Prokuratura zajmie się doniesieniem Macierewicza na premiera i ministrów

02.08.2012 13:41
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga zajmie się doniesieniem Antoniego Macierewicza - szefa zespołu parlamentarnego do spraw katastrofy smoleńskiej, o rzekomych przestępstwach premiera, szefów MON, MSZ, MSWiA. Według posła PiS działania tych osób doprowadziły do katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.
Zastępca Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga Paweł Nowak powiedział, że sprawą już zajmuje się wyznaczony prokurator. - Na razie zawiadomienie jest analizowane, prokurator jest w trakcie zapoznawania się z nim i on podejmie stosowne czynności lub decyzje - poinformował.

- Zespół parlamentarny będzie kierował do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko kolejnym konkretnym osobom, które, według nas, popełniły przestępstwo w trakcie przygotowywania wizyty (prezydenta i premiera w Katyniu), w tym przeciwko Prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi, panu Bogdanowi Klichowi, ministrowi Arabskiemu i panu Sikorskiemu. Te osoby na pewno będą objęte odrębnymi doniesieniami o popełnieniu przestępstwa - zapowiedział na początku lipca Macierewicz. Dodał, że liczy, iż "będą uczciwie przez prokuraturę zanalizowane i podjęte".

Wnioski po umorzeniu śledztwa

Kolejne wnioski do prokuratury są odpowiedzią zespołu na ogłoszoną przez prokuraturę decyzję o umorzeniu - z braku znamion przestępstwa - śledztwa dotyczącego organizacji lotów prezydenta i premiera do Smoleńska w 2010. Praska prokuratura badała sprawę ewentualnego niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez urzędników i funkcjonariuszy publicznych kancelarii prezydenta, premiera, MSZ, MON, polskiej ambasady w Moskwie.

Macierewicz złoży też zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jerzego Millera oraz członków Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, której pracami kierował były minister spraw wewnętrznych i administracji. Uzasadniając to zawiadomienie poseł PiS stwierdził, że odczyt parametrów ze wskaźników widocznych na wizualizacji ostatnich minut lotu tupolewa, dołączonej we wrześniu 2011 r. do raportu komisji Millera, jest sprzeczny z wnioskami raportu i z animacją będącą częścią wizualizacji, która wskazywała, że Tu-154M złamał brzozę.

Zobacz także
Komentarze (198)
Prokuratura zajmie się doniesieniem Macierewicza na premiera i ministrów
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 63 razy 57

  Może wrezscie RAZ na ZAWSZE te PiSowskie gnidy zrozumieją , że Kancelaria Premiera i sam Premier
  nie ma obowiązku organizowania PRYWATNYCH podróży URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH bo takim jest także Prezydent!!
  Czy Śp. parodia Prezydenta miała zgodę Rządu RP na wyjazd do Katynia????????
  Jeżeli nie, to był to wyjazd PRYWATNY za który rodzina tego idioty winna ponieść wszystkie koszty.
  Swoją drogą jeżeli "najważniejsza osoba w Państwie", "strażnik Konstytucji" Łamie BEZCZELNIE
  najważniejszy polski akt prawny to co się dziwić Polakom, że mają w nosie prawo.
  pozdrawiam

 • pablo911

  Oceniono 37 razy 35

  Czy skoro pan Maciarewicz został wybrany prze lud, to ten lud może żądać przeprowadzenia badań psychiatrycznych w celu ustalenia czy pan Maciarewicz jest zdolny do wykonywania jakichkolwiek obowiązków i reprezentować kogokolwiek ?

 • otoosh

  Oceniono 34 razy 30

  Protestuję przeciwko wydawaniu pieniędzy podatnika na kretyńskie wymysły tego oszołoma...

 • felucjan

  Oceniono 33 razy 29

  Może najpierw przebadać Macierewicza? Mam wrażenie, że ten człowiek woła w ten sposób o pomoc.

 • microb66

  Oceniono 26 razy 26

  Myślę, że kameralny psychiatryk o wysokim standardzie by sprawę rozwiązał....

 • hochsztaplarka

  Oceniono 25 razy 23

  Jeśli na wniosek prokuratury zostaną zarządzone badania poczytalności Antoniego M., i w następstwie tych badań zostanie ustalone (i potwierdzone opinią biegłych), że jest on obłąkany, to czy zostanie on wtedy uwolniony od odpowiedzialności i ponoszenia kosztów dochodzenia, które - powiedzmy to wyraźnie - prowadzą organy ścigania opłacane przez podatników, czyli nas wszystkich?
  Byłoby to niezmiernie pożyteczne dla budżetu państwa, aby ten chory człowiek został raz na zawsze pozbawiony możliwości zwracania głowy organom ścigania produktami swojej chorej wyobraźni i obłąkanego umysłu. Pro publico bono. Ktoś powinien uwolnić nas od przykrej konieczności choćby nawet biernego uczestnictwa w szopce, jaką notorycznie urządza ten człowiek. W trosce o jego zdrowie należy mu poświęcić więcej czasu w formie konsultacji z ekspertami w dziedzinie psychiatrii i psychopatologii. Niech to nawet odbywa się na rachunek NFZ, pal sześć, nie zostało mu już wiele lat życia, nie będzie to więc ruina dla NFZ. Ważne, by go odizolować od mediów i życia politycznego. A także (a może nawet: przede wszystkim) jego mocodawców i inspiratorów, bo to wpływ właśnie tego środowiska wyraźnie szkodzi psychice pana M.

 • puszka-3

  Oceniono 22 razy 22

  Szkoda pieniędzy na tego typu dochodzenie.
  Tym panem Macierewiczem powinien się zająć psychiatra.
  Ile nas będą kosztowa jeszcze te wizje tego opętanego chorego psychicznie człowieka?
  Najwy,zszy czas z tym skończyć..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje