Holandia: podczas nawałnicy namiot koncertowy runął na publiczność. Kilkadziesiąt osób zostało rannych

05.08.2012 07:25
W Holandii podczas festiwalu muzycznego 'Dicky Woodstock' zawalił się namiot, w którym odbywał się koncert.

W Holandii podczas festiwalu muzycznego 'Dicky Woodstock' zawalił się namiot, w którym odbywał się koncert. (Fot Twitter)

W Holandii podczas festiwalu muzycznego Dicky Woodstock zawalił się namiot, w którym odbywał się koncert. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Nikt jednak nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Przyczyną wypadku była nawałnica. Silny wiatr zerwał wielki namiot, w którym zgromadzili się uczestnicy imprezy. Na razie nie wiadomo dokładnie, ile osób zostało poszkodowanych.Według lokalnej telewizji ich liczba sięga kilkudziesięciu. Po zawaleniu się konstrukcji natychmiast przyjechało kilka karetek pogotowia. Ratownicy udzielali też pomocy na miejscu. Według policji do szpitala przewieziono 15 osób. W chwili gdy zawalił się namiot, w środku przebywało ok. 150 osób, a na otaczającym go terenie ok. 350.

Wypadek wydarzył się ostatniego dnia festiwalu Dicky Woodstock w miejscowości Steenwijkerwold, około 110 kilometrów na wschód od Amsterdamu.

W weekend, gdy odbywała się impreza, okolicę nawiedziły silne ulewy i burze. Według świadków około 20, gdy rozpoczynał się koncert, pogoda się jednak uspokoiła i nic nie zwiastowało nawałnicy.

Zobacz także
 • Nawałnice Nawałnice nad Polską. Kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw bez prądu
Komentarze (9)
Holandia: podczas nawałnicy namiot koncertowy runął na publiczność. Kilkadziesiąt osób zostało rannych
Zaloguj się
 • krzak164

  Oceniono 30 razy 18

  W tamtym roku w Belgii na festiwalu nawałnica przewróciła konstrukcję i zginęło 11 osób. O rannych już nie wspomnę. Dobrze że nikt nie zginął. Dzięki Bogu.

 • aerobat

  Oceniono 54 razy -42

  Szkoda, że nie u nas .....
  Widać takie ostrzeżenie.
  Nie zadziała.
  Brak zabitych i rannych.
  Szybko o tym zapomną....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje