Motolotnia zapaliła się w trakcie lotu? Policja prowadzi poszukiwania

05.08.2012 11:27
Motolotnia

Motolotnia (Fot. Łukasz Giza / AG)

Około 50 policjantów i strażaków bierze udział w poszukiwaniach motolotniarza lub paralotniarza w lasach w pobliżu miejscowości Zamek Bierzgłowski k. Torunia. W akcję zaangażowany jest też policyjny śmigłowiec z Poznania.
- Zgłoszenie o motolotni lub paralotni, która w czasie przelotu miała się zapalić, wpłynęło do toruńskiej komendy policji w sobotę około godziny 21. Później dyżurny odebrał jeszcze kilka telefonów z podobnymi informacjami. Szybko przystąpiono do poszukiwań z udziałem ponad 130 policjantów i 28 strażaków ochotników. Akcję przerwano o trzeciej w nocy - poinformowała kom. Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Poszukiwania wznowiono w niedzielę o szóstej rano. Uczestniczą w niej policjanci i strażacy OSP, a także załoga śmigłowca poznańskiej policji z kamerą termowizyjną.

- Prosimy wszystkie osoby, które mogą pomóc w tej sprawie, o kontakt pod numerami alarmowymi 997 lub 112. Liczmy, że może zgłosi się osoba, której motolotnia czy podobny obiekt uległ awarii, a udało się jej szczęśliwie wylądować - zaapelowała kom. Chlebicz.

Komentarze (2)
Motolotnia zapaliła się w trakcie lotu? Policja prowadzi poszukiwania
Zaloguj się
  • iremus

    Oceniono 2 razy 0

    W czasie pokazów sprawności pokazują ciemnemu ludowi na jakim niebiańskim poziomie są służby państwowe. Gdy przychodzi co do czego okazuje się że nie dysponują nawet kamerą termowizyjną i szukają jak igły w stogu siana za króla ćwieczka.

  • jkmjkm

    Oceniono 7 razy -5

    Musiało być gorąco.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje