Obrońcy zwierząt alarmują: na Ukrainie znów zabijane są psy

04.08.2012 21:34
Jedna z grup na Facebooku sprzeciwiająca się okrutnemu traktowaniu psów na Ukrainie

Jedna z grup na Facebooku sprzeciwiająca się okrutnemu traktowaniu psów na Ukrainie (Fot. Facebook.com)

Ukraińscy obrońcy zwierząt alarmują, że bezdomne psy znów są zabijane w nieludzki sposób. Do otruć miało dojść w wielu dzielnicach Kijowa. Sprawa trucia psów na ulicach ukraińskich miast była bardzo głośna przed Euro 2012.
Władze zapewniały wtedy, że problem zostanie rozwiązany w inny sposób - będą zbudowane schroniska, a zwierzęta będą sterylizowane. W tym ostatnim pomagały nawet zagraniczne organizacje pozarządowe.

"Turyści opuścili Ukrainę, a ukraiński rząd pokazuje światu, jak jest cywilizowany. Znów truje się psy na dużą skalę, nie dbając o nic. Wiele z nich jest sterylizowanych" - czytamy na stronie organizacji broniącej praw zwierząt. - Do mieszkańców docierają przeraźliwe odgłosy zdychających w męczarniach czworonogów - relacjonuje organizacja Animal Watch. Według obrońców psów na martwe zwierzęta można natknąć się w wielu miejscach miasta. - Rozkładają się porzucone na śmietnikach przy 40-stopniowym upale - przekonują.

- Po mistrzostwach powrócono do dawnych praktyk - mówią obrońcy praw zwierząt w rozmowie z IAR. Działacze twierdzą, że w wielu dzielnicach Kijowa znajdowane są martwe zwierzęta. - Psy umierają w strasznych męczarniach - mówi jedna z działaczek, Olena Jeskina.

- Za truciem psów stoją stołeczne władze, które nie wybudowały ani jednego schroniska i teraz chcą rozwiązać jakoś problem bezdomnych zwierząt - twierdzą obrońcy zwierząt. Przedstawiciele władz milczą. Sprawy nie komentuje także milicja, choć została poinformowana o tym, do czego doszło.

Na Ukrainie dokonuje się eksterminacji bezdomnych psów. Zwierzęta są odstrzeliwane lub trute. Zabite psy wrzucane są do dołów na wysypiskach. W niektórych miastach stosuje się przenośne krematoria - pisaliśmy przed Euro 2012.

Zobacz także
Komentarze (200)
Zaloguj się
 • pawel_bienkowski

  Oceniono 2 razy 0

  Uśmiercanie w humanitarny sposób bezdomnych psów jest lepszym rozwiązaniem, niż tolerowanie hordy agresywnych zwierząt na ulicach Kijowa. Nikt nie rąbie ich siekierą, umierają niepotrzebne bez cierpienia.

  Obrońcy zwierząt powinni protestować przeciwko bestialstwu, a nie przeciwko humanitarnej utylizacji zwierząt, których nie jest w stanie wykarmić biedne państwo.

 • pm7303

  Oceniono 12 razy -8

  ale czy ci obrońcy zwierząt z Ukrainy, nie powinni najpierw sami stworzyć schroniska (skoro miasta nie stać lub nie chce na to łożyć) i dopiero wtedy protestować, kiedy te psy miast przywozić tam, dalej by 'niecywilizowanie' zabijano?

  Jak to łatwo jest żadać rzeczy od kogoś i za czyjeś pieniądze - a jak trudno samemu się za coś wziąść

 • carol_p

  Oceniono 14 razy -8

  Właśnie przez takie dziennikarski sensacje i lewacki bełkot prawo w polsce jest tworzone z inicjatywy idiotów.

  Jakiś idiota nieodpowiedzialnie rozmnażał psy lub koty i teraz mozna kupić psa tylko z rawdziwych hodowli za 10x większą kasę, bo inaczej to przestępstwo!
  Łatwiej wprowadzić zakaz dla wszystkich pod rygorem więzienia niż przykładnie ukarać idiotę.

 • frutson

  Oceniono 30 razy -24

  who cares, bardziej mnie ludzie obchodzą, przerobić pieski na smalec i oddać głodującym, 2 problemy z głowy

 • lisol25

  Oceniono 34 razy -26

  tylko co jest zlego w zabijaniu bezpańskich psów? lewacki bełkot.

 • von_seydlitz

  Oceniono 45 razy -23

  Psy powinny być chipowane, właściciele pociągani do odpowiedzialności, powinni rejestrować każdego kupionego czy nowego psa...

  A reszta psów powinna zostać wystrzelana. Prowadzenie jakiś "ochronek" dla psów to paranoja. Pies nie jest zwierzęciem dzikim, jako bezpański zagraża i innym zwierzętom, tym dzikim i ludziom.....

  Uzasadnieniem egzystencji psa jest posiadanie właściciela.

  I tyle "obrońcom" zwierząt.... sami nie zauważają jak swoim działaniem przyczyniają się do zmniejszenia realnej odpowiedzialności ludzi - właścicieli za psy.....

  Najśmieszniejsze jest to, że lewacy dyskutują o czipowaniu dzieci, ale takiego prostego rozwiązania jak rejestracja i chipowanie psa - jakoś nie za bardzo uważają... No tak wolą publiczne pieniądze wydawać na bezsensowną "opieką nad zwierzętami"......

  ....

  ....

 • aveon

  Oceniono 9 razy -3

  dla wszystkich kochajacych dzieci zamaist zwierzat najgorszy dzwiek najbardziej wk... to ryk wyjca malego.i debilni reodzice on z iq szympansa i wycietym tlumikiem i ona as same .zlikwidowac ta wladze ich i nasza i wyplenic to buractwo i z ludzi rowniez.precz z kosciolem mam w dupie

 • patriot.wr

  Oceniono 23 razy 3

  Powinno się zabronić trzymania psów w mieszkaniach w blokach! Jak patrzę rano na te smutne wyprowadzane pieski, to serce mi się kroi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje