Hołownia dla "Wprost" po obelgach Lisa: Niektórzy z nas są rekordzistami w liczbie piersi, które ssali

Szymon Hołownia i Tomasz Lis

Szymon Hołownia i Tomasz Lis (Fot. Robert Kowalewski/Paweł Małecki/Agencja Gazeta)

- Nie wybieram się na wojnę z Tomaszem Lisem - deklaruje w rozmowie z "Wprost" Szymon Hołownia, który odszedł z prowadzonego przez Lisa "Newsweeka" po głośnym temacie o dzieciach księży. W portalu Natemat.pl Lis obrzucił byłego pracownika obelgami. Hołownia odpowiada: "Nic do Tomka nie mam". Ale ostro naczelnego "Newsweeka" krytykuje.
"Ja ani wojny nie widzę, ani się na nią nie wybieram" - mówi "Wprost" Hołownia, który odszedł z "Newsweeka" po tym, jak pismo na podstawie niezbyt rozległych badań jednego naukowca uczyniło tematem numeru to, że 'prawie 60 proc. polskich księży utrzymuje kontakty seksualne z kobietami, a około 10-15 proc. ma dzieci ze swoimi partnerkami'.

"Niektórzy z nas są rekordzistami w liczbie piersi, które ssali"

"Mieliśmy ostry spór o to, jak pisać o Kościele, i o ostatnią okładkę "Newsweeka" o księżach, którzy mają dzieci - tłumacz Hołownia kulisy odejścia. - Nie można sugerować że "polscy księża mają", "Kościół zamiata pod dywan", "tak to już jest", jeśli za tymi tezami stoi jeden zwyrodnialec, dwa anonimy i niereprezentatywne badania - dodaje.

W rozmowie z Piotrem Najsztubem na żartobliwą sugestię "ssałeś liberalną pierś Lisa, a okazałeś się niewdzięczny" odpowiada, że "nic do Tomka nie ma". Gdy Najsztub stwierdza, że cała trójka (Hołownia, Lis, on sam) - ssała już niejedną pierś, Hołownia odparowuje: "niektórzy z nas są nawet rekordzistami w liczbie piersi, które ssali, i ja nawet nie stawałbym z nimi do zawodów".

Katobeton albo lewak-neofita? "Nie kupuję tego"

Hołownia odnosi się też do niezwykle ostrego tekstu Lisa w portalu Natemat.pl, w którym redaktor naczelny "Newsweeka" napisał m.in. o "załganych pseudoliberalnych pseudodoktrynalnych, dwie piersi ssących liberalnych katolikach" "W jego tekście najciekawszy jest opis polskiej rzeczywistości, w którym możesz być albo katobetonem, albo lewakiem neofitą, a jeśli nie mieścisz się w którejś z tych kategorii, jesteś zakłamany. Z tego wynika, że rację mógł mieć kultowy poeta prawicy! Że żeby się między nami wreszcie rozpogodziło, nie możemy odkładać wieszania na latarniach i upuszczania krwi. Jest energia, musi być burza! Nie kupuję takiego opisu rzeczywistości" - mówi "Wprost" Hołownia. Jak zaznacza, "coraz mniej czasu zajmuje nam przejście z etapu 'nie masz racji' do 'jesteś głupi'".

Zobacz także
 • Okładka 'Newsweeka'/Szymon Hołownia Hołownia: Tomka Lisa znam, lubię, a on obrzuca mnie chamskimi bluzgami
 • Szymon Hołownia Hołownia: "Oto, co musiałbym napisać w kolejnym 'Newsweeku': jak się chce tak dąć temat, to..."
 • Szymon Hołownia "To absurdalne i niezgodne z moimi poglądami" - Hołownia odpowiada na zarzuty Wielowieyskiej
Komentarze (286)
Hołownia dla "Wprost" po obelgach Lisa: Niektórzy z nas są rekordzistami w liczbie piersi, które ssali
Zaloguj się
 • mordred

  Oceniono 69 razy 57

  Hołownia broni Kościoła Katolickiego z zapałem godnym lepszej sprawy. Nie jest dla mnie problemem prowadzenie się księży, chyba że dotyczy to pedofilii, a konsekwencjami takiego prowadzenia. Z jednej strony powinni być przewodnikami duchowymi i etycznymi i za takich się podają, z drugiej, łamią wszystkie zasady, do których przestrzegania nawołują. Począwszy od cudzołożenia, do dawania fałszywego świadectwa. Hipokryzja kleru nie ma sobie równej. Mam nadzieję, że dożyję czasów, kiedy księża naprawdę będą chodzili w połatanych sutannach i martwili się, co do gara włożyć.

 • squadack

  Oceniono 103 razy 39

  Jak załganym trzeba być, że stwierdzić coś takiego:
  >>Nie można sugerować że "polscy księża mają", "Kościół zamiata pod dywan", "tak to już jest", jeśli za tymi tezami stoi jeden zwyrodnialec, dwa anonimy i niereprezentatywne badania - dodaje.<<
  Wydawało mi się do tej pory, że Hołownia ma jednak bardziej otwarty umysł a okazał sie kolejnym katolickim propagandzistą.

  Dla każdego, kto trochę lat przeżył jest oczywiste, że księża katoliccy (nie tylko polscy) mają dzieci powszechnie, że kościół katolicki zamiata takie sprawy pod dywan i że tak to już jest.
  To nie jest kwestia jednego zwyrodnialca czy dwóch anonimów - to zjawisko POWSZECHNE.
  Do tego dodajmy jeszcze księży przechodzących do kościoła polsko-katolickiego i będzie komplet.

  Pomijam tu zwyrodnialców-pedofilów w sutannach choć zapominać o nich nie wolno.

 • madzia30yo

  Oceniono 47 razy 29

  Panie Hołownia... Przecież u Terleckiego w tej jego Frondzie Pan znajdziesz etat. Przyjmie Pana z otwartymi ramionami... Może nawet na swego zastępcę...

 • inkluz7

  Oceniono 39 razy 27

  Choćby tylko 1 klecha był pedofilem, to nie ma prawa być księdzem. Choćby tylko 1 klecha uprawiał sex z kimkolwiek, to nie ma prawa być księdzem. Chyba że inaczej mówi prawo kanoniczne. Wtedy taki kościół jest do ... Pan Hołownia namiętnie broni dewiacji kościoła, używając demagogii. A tutaj powinien zająć się tym prokurator!

 • szats69

  Oceniono 26 razy 20

  " Nie można sugerować że "polscy księża mają", "Kościół zamiata pod dywan", "tak to już jest", jeśli za tymi tezami stoi jeden zwyrodnialec, dwa anonimy i niereprezentatywne badania - dodaje."
  ---------------------------
  Jeden zwyrodnialec.... to cała instytucja jest zwyrodniała, cały system, tu nie trzeba szukać pojedynczych przypadków. Wystarczy przypomnieć sobie instrukcję Crimen sollicitationis, która pokazuje, że był wręcz nakaz zwyrodnialstwa. Trudno zaprzeczać zamiataniu przez kościół pod dywan niewygodnych spraw po tym co się stało w Irlandii, USA i w innych miastach - po jednym wielkim tuszowaniu przypadków pedofilii przez hierarchię kościelną.

  Poza tym chciałbym przeczytać szczegółową krytykę metodologii tego profesora przez Hołownię, zamiast zbywaniem jej jednym słowem.

 • observer1975

  Oceniono 31 razy 19

  Lis to już tych piersi trochę wyssał : TVP, TVN,POLSAT. Teraz na powrót najsmakowitsza ta publiczna.
  Z przykrością obserwuję ewolucję tego dziennikarza. W czasach szefowania "Faktom" TVN miałem go za uczciwego dziennikarza, który stara się obiektywnie pokazywać i komentować rzeczywistość. Dał temu m.in. wyraz w sporze z Walterem o pokazanie incydentu z Prezydentem A.Kwaśniewskim w Katyniu. Potem próbował w swych książkach jawić się jako oświecony neokonserwatysta. A od kilku lat już jest jednym z najbardziej widocznych uczestników rąbanki salonowo-prawicowej. Przy tym umie zadbać o swój interes bo to i TVP ze słabym programem, który przypomina walki amstaffów ( pod kątem agresywności Lis chyba selekcjonuje gości) albo cyrk, kiedy do komentowania sprawy śmierci Madzi zaprasza znawczynie tematu Koroniewską i Cichopek.

 • fsl73

  Oceniono 33 razy 17

  Ale Lisa obecnie nie czytam, nie kupuje.

 • xerathus

  Oceniono 41 razy 17

  Hołownia zrobił sobie liberalny piar występami w TVN, ale tak naprawdę to kolejny wyjątkowo jadowity i przebiegły janczar katolickiego talibanu.
  Po jego bełkocie na temat in vitro, nie podałbym mu ręki. Takiej pogardy dla ludzkiego życia i sadzenia andronów dawno nie widziałem.
  Słusznie mu Lis dokopał i wszystkim czarnym kłamcom, czas już skończyć z zamiataniem pod dywan brudów zakłamanego kleru i ich politycznych popleczników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje