Powrót morderców. Na wolność wyjdą "szatan z Piotrkowa" i "wampir z Bytowa"

03.08.2012 06:35

AG

PRZEGLĄD PRASY. - W ciągu najbliższych 5 lat na wolność wyjdzie niemal setka skazanych pierwotnie na śmierć przestępców - alarmuje "Polska The Times".
Byli sprawcami seryjnych morderstw, popełnili makabryczne zbrodnie, za które zostali skazani na karę śmierci. Uniknęli wykonania wyroku najpierw za sprawą moratorium na wykonanie kary śmierci w 1988 roku, następnie z powodu amnestii, jaką ogłoszono rok później. Wówczas wszystkie kary śmierci zamieniono mordercom na 25 lat więzienia.

Jak ustaliła "Polska The Times", w ciągu najbliższych 5 lat na wolność wyjdzie prawie setka przestępców, którym kończy się kara 25 lat pozbawienia wolności. Jeśli weźmie się pod uwagę tych, którzy skorzystają z możliwości ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu 15 lat kary, ta liczba może być większa. I nie ma możliwości odizolowania ich od społeczeństwa.

Resocjalizacja niemożliwa

Na wolność mają wyjść m.in. Mariusz Trynkiewicz, który zamordował czterech chłopców w wieku od 11 do 13 lat, i Leszek Pękalski, "wampir z Bytowa", którego prokurator oskarżył o 17 zabójstw, on sam mówił o 90 zbrodniach.

- Jeśli chodzi o prognozy dotyczące ich resocjalizacji, to są one ograniczone. W kontekście tej grupy zabójców działania resocjalizujące odnoszą skutek tylko wtedy, gdy terapia jest kontynuowana - mówi były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, obecnie poseł PO.

Zobacz także
Komentarze (218)
Powrót morderców. Na wolność wyjdą "szatan z Piotrkowa" i "wampir z Bytowa"
Zaloguj się
 • lady.heather

  Oceniono 76 razy 72

  Urok polskiego systemu penitencjarnego polega na tym, ze jesli odsiedzi pelny wyrok to nie musi sie zglaszac nigdzie na policje, meldowac ze zamieszkal na danym terenie etc - generalnie koles wychodzi z więzienia i puch- znika - a mówimy nie o kims kto po pijanemu jechal rowerem ale o wielokrotnym mordercy skazanym na kare smierci. Policji nic do niego dopóki nie popelni następnej zbrodni - co nie czarujmy się w przypadku w/w panów jest dość prawdopodobne. Z tego powodu sensownie byloby ich zwolnic ciut przed koncem kary - warunkowo - wtedy mozna by ich mieć na oku i jakkolwiek to okrutnie nie zabrzmi zawinąć ich chociażby za przechodzenie na czerwonym

 • mebloscianka_dziadka_franka

  Oceniono 74 razy 66

  Skoro mieli zasądzoną karę śmierci, w wyniku moratorium powinni dostać dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia - to chyba oczywiste. Nie wiem jak w takim przypadku, można zmieniać karę na 25 lat odsiadki :/. Najpierw sąd, uznaje czyny oskarżonego za tak odrażające, że wyznaczoną za nie karą jest całkowite wyeliminowanie ze społeczeństwa, a potem, że jednak spoko, wystarczy 25 lat odsiadki i można go znowu wypuścić do ludzi.

 • starosta82

  Oceniono 71 razy 65

  Dobrze , że media przypominają czasami o końcówce wyroku, wreszcie ojcowie i bracia mogą się przygotować na mocne powitanie naszych bohaterów

 • max_ymilian

  Oceniono 59 razy 51

  Wsadzić ich na rower, po jednym piwie. Wtedy posiedza.

 • lol76

  Oceniono 51 razy 45

  Na wolność mają wyjść m.in. Mariusz Trynkiewicz, który zamordował czterech chłopców w wieku od 11 do 13 lat...

  Mam nadzieje ze te szmate na wolnosci zabija krewni tych dzieci.

 • tornson

  Oceniono 52 razy 44

  Albo obywatele wezmą sprawy w swoje ręce, albo dojdzie do kolejnej tragedii. :o(
  I nawet nie ukrywam że wolę usłyszeć o "niewyjaśnionej" śmierci tych degeneratów niż o kolejnych ofiarach tych morderców.

 • whiskey188

  Oceniono 43 razy 37

  Wyjda i co? Albo beda zabijac i gwalcic dzieci albo napisza po ksiazce i zarobia. Odstrzelic od razu. Ups to wbrew "prawom czlowieka".............

 • knock.out.4

  Oceniono 37 razy 37

  A za próbę obrony pójdziecie do więzienia. Na dożywocie.

 • stan-1

  Oceniono 32 razy 30

  Zwyrodnialców należy dożywotnio izolować od społeczeństwa.

  Prawda jest brutalna, rowerzyści z wyrokami po piwku czekają na zwolnione miejsce w kiciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje