Powrót morderców. Na wolność wyjdą "szatan z Piotrkowa" i "wampir z Bytowa"

03.08.2012 06:35

AG

PRZEGLĄD PRASY. - W ciągu najbliższych 5 lat na wolność wyjdzie niemal setka skazanych pierwotnie na śmierć przestępców - alarmuje "Polska The Times".
Byli sprawcami seryjnych morderstw, popełnili makabryczne zbrodnie, za które zostali skazani na karę śmierci. Uniknęli wykonania wyroku najpierw za sprawą moratorium na wykonanie kary śmierci w 1988 roku, następnie z powodu amnestii, jaką ogłoszono rok później. Wówczas wszystkie kary śmierci zamieniono mordercom na 25 lat więzienia.

Jak ustaliła "Polska The Times", w ciągu najbliższych 5 lat na wolność wyjdzie prawie setka przestępców, którym kończy się kara 25 lat pozbawienia wolności. Jeśli weźmie się pod uwagę tych, którzy skorzystają z możliwości ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu 15 lat kary, ta liczba może być większa. I nie ma możliwości odizolowania ich od społeczeństwa.

Resocjalizacja niemożliwa

Na wolność mają wyjść m.in. Mariusz Trynkiewicz, który zamordował czterech chłopców w wieku od 11 do 13 lat, i Leszek Pękalski, "wampir z Bytowa", którego prokurator oskarżył o 17 zabójstw, on sam mówił o 90 zbrodniach.

- Jeśli chodzi o prognozy dotyczące ich resocjalizacji, to są one ograniczone. W kontekście tej grupy zabójców działania resocjalizujące odnoszą skutek tylko wtedy, gdy terapia jest kontynuowana - mówi były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, obecnie poseł PO.

Zobacz także
Komentarze (218)
Zaloguj się
 • Adrian Rybkowski

  Oceniono 1 raz 1

  Za zaistniala sytuacje powinny pójsc decyzje personalne. Koniec z brakiem odpowiedzialnosci za decyzje i zaniechania urzednikow. Opoznienie z prowadzeniem nowego rozporzadzenia to zaniechanie urzednika w Urzedzie Premiera. Albo ujawnia nazwisko tej osoby albo Premier powinien podac sie do dymisji.
  Wyroki na mordercow zapadly 25 lat temu. Co robiono w ciagu tego czasu? Co robili politycy, ministrowie sprawiedliwosci, prokuratura??
  Prokuratura zajmuje sie zegarkami Nowaka a policja gania sie po bazarach z handlarkami pietruszki albo wydaje kalendarze z " pieknymi policjantkami" . A Polacy niech sobie rade daja sami.

 • reniazi

  Oceniono 1 raz 1

  Boże, co się dzieje w ty kraju??? to są ludzie, którzy nie potrafią , żyć w społeczeństwie, wśród normalnych ludzi... Czemu cała Polska ma drżeć? według mnie nie ma resocjalizacji dla takich ludzi jak trynkiewicz, to są bydlaki, ścierwa...najsłuszniejsza była by kara śmierci. My zwykli ludzie zaczynamy zjadać paznokcie w obawie o nasze życie a w szczególności o życie najbliższych nam osób. Zastanawiamy się bo wśród Nas jest ktoś kto nie ma skrupułów aby zabić.. Czemu tak jest?? Czemu we własnym kraju nie możemy żyć z poczuciem bezpieczeństwa? Czemu władze polski nie zmienią przepisów? czemu nie ma kary śmierci dla takich ludzi jak trynkiewicz? Może dlatego, że władza czuje się bezpieczna...bo przecież taki wyżej wymieniony zabójca nie zabije kogoś ważnego tylko zwykłego człowieka..takiego jak bezbronnego, nikomu niewinnego 11 letniego chłopca i 2 inne jego ofiary, również dzieci...Skoro psychologowie wnioskują , że jest to niebezpieczny człowiek (za dużo powiedziane, bydle) i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie zabijał to czemu to coś ma się czuć bezpiecznie na wolności, terroryzując całą Polskę? mało tego w ciągu 5 lat ma wyjść z więzienia w Polsce prawie 100 najgroźniejszych przestępców, pytam jak to jest możliwe?jak ?

 • mietowe_loczki

  Oceniono 3 razy 3

  Do wszystkich sprawnych inaczej, sugerujących, że "problem sam się rozwiąże", ponieważ rodziny ofiar "wezmą sprawy w swoje ręce" - nikt normalny nie będzie narażał swojego życia na wytępienie kanalii. Życia, bo w takiej sytuacji, gdy po latach trudno byłoby mówić o "zabójstwie w afekcie", dożywocie mieliby murowane.

  To rozprawianie się z dewiantami przez współwięźniów to też jakiś mit. Ludzie, ochłońcie.

  A za Gowina trzymam kciuki, bo nic innego nie pozostaje. Chociaż marnie to widzę.

 • vinogradoff

  Oceniono 2 razy 2

  Slabe panstwo jest zawsze bezsilne a w przypadku Polski bylo to jz powodem az 4 rozbiorow w tym 2 kasacji panstwa z mapy politycznej swiata przez zaniepokojonych Sasiadow. Inters panstwa rozumianego jako osoba , podmiot w mysl teorii Hegla jest najwyzszym prawem a zasady starozytnego prawa jak nie dzialanie prawa wstecz sa drugorzedne i musza ustapic przed zasada interesu panstwa jako najwyzszego prawa i glownej zasady.Tu celem glownym jest ochrona narodu przed tymi osobami i kazde dzialanie panstwa jest w pelni uzasdnione i prawnie dozwolone a i nie ma co bawic sie w filozofowanie i rizstratasnie starych teoryj filozoficznych a ostro brac sie do roboty. Jak znamy polska rzeczywistosc to panstwo tu pomimo bunczucznych zapowiedzi Ministra nie zda egzaminu i czesc z tych bandziorow po zwolnieiu z katalaszki ubije kolejne ofiary. I nawet wiem, ze za to nikt w Polsce nie odpowie.

 • leslaw28

  Oceniono 5 razy 5

  przeciez to idiotyzm, tylko panstwo bezmyslne tak postepuje

 • lukaszx

  Oceniono 16 razy 8

  Rozwiązanie jest proste.
  Oni wychodzą na wolność - rodziny ofiar biorą sprawy w swoje ręce.
  Gdyby mi taki świr zabił dziecko, żonę, siostrę tylko bym się modlił aż skończy się jego wyrok i już bym na niego czekał :)

 • a.ba

  Oceniono 12 razy 12

  Kochani demokraci z sejmu zmienili prawo - znieśli karę śmierci i karę dożywocia.
  Zapomnieli o jednym - w krajach gdzie zniesiono takie kary - więzień przed wypuszczeniem musi być zresocjalizowany - i powinna to zatwierdzić odpowiednia komisja / sąd.
  Niezresocjalizowany zostaje na następne 5 lat i znowu aż do śmierci.

  Albo przywrócić karę śmierci i dożywocia albo natychmiast wprowadzić zakaz wypuszczania z więzień osób niebezpiecznych.

 • alien0

  Oceniono 7 razy 5

  może dostaną zatrudnienie w jakiejś gazecie ?

 • nurekdarek

  Oceniono 5 razy 5

  rodziny ofiar już czekają, w końcu w tym kraju lincz jest bezkarny,jest precedens,więc do dzieła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje