Policjant wypatrzył na plaży poszukiwanego przestępcę

02.08.2012 15:05
Podejrzany w policyjnym areszcie

Podejrzany w policyjnym areszcie (Policja)

Na plaży w Grzybowie koło Kołobrzegu policja zatrzymała 38-letniego Rafała K., który w ub. roku nie wrócił do więzienia z przepustki. Poszukiwanego wypatrzył wśród plażowiczów łódzki policjant, który w tym czasie wypoczywał nad morzem.
Rafał K. skazany był m.in. za wymuszenia rozbójnicze, włamanie, wyłudzenie okupu, zniszczenie mienia, nielegalne posiadanie broni. W więzieniu miał spędzić siedem lat.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, wypoczywający nad Bałtykiem funkcjonariusz, przyglądając się plażowiczom zauważył w tłumie mężczyznę, którego twarz wydała mu się znajoma.

Szybko skojarzył, że mężczyzna to 38-letni poszukiwany Rafał K., skazany kilkoma prawomocnymi wyrokami m.in. za wymuszenia rozbójnicze, włamanie, nielegalne posiadanie broni. W przeszłości miał także do czynienia z tzw. łódzką ośmiornicą - związkiem przestępczym, wykrytym przez organa ścigania w 1999 r. W styczniu 2011 roku sąd udzielił mu kilkudniowej przepustki, z której nie powrócił do więzienia.

Rafał K. został zatrzymany na plaży w Grzybowie przez antyterrorystów ze Szczecina. - Wcześniej wtopili się w tłum plażowiczów i wyczekali na najbardziej dogodny do zatrzymania moment - wyjaśniła Kącka.

W trakcie zatrzymania mężczyzna próbował się bronić, wykorzystując doświadczenie z tzw. walk w klatkach.

Zobacz także
Komentarze (63)
Zaloguj się
 • sinzapatos

  0

  Co to są walki w klatkach?

 • tenebristemplar

  0

  Rafał K. skazany był m.in. za wymuszenia rozbójnicze, włamanie, wyłudzenie okupu, zniszczenie mienia, nielegalne posiadanie broni. W więzieniu miał spędzić siedem lat.
  Tylko siedem lat ? to jakiś żart?

 • pixima

  Oceniono 3 razy 3

  Widac jak bardzo przestepcy boja sie polskiej policji. Gosc uciekl z wiezienia i ot tak sobie pojechal na wakacje bo byl pewien ze i tak nic mu nie zrobia. Wczesniej pewnie jeszcze byl na nartach w Zakopcu i u cioci na imieninach. Rozumiem ze mozna go bylo szukac przez pol roku jakby siedzial w jakies piwnicy albo glebokim lesie. Ale tak ? Niedawno byl artykul o innym bandziorze, ktory nawet zdjecia na FB ze swoich podrozy publikowal. A zlapali go dopiero po 2 latach spece od poszukiwan co maja zalozony Internet do sluzbowych komputerow.

 • koniu150

  Oceniono 1 raz 1

  wyłudzenie okupu - co to jest ? ktoś wziął okup a on go od niego wyłudził ?

 • mloo

  Oceniono 14 razy 12

  Panie Romaszewski i Szanowna ({he he) Pani Kempo brońcie elektoratu. W więzieniach też głosują.

 • tam96

  Oceniono 9 razy 5

  bylo odrazu ze straza morska goscia zapakowac i pyk na sledzie wyslac :P

  2500 utrzymanie jednego gnoja przy rencinach 700 :D

  no to chyba czas dac gnaty emerytkom se dorobio.

 • tuvalu1

  Oceniono 37 razy 31

  Antyterorysta wmieszany w tłum plażowiczów - na zdjęciu z lewej

 • miastkowianin

  Oceniono 24 razy 16

  "doświadczenie z tzw. walk w klatkach." To dziwne. Na plaży przydałoby sie skożystać z doświadczenia w siatkówce plażowej.

 • adwach

  Oceniono 37 razy 37

  no i dobrze. Kolejny śmieć w kiciu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje