Koziej: Fałszywe komentarze za granicą ws. wypowiedzi prezydenta

05.08.2012 17:16
Stanisław Koziej/ Strona agencji informacyjnej Ria Novosti

Stanisław Koziej/ Strona agencji informacyjnej Ria Novosti (Fot. AG)

- W zagranicznych mediach pojawiły się fałszywe komentarze przypisujące prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu nieprawdziwą wypowiedź. Prezydent nie powiedział, że współpraca z USA ws. obrony przeciwrakietowej to błąd - tłumaczy szef BBN Stanisław Koziej.
Zobacz także
 • Gen. Stanisław Koziej Gen. Koziej: Przez ostatnie lata polska Marynarka Wojenna bez przerwy tonęła
Komentarze (155)
Koziej: Fałszywe komentarze za granicą ws. wypowiedzi prezydenta
Zaloguj się
 • adam.2x

  Oceniono 80 razy 32

  Zgadzam się z Prezydentem w tym względzie że Polska powinna przestać szukać sobie ciągle dodatkowych obrońców i dodatkowych gwarancji. Polska obecnie jest w systemie wystarczająco silnego sojuszu jako członek EU i NATO. Na tym trzeba budować politykę. Na różne dodatkowe i kontrowersyjne pomysły jak wspomniana tarcza Busha trzeba patrzeć z dystansem ponieważ są przedmiotem krytycznej debaty w USA a to znaczy że nic z tego nie będzie i nie ma co obrażać się za to na Obamę bo i tak Congress mu nie da pieniędzy na takie przesięwzięcie. W ogóle trzeba liczyć się raczej ze zwijaniem baz i militarnego udziału USA w krajach EU bo czas aby Europejczycy sami zatroszczyli się o swoją obronę i przejeli jej koszty. Europa stała się wystarczająco silna i samodzielna.

 • puzonik48

  Oceniono 40 razy 12

  No nie wiem ?Ale ta wypowiedź wydaje mi się dalece nie na miejscu :(:("Naszym błędem było to, że przyjmując amerykańską ofertę tarczy, nie wzięliśmy w wystarczającym stopniu pod uwagę ryzyka politycznego związanego ze zmianą prezydenta (w USA). Zapłaciliśmy za to dużą polityczną cenę. Nie należy tego błędu powtarzać - mówi cytowany na stronach internetowych "Wprost" prezydent, który udzielił wywiadu tygodnikowi."Z dyplomacją nie ma chyba nic wspólnego ?Czy może prezydent jest tak samo negatywnie nastawiony do Obamy jak Wałęsa ?

 • jamj

  Oceniono 31 razy 25

  Panie Koziej, jakby się nie kręcić, tyłek zawsze z tyłu. Strona polska z nieuzasadnionym optymizmem przyjęła perspektywę budowy "tarczy rakietowej", jak i nie do końca wyciągnęła wnioski co do niestabilności relacji polsko-amerykańskim. Relacje te są de facto jednostronne i sprowadzają się do instrumentalnego i nie liczącego się z interesem Polski, dyktatu USA.
  Może wypowiedź prezydenta została tak zinterpretowana w nadziei zmiany polskiej postawy wasalnej.

 • pis-dorn

  Oceniono 34 razy 22

  "- Naszym błędem było to, że przyjmując amerykańską ofertę tarczy, nie wzięliśmy w wystarczającym stopniu pod uwagę ryzyka politycznego związanego ze zmianą prezydenta (w USA)." - powiedzial prezydent.

  Jak szanuje prezydenta Komorowskiego, to ta wypowiedz jest z politycznego punktu widzenia srednia katastrofa. Bo co to byl Dzordzyk Busz??? Jasio Fasola po dlugim odwyku, sterowany przez swoich "panow" z branzy zbrojeniowej oraz sluzby specjalne dmuchajace Polakow wzdluz i wszerz - vide Szymany.
  jak moze suwerenne panstwo wierzyc w "sile" takiej marionety, jak byl Busz czy jego smetna Kondolencja??
  Czy wyobraza sobie pan prezydent realizacje mniej lub bardziej chorych "zobowiazan" podjetych przez Kaczynskich???
  Koziej tez by lepiej zrobil, gdyby tego makabrycznego lapsusa zmilczal, miast brnac w nikomu nie potrzebne tlumaczenia. Tym bardziej, ze szanse gniota Romneya sa cienkie, jak jego mormonska facjata.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 22 razy 12

  Kolejny przejaw tchórzostwa. Do jasnej cho.lery nie bójcie się Kałbojom powiedzieć w twarz, że wspólpraca z nimi to klęska. Zardzewiałe bezużyteczne okręty, pochłaniające olbrzymie sumy, Złom!! Stare wysłużone "herkulesy" pochłaniające olbrzymie sumy na utrzymanie ich przy "życiu", Wiecznie psujące się F-16, Wpakowanie nas w dwie wojny - podstępem i oszustwem do Iraku, oraz Afganistanu. Oszustwo w off-secie. Robienie idioty z prezydenta mojego kraju i obiecywanie wiz do USA dla Polaków, kiedy z góry wiadomo, że tych wiz nie będzie. Nie chce, żeby mój prezydent zachowywał się jak tchórz, a pan Koziej niech nie tłumaczy słów prezydenta, tylko powie wprost. Nie podoba nam się współpraca z wami. Oszukaliście nas i wyzyskujecie!

 • donek_na_wysypisku

  Oceniono 17 razy 9

  "Prezydent nie powiedział, że współpraca z USA ws. obrony przeciwrakietowej to błąd"

  Pan Prezydęt zapewnie POwiedział “(wiel)błond” w kontekście wojny w Iraku, i dlatego został źle “zrozómiany”…

 • mariolablondi

  Oceniono 12 razy 8

  Bul Komorowski sie obudził ?
  Po tym jak Polska armia została zniszczona ?
  Przecież ma swoich zolnierzykow do defilad i oddawania honorow .(jeśli te paralityczne drgawki jakichs niedorobionych ,pokrzywionych jak paragrafy pseudo zolnierzy można nazwać defiladą )
  Tarcza? ,tu jest potrzebne wojsko ,które ta tarczę poniesie ,lub jej użyje.. Otoczyli sie generałami ,biskupami polowymi ,prałatami i chcą modlitwą zatrzymać wrogie armie?

 • londoner777

  Oceniono 8 razy 8

  Naprawde media kłamią ??? – nie możliwe

 • 1stanczyk

  Oceniono 10 razy 8

  Nie wzielismy ...Zaplacilismy ... Nie nalezy ....

  Kto nie wzial ?

  Czy to nie byly przypadkiem te same okraglostolowe zgodne, nie tylko zreszta w tej sprawie, odmozdzone okraglostolowe pomioty, ktore nadal rzadza naszym krajem?

  Kto zaplacil ?
  Czy to przypadkiem nie nasz kraj zaplacil narazajac sie, za sparwa skrajnej niekompetencji okraglostolowych debilow (nie po raz ani pierwszy i niestety jak sie pozniej tragicznie okazalo ostatni), na smiesznosc na arenia miedzynarodowej.

  Dla kazdego sledzacego z grubsza sytuacje w relacjach amerykansko-rosyjskich i zmiany ukladu sil na swiecie bylo wielce prawdopodobne ze dla Amerykanow wazniejsza obecnie i w najblizszych dziesiecioleciach jest wspolpraca z Rosja niz powrot do zimnowojennej retoryki z czasow ZSSR.

  Tej, ktora tak sobie w swoim czasie cenily okraglostolowe debile, ze nie zauwazyly zmian jakie po rozpadzie ZSSR mialy miejsce w relacjach amerykansko-rosyjskich.
  Fakt ze jeszcze za Busha Amerykanie zgodzili sie na to by przez lata monopol transportu na ISS mial rosyjski przemysl kosmiczny byl jasna wskazowka na znaczaca i na lata zmiane amerykanskiej opcji wobec Rosji..
  Ten nasz opetany swoimi fobiami podworkowy kraglostolowy establishement przez lata wzorowal sie w naszych relacjach z Ameryka na tych jakie byly podstawa sukcesow i ekonomicznych i politycznych powojennych Niemiec.
  Przez nieomal dwa dziesieciolecia nie stac ich bylo, tych naszych pajacow, na samodzielna, polityke zagraniczna przystosowana i do naszej nowej sytuacji, (kraju szczesliwie uwolnionego z moskiewskiej smyczy) i do zupelnie innych czasow (nie wspominajac juz o naszym korzystnym polozeniu geograficznym).
  Nie pomogly Skubiszewskie, Olechowskie, Bartoszewskie, Cimoszewicze, Mellery ....nie wspominajac juz tych niezyjacych ...
  Z jednego moskiewskiego wasalstwa poprowadzili nas rownie dumnie co bezmyslnie w drugie watykansko-waszyngtonskie !!!

  Stad te ich dziecinne gowniarskie zabiegi o amerykanskie bazy w naszym kraju (na wzor tych niemieckich), stad ten nasz Konkordat jakiego nie zna obecna Europa !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje