IMGW ostrzega: W weekend gwałtowne burze połączone z gradem

03.08.2012 11:39
Prognoza na piątek godz. 19.

Prognoza na piątek godz. 19. (pogoda.gazeta.pl)

- Początkowo w zachodniej, a potem także we wschodniej połowie kraju, spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Miejscami burze mogą być gwałtowne, połączone z opadami gradu - ostrzega IMGW.
W piątek na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko w części wschodniej kraju początkowo zachmurzenie małe. Początkowo w zachodniej połowie, a potem także i we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu i burze. Miejscami burze mogą być gwałtowne, połączone z opadami gradu. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm, a lokalnie zwłaszcza na południowym zachodzie Polski nawet do 40 mm. Najcieplej do 32 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na wschodzie Polski początkowo z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W czasie burz porywisty wiatr do 80 km/h

W nocy z piątku na sobotę na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe lub umiarkowane i na ogół bez opadów, ale nad ranem miejscami zamglenia ograniczające widzialność do około 2000 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze stopniowo od zachodu zanikające. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Temp. min. od 14-15 st. na północy kraju oraz w dolinach górskich do 16-18 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby zmienny, na północy Polski z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W sobotę w północnej części Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane. W strefie nadmorskiej lokalne przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, a w części południowej i wschodniej kraju także i burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm. Temp. maks. od 23 st. na północnym zachodzie Polski do 26 st. w centrum i 31 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby zmienny, na Pomorzu z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W stolicy możliwe intensywne opady

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Okresami opady mogą być intensywne. Temp. maks. 29 st. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. min. 17 st. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burzy wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h. W sobotę na ogół zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 27 st. Wiatr słaby, zmienny.

Komentarze (9)
IMGW ostrzega: W weekend gwałtowne burze połączone z gradem
Zaloguj się
 • vvoytaz

  Oceniono 10 razy 10

  Spoko. Jak ostrzegają to znaczy że nic nam nie grozi.

  Największe kataklizmy zdarzają się tylko wtedy gdy IMiGW milczy.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 10 razy 8

  grad szykuje skok na jeszcze inną spółkę?

 • matka_siedzi_ztylu

  Oceniono 10 razy 4

  Te burze to wina Kaczyńskiego! Złowrogo milczy i jest tak strasznie niski.

 • kaczor_z_odessy

  Oceniono 5 razy 3

  Złodzieje z IMGW lepiej udostępnijcie mapy radarowe za darmo takie jak ta, www.wetteronline.de/radar.htm i ludzie sobie sami sprawdzą czy coś im zagraża.Dostajecie pieniądze z naszych podatków i jeszcze każecie sobie płacić złodzieje?

 • chajro

  Oceniono 1 raz 1

  I tak się nie sprawdzi.

 • gregory433

  Oceniono 3 razy 1

  Jak ostrzega IMGW to znaczy że będzie spokojnie,może trochę deszczu,parę wyładowań atmosferycznych i to wszystko.

 • seboc

  0

  IMGW? To Boni już pogody nie przepowiada?
  S.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje