Premier Donald Tusk odebrał w Szwajcarii Nagrodę Europejską

04.08.2012 22:08
Premier Donald Tusk odebrał w Asconie Nagrodę Europejską

Premier Donald Tusk odebrał w Asconie Nagrodę Europejską (Fot. Kancelaria Premiera/ Facebook)

Premier Donald Tusk odebrał w Asconie Nagrodę Europejską. Spotkał się również z prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Eveline Widmer-Schlumpf - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na swojej stronie internetowej. Nagroda pieniężna - 50 tys. franków szwajcarskich - ma zostać przekazana na cele charytatywne.
Nagroda Europejska jest przyznawana od 2006 roku przez Fundację Hans Ringier Stiftung, założoną przez największą szwajcarską grupę wydawniczą Ringier Holding AG. Otrzymują ją osoby, które wyróżniły się w dziedzinie stosunków europejskich.

W poprzednich latach laureatami byli m.in. były prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet, sekretarz generalny Światowej Organizacji Handlu Pascal Lamy i premier Luksemburga Jean-Claude Juncker.

Gala Diner Republicai, podczas której została wręczona Nagroda Europejska, ma status najważniejszego wydarzenia tego typu organizowanego w Szwajcarii.

W sobotniej uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Eveline Widmer-Schlumpf oraz przedstawiciele europejskiej polityki i gospodarki. Laudację wygłosił Jean-Claude Trichet.

Według komunikatu KPRM nagroda pieniężna - 50 tys. franków szwajcarskich - zostanie przekazana na cele charytatywne.

Komentarze (280)
Zaloguj się
 • przeplot

  Oceniono 8 razy 4

  Skoro tak im się podoba, że medale mu dają, to niech go sobie wezmą.
  Zaraz obok jest artykuł o wyludnianiu kraju. Pewnie obywatele Zielonej Wyspy - tak wspaniale zarządzanej pojechali zgodnie zwiedzać świat. Bo przecież nie wygoniła ich bieda.
  Jaruzelskiemu też dawali od groma medali. Tylko 'ci inni"

 • demetria11

  Oceniono 9 razy -1

  Oj, ale tu pełno frustratów, których boli, że Polska, polski premier są doceniani na forum międzynarodowym! Zazdrość to bardzo brzydka cecha, kochani nieudacznicy.

 • demetria11

  Oceniono 10 razy -2

  Gratulacje, panie premierze!

 • franek-janek

  Oceniono 10 razy -2

  Polska potrzebuje duzej klasy, charyzmatycznych, mowiacych sensownie politykow. Takim jest Premier Tusk co jak widac inni widza i doceniaja. Czas skonczyc z Polska zasciankowa ktorej granice wyznacza Czestochowa albo Torun jak kto woli.

 • zygosz

  Oceniono 20 razy 4

  Tak dzis wyglada wspolpraca europejska nagradza sie tych , ktorzy sa najbardziej poszluszni i gotowi zrobic wszystko dla wlasnej kariery politycznej.Tu nie widzimy zaslug rozwoju dla Polski i Eur,opy ,lecz ,przeciwnie degradacja gospodarki polskiej i spoleczenstwa polskiego, to sie dokonuje przez dyrektywy rzadu D.Tuska.Czyzby do wszystkich Polakow nie dotarlo ? Otworzmy oczy!

 • niepyszczyc

  Oceniono 13 razy -1

  zawsze sie znajdzie tepy noz [ryzy] aby mu dac medal z brukwi!!

 • niepyszczyc

  Oceniono 10 razy -2

  a kiedy ryzy dostanie nagrode za brandzlowanie narodu?

 • drasyr

  Oceniono 12 razy 0

  Gratulacje Premierze. Ta nagroda świadczy o Pana aktywności politycznej na arenie europejskiej.

 • pawelmol1976

  Oceniono 12 razy 2

  'Nagroda Europejska jest przyznawana od 2006 roku przez Fundację Hans Ringier Stiftung, założoną przez największą szwajcarską grupę wydawniczą Ringier Holding AG. Otrzymują ją osoby, które wyróżniły się w dziedzinie stosunków europejskich.'

  może jakieś konkrety, czym to się Tusk tak wyróżnił w dziedzinie stosunków europejskich ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje