im przyznaję rację, jeśli to dbanie odbywa się za prywatne pieniądze - mówi.

- Po takich akcjach jak ta ostatnia czuję się jeszcze bardziej okradany. Przecież płacimy wielkie podatki i one są w zasadzie zabierane przemocą, bo ich niepłacenie jest obłożone sankcją karną. Zresztą wszędzie podatki to kradzież - uważa.

Muzyk zapowiada, że od przyszłego roku, po likwidacji w Polsce kosztów uzyskania przychodów dla twórców, chce założyć firmę na Wyspach Kanaryjskich, pod której szyldem chce grać koncerty. Sam też "tworzy sobie fundusz emerytalny", bo "państwo go nie utrzyma, a fundusze emerytalne są nic niewarte". - Jeśli spojrzeć na całą sytuację społeczną, nie tylko u nas, ale w całej Unii, to jak tu nie przyjadą cztery miliony Murzynów do pracy, to nie będzie komu zarabiać na emerytury - wróży.

"Byłem monarchistą, ale odkąd obejrzałem 'The Tudors'..."

Zdaniem Kazika najlepszy dotychczas był rząd Rakowskiego, bo wprowadził najbardziej liberalną ustawę o działalności gospodarczej. - Potem zaczęło się już tylko psucie wszystkiego - mówi. - Wie pani, nie ma takiej podłości, jakiej by demokratycznie wybrany rząd nie uczynił w imię uzyskania kasiory, bo jej dramatycznie brakuje. Przecież te 680 tys. urzędników trzeba jakoś opłacić - mówi.

- Przez jakiś czas byłem monarchistą, ale odkąd obejrzałem serial angielski "The Tudors" o Henryku VIII, to mi przeszło. (...) U nas panuje socjalizm etatystyczny. Większość kluczowych gałęzi przemysłu jest w rękach państwa, a etaty obsadza się swoimi. Myślę, że w innych krajach UE też się tak dzieje. Oczywiście, teraz skala inwigilacji obywateli jest większa niż za czasów komuny, ale to jest efekt postępu technicznego. Niedługo staniemy przed pytaniem, czy godzimy się na totalną kontrolę ze strony państwa - mówi.

Zobacz także
 • Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński PiS szykuje jesienną ofensywę - mniej Macierewicza, więcej projektów ustaw
 • Kuba Wojewódzki Konflikt Radia Eska Rock i KnŻ. Bo piosenka była za długa
 • Kazik Staszewski i Jarosław Kaczyński Kazik odpowiada Kaczyńskiemu: "Nadinterpretacja pana prezesa"
Komentarze (329)
Kazik dla "Wprost": IV RP może wrócić. Już za trzy lata. Przez błędy PO
Zaloguj się
 • marcelam

  Oceniono 66 razy 58

  Kazik mnie nie przekonał. Nadal uważam, że najbardziej opłaca się zapisać się do PSL.

 • ela_adela

  Oceniono 62 razy 40

  "Przez jakiś czas byłem monarchistą, ale odkąd obejrzałem serial angielski "The Tudors" o Henryku VIII, to mi przeszło." Czyli byl monarchista ale nie wiedzial co to znaczy ? Jak wiekszosc popierajacych Korwin Mikke...
  Najwyrazniej on uwaza ze historii to sie trzeba uczyc z seriali telewizyjnych... A co na to Hanka Mostowiak ?

 • calli

  Oceniono 77 razy 37

  Ma Kazik rację, przez 23 lata styropianowe, złodziejskie bydło zrobiło ze skansenu swój prywatny folwark z pańszczyźnianym ludem, który na te sprzedajne łajzy ma zarabiać - po prostu jest już najwyższy czas, żeby jego 'Płoń, płoń, płoń parlamencie, niech spali cię ogień na historii zakręcie..' zastosować w praktyce.

 • schamienie.rozsiane

  Oceniono 56 razy 36

  "Bo artysta syty ie ma nic do powiedzenia, chce picia i jedzenia, nie chce nic zmieniać ":) Prawda Panie Kazik?

 • quasi-nazi

  Oceniono 50 razy 26

  Chociaż Kazik i Kult skończyli się na Ostatecznym Krachu Systemu Korporacji, to nadal cenię tego artystę za to, że nie idzie z prądem a nadal pozostaje w kontrkulturze. Bo kiedy Tilt zagrał na wiecu PO, to serdecznie chciało mi się rzygać.

 • kaczkawrydzykach

  Oceniono 65 razy 25

  Kazik "uważa, że Lech Kaczyński był najlepszym prezydentem", a ja uważam,że potwierdza to tylko fakt iż długotrwałe obracanie się wśród bzdur i niedorzeczności Kaczyńskiego może prowadzić nawet u osób przeciętnie inteligentnych jak Kazik do utraty rozumu.

 • greg555ma

  Oceniono 34 razy 22

  Kazik kocham Cię jako artystę, ale Twoja analiza sytuacji politycznej jest zbyt płytka. Ojczyznę, za naszym przyzwoleniem okradają wszyscy, którzy dorwą się do koryta. No dobrze są chlubne wyjątki, ale niestety tylko wyjątki. Wszystko wynika z braku poszanowania dla prawa i braku patriotyzmu szczególnie w obrębie tzw. elit, z których wywodzą się rządzący. Większość elit nie identyfikuje się z narodem polskim w związku z tym nie mają barier moralnych kiedy przychodzi im sięgnąć po cudze. Sądownictwo i Prawo w Polsce jest największym bagnem i rzeczywistą przyczyną polskiej degrengolady. Ciągnące się latami procesy, kupowanie wyroków, gra na zwłokę itp oraz wyraźna ochrona bandytów kosztem zwykłych obywateli doprowadziła do tego, że prawo przestało istnieć w świadomości moich rodaków. Prawo się ośmiesza karając srogo kieszonkowców, a puszczając płazem przestępstwa korupcji i kradzieży mienia publicznego przez rządzących. Ludzie to widzą i naśladują. Ryba psuje się od głowy. Obecnie jest tragicznie. Sam jest uczestnikiem postępowania trwającego już ponad 21 lat. To jest farsa, a mój szacunek dla prawa i prawników sięgnął gleby.
  KAZIK jesteś wspaniałym artystą, Twoje teksty poruszają, a interpretacja jest bezbłędna, ale wypowiedzi dotyczące polityki powinny być przemyślane, aby ludzie gardzący narodem polskim nie przekuwali ich na własne zbroje i miecze.

 • ergosumek

  Oceniono 26 razy 22

  "Kazik dla "Wprost": IV RP może wrócić. Już za trzy lata. Przez błędy PO"
  **********************************************

  Tytuł sugeruje, że powrót tzw. IV RP jest mu nie w smak, a z treści wynika , że jest dokładnie odwrotnie.
  Przestańcie manipulować.

 • szats69

  Oceniono 32 razy 18

  "Zresztą wszędzie podatki to kradzież - uważa."
  -----------------------
  Myślałem, że coś takiego może powiedzieć tylko nastoletni korwinista. Zaakceptowanie podatków to oznaka dojrzałości i odpowiedzialności. Kazik nie ma pojęcia jakby wyglądał kraj na skutek wprowadzenia WSZYSTKICH pomysłów Mikkego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje