Dwóch terrorystów zatrzymano w Bułgarii

04.08.2012 07:50
Zdjęcia z lotniska w Burgas z telewizji izraelaskiej

Zdjęcia z lotniska w Burgas z telewizji izraelaskiej (Fot. Twitter)

Dwóch domniemanych terrorystów poszukiwanych przez Interpol zatrzymano w piątek na przejściu granicznym w Ruse na granicy bułgarsko-rumuńskiej - poinformowała bułgarska telewizja publiczna, powołując się na rzeczniczkę prokuratury.
Zatrzymani próbowali przedostać się do Bułgarii z Rumunii wraz z rodzinami. Legitymowali się dokumentami świadczącymi, że mają status uchodźców - jeden w Niemczech, a drugi w Holandii. Obu mężczyzn poszukiwał Interpol listem gończym. Zatrzymano ich w odrębnych akcjach.

Jeden z zatrzymanych, 47-letni mieszkaniec Inguszetii Mohmad Gadamuri, był poszukiwany od 2003 r. za udział w grupie przestępczej przygotowującej zamach terrorystyczny w Inguszetii. Drugi, 29-letni Turek Erkan Polater, był poszukiwany przez władze tureckie od 2004 r. za udział w organizacji terrorystycznej.

Zatrzymań dokonano po dwóch tygodniach od samobójczego zamachu na autobus z izraelskimi turystami w Burgas, podczas którego zginęło 5 Izraelczyków i bułgarski kierowca. Organizatorów zamachu nie wykryto. Po zamachu w Burgas w Bułgarii wprowadzono zaostrzone środki bezpieczeństwa.

Według rzeczniczki prokuratury zatrzymani nie mają związku z zamachem w Burgas.

Zobacz także
Komentarze (4)
Dwóch terrorystów zatrzymano w Bułgarii
Zaloguj się
 • marcin1956

  Oceniono 12 razy 8

  Czyli jeden walczył o wolność Inguszetii, a drugi o wolność Kurdów. Dlatego obaj dostali azyl i dla tego samego powodu teraz ich aresztowano. Proste i logiczne - prawda?

 • eberl

  Oceniono 5 razy 1

  "Hiszpańska policja zatrzymała trzech członków Al-Kaidy. Zlokalizowano też należące do nich mieszkanie, w którym znaleziono materiały wybuchowe. Policja podejrzewa, że przygotowywali zamach terrorystyczny. Wiadomo, że dwóch mężczyzn pochodzenia czeczeńskiego zatrzymano w regionie Kastylia-La Mancha w środkowej Hiszpanii. Trzeciego – Turka – w pobliżu Kadyksu na południu kraju. Tam był zameldowany i to w jego mieszkaniu policja miała znaleźć materiały wybuchowe."
  IAR

 • metenburg

  Oceniono 21 razy -11

  ..." Organizatorów zamachu nie wykryto..." No i dobrze inaczej bulgarskie sherlocki holmesy zostaly by antysemitami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje