Hołownia dla "Wprost" po obelgach Lisa: Niektórzy z nas są rekordzistami w liczbie piersi, które ssali

04.08.2012 12:27
Szymon Hołownia i Tomasz Lis

Szymon Hołownia i Tomasz Lis (Fot. Robert Kowalewski/Paweł Małecki/Agencja Gazeta)

- Nie wybieram się na wojnę z Tomaszem Lisem - deklaruje w rozmowie z "Wprost" Szymon Hołownia, który odszedł z prowadzonego przez Lisa "Newsweeka" po głośnym temacie o dzieciach księży. W portalu Natemat.pl Lis obrzucił byłego pracownika obelgami. Hołownia odpowiada: "Nic do Tomka nie mam". Ale ostro naczelnego "Newsweeka" krytykuje.
"Ja ani wojny nie widzę, ani się na nią nie wybieram" - mówi "Wprost" Hołownia, który odszedł z "Newsweeka" po tym, jak pismo na podstawie niezbyt rozległych badań jednego naukowca uczyniło tematem numeru to, że 'prawie 60 proc. polskich księży utrzymuje kontakty seksualne z kobietami, a około 10-15 proc. ma dzieci ze swoimi partnerkami'.

"Niektórzy z nas są rekordzistami w liczbie piersi, które ssali"

"Mieliśmy ostry spór o to, jak pisać o Kościele, i o ostatnią okładkę "Newsweeka" o księżach, którzy mają dzieci - tłumacz Hołownia kulisy odejścia. - Nie można sugerować że "polscy księża mają", "Kościół zamiata pod dywan", "tak to już jest", jeśli za tymi tezami stoi jeden zwyrodnialec, dwa anonimy i niereprezentatywne badania - dodaje.

W rozmowie z Piotrem Najsztubem na żartobliwą sugestię "ssałeś liberalną pierś Lisa, a okazałeś się niewdzięczny" odpowiada, że "nic do Tomka nie ma". Gdy Najsztub stwierdza, że cała trójka (Hołownia, Lis, on sam) - ssała już niejedną pierś, Hołownia odparowuje: "niektórzy z nas są nawet rekordzistami w liczbie piersi, które ssali, i ja nawet nie stawałbym z nimi do zawodów".

Katobeton albo lewak-neofita? "Nie kupuję tego"

Hołownia odnosi się też do niezwykle ostrego tekstu Lisa w portalu Natemat.pl, w którym redaktor naczelny "Newsweeka" napisał m.in. o "załganych pseudoliberalnych pseudodoktrynalnych, dwie piersi ssących liberalnych katolikach" "W jego tekście najciekawszy jest opis polskiej rzeczywistości, w którym możesz być albo katobetonem, albo lewakiem neofitą, a jeśli nie mieścisz się w którejś z tych kategorii, jesteś zakłamany. Z tego wynika, że rację mógł mieć kultowy poeta prawicy! Że żeby się między nami wreszcie rozpogodziło, nie możemy odkładać wieszania na latarniach i upuszczania krwi. Jest energia, musi być burza! Nie kupuję takiego opisu rzeczywistości" - mówi "Wprost" Hołownia. Jak zaznacza, "coraz mniej czasu zajmuje nam przejście z etapu 'nie masz racji' do 'jesteś głupi'".

Zobacz także
Komentarze (286)
Zaloguj się
 • maryla5-3-2

  Oceniono 3 razy -3

  Holownia sie miota, tlumaczy i pod kazdym wzgledem jest niewiarygodny. Zgadzam sie z Panem Lisem.

 • dziadzioniunio

  Oceniono 6 razy 4

  Lis reklamujący "patriotyzm", to jak wegetarianin reklamujący mieso wołowe. Ta sama wiarygodność.
  Mnie natomiast cieszy, że dwie antypolskie gadzinówki wzięły się za łby dla kasy.

 • hardy1

  Oceniono 11 razy -1

  Panie Hołownia, niech pan przeczyta materiały z ankiety przeprowadzonej kilka lat temu wśród księży i kleryków archidiecezji poznańskiej (lub gnieźnieńskiej...do sprawdzenia), za zgodą metropolity. Opublikowane były w GW w "Dużym Formacie".
  Po przeczytaniu przestanie pan opowiadać głupstwa i kłamstwa o znikomej liczbie księży, łamiących normy religijne, narzucone przez kościelne władze wyznania rzymsko-katolickiego. Łamania norm prawnych (np.pedofilstwa) ankieta nie obejmowała...ale i tak ankieta przedstawia zatrważający procentowo obraz duchownych katolickich w Polsce.
  Podobnie zresztą jest w innych krajach. U nas dopiero zaczyna się to ujawniać.

 • qual0play

  Oceniono 25 razy 15

  Hołownia przynajmniej ma jaja. Jest konkretny, ideologicznie "przeźroczysty", czytelny. Człowiek honoru który nie podwija jak lis ogon pod siebie jeżeli znajduje się w sytuacji która zaprzecza Jego zasadom wartościom poglądom. Mój szacun.

 • bigmaciek

  Oceniono 26 razy -16

  Kto to jest ten Hołownia? Jakiś przygłup?

 • india.wr

  Oceniono 23 razy -7

  Hołownia nie zna historii kościołą, nie wie lub nie chce wiedzieć o rozpuście, utrzymywaniu burdeli, sodomie w Watykanie, nie chce pamietać o pedofilach arcybiskupach i biskupach (np. Wiednia, Petza w Poznaniu), masowej pedofili w KK USA, Irlandii i innych. Być może liczby Lisa są nawet zaniżone.

 • istvan73

  Oceniono 12 razy -2

  Oj Hołownia, kijem wisły nie zawrócisz. Chcesz być celebrytą to musisz krakać jako oni, a jak nie to paszoł won. A kościoła nie broń, bo to żywy trup.

 • meg.007

  Oceniono 15 razy 3

  tylko wyjątkowi hipokryci lub całkowicie zaślepieni nie zauważają tego co wyczyniają niektórzy księża....

 • robertchuchla

  Oceniono 12 razy 2

  nie ma nic śmieszniejszego jak ateiści, sataniści albo inni wyznawcy "new age" pouczają chrześcijan jak ma wyglądać prawdziwe chrześcijaństwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje