Burze w całej Polsce. Lubuskie: Zginęła 11-letnia dziewczynka przygnieciona drzewem

Borowy Młyn znajduje się niedaleko miejscowości Sierczynek na gracu woj. lubuskiego i wielkopolskiego

Borowy Młyn znajduje się niedaleko miejscowości Sierczynek na gracu woj. lubuskiego i wielkopolskiego (Fot. za Maps Google)

Niemal w całej Polsce - deszcz i burze. W miejscowości Borowy Młyn w woj. lubuskim doszło do tragedii. Podczas potężnej nawałnicy drzewo upadło na namiot. Zginęła 11-letnia harcerka.
Wiesz więcej? Poinformuj Alert24 - 605 24 24 24

Dziewczynka przebywała na obozie harcerskim nad jeziorem Wędromierz. Drzewo przygniotło ją podczas gwałtownej burzy, która przeszła nad miejscowością. Mimo udzielonej pomocy 11-latka zmarła - poinformował dyżurny lubuskiej straży pożarnej.

Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubuskiego ostrzega przed burzami i silnymi wiatrami, które w niedzielę mają wystąpić w regionie. Wiatry mogą osiągnąć prędkość od 70 do 90 km/h.

Gniezno: runął dach galerii handlowej

Potężna burza przeszła wieczorem także nad Gnieznem. Runął tam dach galerii handlowej "Galeria Gniezno" - podaje RMF. Nikomu nic się nie stało. Jednak strażacy mają pełne ręce roboty - w samym Gnieźnie po potężnej burzy mają 60 interwencji.

Burze w całej Polsce

Synoptycy ostrzegają przed burzami i gradobiciem, jakie mogą występować niemal w całym kraju. Największe natężenie gradobicia odnotowano na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

W związku ze zwiększonymi opadami hydrolodzy ostrzegają przed zwiększonym poziomem wód. Dotyczy to między innymi dorzeczy Małej Wisły, Przemszy i Soły na Śląsku. W niektórych rzekach tego regionu woda może przekroczyć stan ostrzegawczy. Podobnie może być w dorzeczu Skawy, Raby i Dunajca w górskich rejonach Małopolski, a także Wisłoki, Wisłoka i Sanu na Podkarpaciu.Najnowsze informacje