"Tajna" notatka ABW: już wiadomo, kto wkręcił prezesa Amber Gold

Prezes Amber Gold opublikował kopię rzekomo tajnej notatki ABW na temat akcji "Ikar", która miała zdyskredytować jego firmę. Szefowie ABW dość szybko mówili, że pismo jest fałszywką. Teraz Wprost.pl podaje, że informacje na temat rzekomej akcji ABW kolportował Paweł M. Mężczyzna, który zasłynął tym, że otrzymał pracę w TVP, powołując się na znajomość z prezydentem.
Gdy Paweł M. zatrudniał się w TVP, użył skrzynki udającej skrzynkę e-mailową szefa prezydenckiej kancelarii Jacka Michałowskiego.

Teraz, jak podaje "Wprost", Paweł M. przesłał informacje na temat posiadanej przez siebie wiedzy nie tylko prezesowi Marcinowi Plichcie i zarządowi Amber Gold, ale również m.in. redakcji Wprost.pl.

"Tajne kręgi ABW"

"Sprawa jest wydaje mi się bardzo poważna, udało mi się dotrzeć do osoby z kręgów ABW, jest informacja, że jest prowadzona akcja pod kryptonimem "Ikar". Dziś co prawda spotykam sie z tą osoba ponownie, jednak jest ona w części juz dla mnei wiarygodna, gdyż w dniu, kiedy OLT ogłosił upadłosc o 15 juz mi przekazał tą informację, kiedy o 22 to się potwierdziło" - napisał (pisownia oryginalna).

Czy i tym razem Paweł M. postanowił odegrać przedstawienie, wcielając się w rolę osoby dobrze poinformowanej o działaniach ABW? Wiele na to wskazuje - podaje Wprost.pl.

Niewiarygodna notatka

Były wiceszef ABW płk Mieczysław Tarnowski w rozmowie z Wprost.pl zdecydowanie kwestionuje wiarygodność notatki.

Wskazuje m.in. na fakt, że notatka jest adresowana bezpośrednio do szefa ABW, a tymczasem, jak zaznacza Tarnowski, "nikt z funkcjonariuszy nie pisze bezpośrednio do szefa ABW".

Płk Tarnowski podkreśla też, że notatka jest "niezgodna z przyjętym przez ABW wzorem dokumentów". - Nie istnieje taka rzecz jak sejf centralny, o którym jest mowa w notatce. Ponadto oznaczenia klauzuli niejawności na dokumencie są niezgodne z przyjętym wzorem, a stopka notatki jest niezgodna z przyjętymi w ABW zasadami oznaczenia tego typu dokumentów - wylicza swoje wątpliwości były szef ABW.

Odnosząc się do części merytorycznej rzekomej notatki, płk Tarnowski stwierdza, że "żaden z funkcjonariuszy ABW nie napisałby czegoś tak głupiego". Amber Gold w ostatnich tygodniach ma problemy z dostępem do powierzonych firmie pieniędzy klientów zdeponowanych na bankowych kontach - ma to być efekt wypowiedzenia spółce rachunków bankowych przez kilka banków.

Kłopoty z dostępem Amber Gold do środków miały być jednym z powodów ogłoszenia upadłości przez linie lotnicze OLT Express, których właścicielem była spółka Amber Gold.

Zobacz także
 • Marcin Plichta, szef firmy Amber Gold, udziałowca OLT Express Prezes Amber Gold ma sześć wyroków. W zawieszeniu
 • Sprawa Amber Gold. "Wyższy możliwy zysk to jest również wyższe ryzyko" [OPINIA]
 • Plichta: Amber Gold nie jest piramidą finansową
Komentarze (180)
"Tajna" notatka ABW: już wiadomo, kto wkręcił prezesa Amber Gold
Zaloguj się
 • destinyforall

  Oceniono 95 razy 79

  Pilne!!! Z najnowszych ustaleń agenta 007, współpracującego z Drużyną A i MacGyverem, wynika, że Amber Gold nie odda klientom kasy, bo ich złoto ukradł gang Olsena na zlecenie samego Gargamela. Dochodzenie w sprawie przejęli policjanci z Miami i żandarm z St. Tropez.

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 57

  Ciekawe ile zapłacił za ten papierek a swoją drogą trafił oszust na oszusta a naiwni ludzie za ich przekręty zapłacą

 • boleksww

  Oceniono 51 razy 47

  A cała ta szopka tylko po to, żeby "inwestorzy" uwierzyli, że z winy państwa potracili oszczędności życia :)

 • ok-cham

  Oceniono 43 razy 37

  Pan prezes Bursztynowego Eldorado postępuje racjonalnie. Wyszedł ze słusznego założenia, że przecież tysiące naiwniaków uwierzyło, iż zabezpieczeniem pożyczek, których mu naiwnie udzielili, są metale szlachetne i mityczne zyski z ich przechowywania. Teraz więc również wielu idiotów uwierzy, że to przez spisek ABW, KNF, LOT, banków i mediów nie był w stanie złożyć wymaganych prawem sprawozdań finansowych ani zlecić niezależnych audytów. I że z tego samego powodu pieniądze są, ale nie ma technicznych możliwości ich wypłacenia, bo spoczywają na koncie - nomen omen - technicznym. Zaiste wielka jest jego umiejętność do odkrywania coraz to nowych złóż bogactwa naturalnego, jakim jest głupota ludzka. I to dzięki pokryciu w tym kruszcu twórca i prezes Amber Goof ma nadzieję wyjść z opresji obronną ręką.

 • tenare

  Oceniono 34 razy 34

  " płk Tarnowski stwierdza, że "żaden z funkcjonariuszy ABW nie napisałby czegoś tak głupiego" "

  No tego to bym taki pewien nie był ...

 • jerjar

  Oceniono 32 razy 26

  Trafił swój na swego.

 • miemiec

  Oceniono 28 razy 24

  "Paweł M. zatrudniał się w TVP użył skrzynki "udającej" skrzynkę e-mailową szefa prezydenckiej Kancelarii Jacka Michałowskiego)."
  I nic mu za to nie zrobili- wychodzi ze nadal buja gosci- Dlaczego jest bezkarny???????

 • jqu

  Oceniono 28 razy 22

  Trzeba być skończonym naiwniakiem albo - przepraszam- 100% idiotą, żety uwierzyć w gwarantowany zysk powyżej 10%. Klasyczna piramidka, w wasze pieniądze są już gdzieś na Kajmanach, I tyle.

 • jerzy30

  Oceniono 22 razy 20

  Amber Gold juz nie ma i 50 tys "inwestorow" w poniedzialek sie dowie ze oddalo pieniadze zycia oszustowi
  Kiedys gangsterzy napadali na banki, wymuszali okupy, handlowali dragami
  Teraz zakladaja banki a ludzie sami im pieniadze przynosza - dobrowolnie przynosza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje