Obrońcy zwierząt alarmują: na Ukrainie znów zabijane są psy

Jedna z grup na Facebooku sprzeciwiająca się okrutnemu traktowaniu psów na Ukrainie

Jedna z grup na Facebooku sprzeciwiająca się okrutnemu traktowaniu psów na Ukrainie (Fot. Facebook.com)

Ukraińscy obrońcy zwierząt alarmują, że bezdomne psy znów są zabijane w nieludzki sposób. Do otruć miało dojść w wielu dzielnicach Kijowa. Sprawa trucia psów na ulicach ukraińskich miast była bardzo głośna przed Euro 2012.
Władze zapewniały wtedy, że problem zostanie rozwiązany w inny sposób - będą zbudowane schroniska, a zwierzęta będą sterylizowane. W tym ostatnim pomagały nawet zagraniczne organizacje pozarządowe.

"Turyści opuścili Ukrainę, a ukraiński rząd pokazuje światu, jak jest cywilizowany. Znów truje się psy na dużą skalę, nie dbając o nic. Wiele z nich jest sterylizowanych" - czytamy na stronie organizacji broniącej praw zwierząt. - Do mieszkańców docierają przeraźliwe odgłosy zdychających w męczarniach czworonogów - relacjonuje organizacja Animal Watch. Według obrońców psów na martwe zwierzęta można natknąć się w wielu miejscach miasta. - Rozkładają się porzucone na śmietnikach przy 40-stopniowym upale - przekonują.

- Po mistrzostwach powrócono do dawnych praktyk - mówią obrońcy praw zwierząt w rozmowie z IAR. Działacze twierdzą, że w wielu dzielnicach Kijowa znajdowane są martwe zwierzęta. - Psy umierają w strasznych męczarniach - mówi jedna z działaczek, Olena Jeskina.

- Za truciem psów stoją stołeczne władze, które nie wybudowały ani jednego schroniska i teraz chcą rozwiązać jakoś problem bezdomnych zwierząt - twierdzą obrońcy zwierząt. Przedstawiciele władz milczą. Sprawy nie komentuje także milicja, choć została poinformowana o tym, do czego doszło.

Na Ukrainie dokonuje się eksterminacji bezdomnych psów. Zwierzęta są odstrzeliwane lub trute. Zabite psy wrzucane są do dołów na wysypiskach. W niektórych miastach stosuje się przenośne krematoria - pisaliśmy przed Euro 2012.

Zobacz także
 • Obrońcy praw zwierząt od wielu lat podkreślają, że jedynym sposobem walki z bezdomnymi psami jest ich sterylizacja Ukraina przed Euro. "Władza chroni morderców zwierząt"
 • Milicja nie reaguje na istnienie stron internetowych, tak zwanych, dog hunterów, którzy chwalą się liczbą zabitych psów Ukraina: rząd obiecał, że zbuduje schroniska dla psów. Aktywiści zdziwieni swoją skutecznością [ZDJĘCIA PROTESTU]
 • Do psów strzela się na ulicach, a potem wyrzuca do kontenerów na śmieci i wywozi do punktów utylizacji mięsa Psy zabijane, utylizowane jak śmieci. Ukraina przed Euro 2012 [WYWIAD]
Komentarze (200)
Obrońcy zwierząt alarmują: na Ukrainie znów zabijane są psy
Zaloguj się
 • fedorczyk4

  Oceniono 55 razy 29

  Stsunek do zwierząt jest miernikiem naszego poziomu cywilizacyjnego i intelektualnego. Im ktoś jest głupszy i prymitywniejszy tym okrutniej traktuje zwierzęta.

 • mentogo

  Oceniono 33 razy 25

  Nie wierzę, że ktoś kto kiedykolwiek miał pasa mógłby napisać tak straszne komentarze jakie niektórzy z was piszą. Nienawidzicie, bo nie znacie. Porozumienie jakie można osiągnąć ze zwierzakiem jest wyjątkowe. Spróbujcie pomyśleć o tym aby zaprzyjaźnić się z jakimś psem i o tym jak taka przygoda może pomóc w waszym rozwoju.

 • pumb123

  Oceniono 39 razy 23

  A w polsce są zabijane krowy świnie i kury. Te zwierzęta też mają prawo żyć. Też mają uczucia a świnie intelektem niewiele ustępują psom.

 • palikotek

  Oceniono 27 razy 17

  O poziomie szlowieka swiadczy jego stosunek do najslabszych - w tym wypadku "mniejszych braci"

 • pani_noc

  Oceniono 28 razy 16

  @mundi555cras
  Kocham takie pieprzenie - co mają usunięte płody do zadręczonych zwierząt? Czy obojętność wobec maltretowania psów zmieni coś w kwestii podziemia aborcyjnego? Poza tym nieświadomy zlepek kilku komórek chyba jednak mniej cierpi, niż przerażone i mordowane w okrutny sposób zwierzę...

 • allegroaz

  Oceniono 18 razy 14

  "obrońcy zwierząt alarmują, że bezdomne psy znów są zabijane w nieludzki sposób"
  przecież każdy z nas może iść w każdej chwili do sklepu i kupić truciznę na szczury. szczury otrute zdechną już w sposób ludzki? przecież to zwierze w niczym szczególnym nie różni się od psa, też można je wychować od maleńkiego i będzie równie sympatyczne, podobno są nawet bardziej inteligentne.

 • myourolszanka

  Oceniono 16 razy 14

  Oburzamy się, potępiamy Ukrainę. Spójrzmy na siebie! Upominamy się (słusznie!) o psy i koty, wiele osób z dużym poświęceniem usiłuje im pomóc (pomijam takich, jak autorzy niektórych tu komentarzy).
  A kto upomni się o te zwierzęta, ktore w świetle prawa stanowią bezsporną własność członków Związku Łowieckiego - które mogą być zupełnie bezkarnie zabijane i ranione (nie łudźmy się, nie każdy posiadacz broni strzela celnie) przez tych ludzi ot tak, DLA ROZRYWKI???
  Na łące pasła się sarenka. Trochę zje, trudno, cieszymy się, że w ogóle jeszcze są sarny. Przyjeżdża facet z bronią, nawet nie stąd - ale ma legitymację. Pada strzał. WOLNO MU TO ZROBIĆ!!! Nie ma sarny. Na samochód załadowany jest obiad pan myśliwego.
  Ja protestuję.

 • puzonik48

  Oceniono 21 razy 13

  A ponoć świat jest taki piękny i człowiek bez człowieczeństwa , najokrutniejszy z żyjących istot :(:(:(:(

 • tasmaklejaca-0

  Oceniono 21 razy 11

  biedne psiaczki :(( Ukraina = dzicz. Juz 2 rok przekladam wyjazd na ukraine z powodu bojkotu tego dzikiego, komunistycznego okrutnego kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje