Pogoda: synoptycy ostrzegają przed burzami z gradobiciem [MAPY]

05.08.2012 13:43
Prognoza pogody na niedzielny i poniedziałkowy wieczór

Prognoza pogody na niedzielny i poniedziałkowy wieczór (pogoda.gazeta.pl)

Deszcze i burze niemal w całej Polsce - ta pogoda utrzyma się co najmniej do poniedziałku wieczór. Synoptycy ostrzegają przed gradobiciem. Prędkość wiatru może osiągać do 90 kilometrów na godzinę.
Największe natężenie gradobicia ma być na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Miejscami spadnie do 40 milimetrów deszczu.

W związku ze zwiększonymi opadami hydrolodzy ostrzegają przed zwiększonym poziomem wód. Dotyczy to między innymi dorzeczy Małej Wisły, Przemszy i Soły na Śląsku. W niektórych rzekach tego regionu woda może przekroczyć stan ostrzegawczy. Podobnie może być w dorzeczu Skawy, Raby i Dunajca w górskich rejonach Małopolski, a także Wisłoki, Wisłoka i Sanu na Podkarpaciu.Także w poniedziałek słońca będzie niewiele. Jak zapowiadają synoptycy - powinniśmy spodziewać się przelotnego deszczu i burz. Przejściowo burze mogą być gwałtowne, z opadami gradu.

Wciąż jednak będzie gorąco. Temperatura maksymalna od 26 st. C na północnym zachodzie do 34 st. C na południowym wschodzie.Jednak we wtorek - lekkie ochłodzenie. Temperatura maksymalna przeważnie od 22 st. C do 24 st. C, chłodniej nad morzem i w terenach podgórskich - od 20 st. C do 22 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, na Pomorzu porywisty.

Komentarze (40)
Zaloguj się
 • gtpress

  Oceniono 5 razy 5

  mowimy o tarczy, a czy My mamy waly usypane?

 • panchamityle

  Oceniono 8 razy 6

  HAHAHAHA, żadna prognoza na tym portalu się nie sprawdza, więc i w tej nie ma za grosz prawdy! Jutro nad wodę, kto tylko może!

 • gorgony

  Oceniono 10 razy 6

  Prognozy, w tym kraju.WARTE TYLE CO RESZTA.

 • jano53

  Oceniono 8 razy -2

  O wiele gorszy jest motłoch który niczym szarańcza wylazł na polskie drogi po których mają prawo poruszać się tylko pojazdy przystosowane do ruchu no i oczywiście których kierowcy płacą za to poruszanie się po drogach odpowiednie podatki a burze i grad były, są i będą zawsze.

 • stefanpajonk

  Oceniono 19 razy 15

  Ja mam w dupie te pogody, najlepiej zapoznać się trochę z Wikipedią i serwisami z szeroko pojętą wiedzą geograficzną-klimatyczną i samemu oceniać pogody przy pomocy sat24, własnych oczu i suchych danych bo to co podają w TV i wnecie te prognozy pogody to DZIADOSTWO dziś też miały być burze w warszawie i gradobicia po godzinie 19 a burza była wcześniej mimo wszystko nadal straszyli wieczorną burzą, sprawę olałem i wyszedłem oddychać świeżym powietrzem na rowerze. Prognozy są dziadowskie, pokazują jakieś chmurki, kropelki a nie pokazują kluczowych informacji takich jak fronty, i prędkość przemieszczania się frontu.

 • xswedc

  Oceniono 13 razy 9

  Te i inne prognozy, np. TVN Meteo, od dwóch miesięcy co raz straszą burzami, ulewami i gradobiciem. W tym czasie we Wrocławiu padało dwa razy, po 10 minut. Poziom wody w Odrze jest niski, co oznacza, że znacznie większy obszar został dotknięty nietrafionymi prognozami.

  Bajkopisarze układający te "prognozy" nie zdają sobie sprawy, że po pierwsze rozwalają ludziom plany weekendowe, a po drugie, kiedy naprawdę będzie już zagrożenie jakąś nawałnicą, to nikt im już nie uwierzy.
  Polecam wierszyk "Kłamczucha" Brzechwy.

 • donek.com

  Oceniono 24 razy 2

  W warszawie grad wielkości pierogów pani Hanny!!!! Bronisław podjął działania odwetowe - strzela z flinty do chmur!!!!

 • tobias222

  Oceniono 8 razy 2

  aktualne ostrzeżenia pogodowe na www.burzoweinfo.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje