Kazik dla "Wprost": IV RP może wrócić. Już za trzy lata. Przez błędy PO

06.08.2012 08:15
Kazik podczas koncertu

Kazik podczas koncertu (Fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agenc)

- PSL to najbardziej szkodliwa partia w Polsce. Po takich akcjach jak ta ostatnia czuję się jeszcze bardziej okradany - mówi Kazik Staszewski dla "Wprost". Jak dodaje, PO już za trzy lata może stracić władzę: - PO, która od jakiegoś czasu gra do własnej bramki, może nie obronić zarówno urzędu prezydenta, jak i większości parlamentarnej. Nie lekceważyłbym PiS, które, o ile dojdzie z ziobrystami do porozumienia, może doprowadzić do powrotu IV RP.
Artysta w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" wspomina początek stanu wojennego i to, że gdyby wybuchł on kilka dni później, to jego życie potoczyłoby się inaczej. - Na 17 grudnia 1981 r. miałem bilet do Londynu. Paradoksalnie gen. Jaruzelskiemu, którego w żaden sposób nie cenię, zawdzięczam sporo. Gdyby nie on, nie byłbym piosenkarzem, nie spotkałbym swojej żony... - mówi.

Muzyk twierdzi, że jego piosenka ze zdaniem "Wałęsa, dawaj moje sto milionów" jest cały czas aktualna. - Wystarczy Wałęsę podmienić na kogoś innego, kto jest teraz przy władzy. "Coście, skurwysyny, uczynili z tą krainą" też jest aktualne. Wszystkie pasują do tej rzeczywistości. Wałęsa jest przecież nie o Wałęsie, tylko o tym, co się ludziom przed wyborami wbija do łbów. A my wszyscy jak te barany idziemy - konstatuje.

Kazik sam, jak mówi, nie chodzi już na wybory. - Kiedyś chodziłem na prezydenckie i głosowałem na Korwin-Mikkego, ale zaniechałem tego niecnego procederu. Na tych do parlamentu byłem ostatnio, jak PiS przegrało. Na fali paniki poszedłem. Teraz nie zamierzam - zapowiada.

Nadal uważa też, że Lech Kaczyński był najlepszym prezydentem. - Nie miał żadnej konkurencji w III RP. Lech Wałęsa to gość, którego można było wykorzystać w świecie, by robił PR Polsce. Natomiast jego prezydentura to porażka - uważa. - Urząd prezydenta w Polsce jest pomyślany ni w chuj, ni w oko, że tak brzydko powiem. Nie może tworzyć prawa, a może je negować, ma siłę destrukcyjną - dodaje.

O PSL i "chłopskiej świadomości"

Zdaniem Kazika zjawisko upartyjnienia państwa jest w Polsce nie do wykorzenienia, co pokazuje afera taśmowa PSL. - To najbardziej szkodliwa partia w Polsce. Choć inne partie nie są daleko w tyle. PSL robi to po prostu bardziej ostentacyjnie. W tej chłopskiej świadomości to w zasadzie zaleta, że się dba o swoich synów, o córki, pociotków... I ja im przyznaję rację, jeśli to dbanie odbywa się za prywatne pieniądze - mówi.

- Po takich akcjach jak ta ostatnia czuję się jeszcze bardziej okradany. Przecież płacimy wielkie podatki i one są w zasadzie zabierane przemocą, bo ich niepłacenie jest obłożone sankcją karną. Zresztą wszędzie podatki to kradzież - uważa.

Muzyk zapowiada, że od przyszłego roku, po likwidacji w Polsce kosztów uzyskania przychodów dla twórców, chce założyć firmę na Wyspach Kanaryjskich, pod której szyldem chce grać koncerty. Sam też "tworzy sobie fundusz emerytalny", bo "państwo go nie utrzyma, a fundusze emerytalne są nic niewarte". - Jeśli spojrzeć na całą sytuację społeczną, nie tylko u nas, ale w całej Unii, to jak tu nie przyjadą cztery miliony Murzynów do pracy, to nie będzie komu zarabiać na emerytury - wróży.

"Byłem monarchistą, ale odkąd obejrzałem 'The Tudors'..."

Zdaniem Kazika najlepszy dotychczas był rząd Rakowskiego, bo wprowadził najbardziej liberalną ustawę o działalności gospodarczej. - Potem zaczęło się już tylko psucie wszystkiego - mówi. - Wie pani, nie ma takiej podłości, jakiej by demokratycznie wybrany rząd nie uczynił w imię uzyskania kasiory, bo jej dramatycznie brakuje. Przecież te 680 tys. urzędników trzeba jakoś opłacić - mówi.

- Przez jakiś czas byłem monarchistą, ale odkąd obejrzałem serial angielski "The Tudors" o Henryku VIII, to mi przeszło. (...) U nas panuje socjalizm etatystyczny. Większość kluczowych gałęzi przemysłu jest w rękach państwa, a etaty obsadza się swoimi. Myślę, że w innych krajach UE też się tak dzieje. Oczywiście, teraz skala inwigilacji obywateli jest większa niż za czasów komuny, ale to jest efekt postępu technicznego. Niedługo staniemy przed pytaniem, czy godzimy się na totalną kontrolę ze strony państwa - mówi.

Zobacz także
Komentarze (329)
Zaloguj się
 • istvan73

  Oceniono 12 razy 6

  Pamiętam wywiad z Kazikiem dla „Tylko Rock” z 2005 czy 2006 r. Na pytanie który z polityków robi aktualnie najlepszą robotę w Polsce odpowiedział „Ziobro i Sikorski”, którzy obaj byli wtedy w rządzie PiS. Innymi słowy, Kazik tyle wie co zje. Pieśniarz z niego jest doskonały, ale z polityki to on by się nie utrzymał.

 • wyklenta_kaczuszka

  Oceniono 6 razy 0

  A co, Kaziu ? Marzy ci się koalicja PiS-PSL ?

 • sigm_0

  Oceniono 4 razy 2

  taaaa, rząd Rakowskiego wywołał hiper inflację, i długo trzeba było gasić po nim, bardzo długo.... A PSL to przede wszystkim agencja nieruchomości rolnych, a więc dlatego reprywatyzacja zgaszona i pół Polski w zawieszeniu, a rolnictwo po reformie rolnej do tej pory nie może się pozbierać, cały kraj poszatkowany i maleńkie gospodarstwa, wystarczy tylko jakiś porządny grad i producentom żywności grozi głód, bo bez forsy żyją tak z dnia na dzień, bo co to za dochody z upraw 5 ha ziemniaków

 • gorgony

  Oceniono 9 razy 1

  Kaziu lepiej graj, nie pier..l(Jako polityk resztę szacunku stracisz)

 • 2560a

  Oceniono 8 razy 0

  czego bardziej boja sie Polacy: powrotu IV RP czy powrotu PRLu???????????
  sonda. glosuj!

 • gomar7

  Oceniono 16 razy 14

  Kazik powiedział co powiedział. Wolno mu. Ani to głupie ani też odkrywcze. Nie wiem czym się tak co niektórzy podniecają i leją na niego pomyjami. A co do tego który prezydent był najlepszy to tylko losowanie może rozstrzygnąć. Jak nie "goleń" to kartofel to nie chcem. Wybór między dżumą, cholerą a tyfusem.
  Pozdrawiam frustratów poniżej.

 • gingernia

  Oceniono 21 razy -15

  Kazik, Ty bys nie byl w zyciu zadnym artyscina gdyby nie to, ze tata ci zostawil pare tekstow.

 • eso1984

  Oceniono 28 razy -16

  słoma z butów normalnie
  aż żal, że się go kiedyś słuchało...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje