Samochód wjechał w grupę ludzi idących poboczem. Są ranni

05.08.2012 23:47

Fot. Piotr Molęcki / Agencja Gazeta

Cztery osoby - troje dzieci i kobieta - trafiły wieczorem do szpitali po wypadku drogowym w Rusinowicach (Śląskie). W idącą poboczem grupę uderzył samochód. Osoby ranne w wypadku to opiekunka i podopieczni miejscowego ośrodka dla niepełnosprawnych.
- Poboczem szły dwie opiekunki prowadzące dwa wózki inwalidzkie z dziećmi. Trzecie dziecko szło obok. Z nieustalonych przyczyn kobieta kierująca samochodem osobowym zjechała na przeciwny pas ruchu i wjechała w tę grupę - powiedział Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji.

Jedna z opiekunek w krytycznym stanie została przewieziona do szpitala w Opolu. Do szpitala w Częstochowie trafiło troje poszkodowanych w wypadku dzieci. Jedno z ich ma 11 lat, a dwoje pozostałych 13 lat. Druga opiekunka nie odniosła obrażeń. Poszkodowani w wypadku to opiekunka i podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

Dokładne przyczyny wypadku nie są na razie znane. Przypuszczalnie kobieta, która jechała autem, zagapiła się. Sprawczyni wypadku była trzeźwa.

Najnowsze informacje