Prokuratura zajmie się doniesieniem Macierewicza na premiera i ministrów

02.08.2012 13:41
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga zajmie się doniesieniem Antoniego Macierewicza - szefa zespołu parlamentarnego do spraw katastrofy smoleńskiej, o rzekomych przestępstwach premiera, szefów MON, MSZ, MSWiA. Według posła PiS działania tych osób doprowadziły do katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.
Zastępca Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga Paweł Nowak powiedział, że sprawą już zajmuje się wyznaczony prokurator. - Na razie zawiadomienie jest analizowane, prokurator jest w trakcie zapoznawania się z nim i on podejmie stosowne czynności lub decyzje - poinformował.

- Zespół parlamentarny będzie kierował do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko kolejnym konkretnym osobom, które, według nas, popełniły przestępstwo w trakcie przygotowywania wizyty (prezydenta i premiera w Katyniu), w tym przeciwko Prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi, panu Bogdanowi Klichowi, ministrowi Arabskiemu i panu Sikorskiemu. Te osoby na pewno będą objęte odrębnymi doniesieniami o popełnieniu przestępstwa - zapowiedział na początku lipca Macierewicz. Dodał, że liczy, iż "będą uczciwie przez prokuraturę zanalizowane i podjęte".

Wnioski po umorzeniu śledztwa

Kolejne wnioski do prokuratury są odpowiedzią zespołu na ogłoszoną przez prokuraturę decyzję o umorzeniu - z braku znamion przestępstwa - śledztwa dotyczącego organizacji lotów prezydenta i premiera do Smoleńska w 2010. Praska prokuratura badała sprawę ewentualnego niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez urzędników i funkcjonariuszy publicznych kancelarii prezydenta, premiera, MSZ, MON, polskiej ambasady w Moskwie.

Macierewicz złoży też zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jerzego Millera oraz członków Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, której pracami kierował były minister spraw wewnętrznych i administracji. Uzasadniając to zawiadomienie poseł PiS stwierdził, że odczyt parametrów ze wskaźników widocznych na wizualizacji ostatnich minut lotu tupolewa, dołączonej we wrześniu 2011 r. do raportu komisji Millera, jest sprzeczny z wnioskami raportu i z animacją będącą częścią wizualizacji, która wskazywała, że Tu-154M złamał brzozę.

Zobacz także
Komentarze (198)
Zaloguj się
 • jw11

  0

  nim niech się zajmie!!!

 • zbikowel

  0

  Poczekajmy jeszcze parę miesięcy jak Antek sam na siebie doniesie do prokuratury

 • pikkollo

  Oceniono 3 razy -1

  Antoni Macierewicz dla wielu ludzi jest uosobieniem oszołoma, ja sam nie zawsze zgadzam się ze wszystkim co ten człowiek mówi. Ale mimo wszystko podziwiam go za robotę, którą wykonuje w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przecież to jest niewyobrażalne, żeby Prezydent 38-milionowego kraju w środku Europy zginął wraz z całą towarzyszącą mu elitą, a prokuratura umarza śledztwa z powodu braku znamion przestępstwa. W głowie się to nie mieści , Prezydent zginął zgodnie z przepisami i winnych nie ma ? co za qrestwo i nieskończony burdel ! Dobrze że są ludzie, którzy ten temat drążą

 • zlappande

  Oceniono 3 razy 3

  antek, ale tak wlasciwie to o co ci chodzi ?

  odbija ci, bo kiedys komuna robila ci krzywde to teraz chcesz sam miec taka wladze ?

 • mirek11768

  Oceniono 6 razy 6

  OSRAĆ ANTKA

 • czesarna

  Oceniono 7 razy 7

  Antek Policmajster vel pisowski Feliks Dzierżyński to egzemplarz nie do zdarcia, a w żadnym razie do podrobienia. On nigdy nie straci naturalnej osobistej mocy odrażającej. Powinien być wpisany do słynnej księgi rekordów śmiesznych niedorzeczności tragicznych. Macierewicz jest po Jarusiu Kaczyńskim (bracie Lecha Wawelskiego obecnie pod alabastrem) absolutną ofermą numer 2 w PiS.
  A jak zabójczo toto mruży oczęta!
  To jest nasza tragiczna oferma smoleńska. Bez niego brzozy płakałyby bez przerwy, a jego dokonania sprawiły, że bez przerwy chichoczą do rozpuku.

 • papi-lot

  Oceniono 6 razy 6

  Największy tropiciel donosicieli w PRL-u sam jest największym donosicielem w RP. Moze doniesie sam na siebie? Jako obywatel, płacacy podatki - czytaj: współutrzymujący posła Macierewicza, powinam mieć prawo wglądu w jaies wyniki jego badań psychiatrycznych i chetnie bym je zobaczyła (choc jakiegos rodzaju psychozy jestem pewna, ciekawe tylko, co to konkretnie). Gościa powinno się zaknac gdzies, bo to szkodliwy wariat - razem z przyjacielem Jarusiem dal nam powtorke z Targowicy i nie przestanie chyba rozpierd...lac od srodka tego kraju z wlasnej woli. Swoja droga, sam powinien byc oskarzony o zdrade stanu i to nie raz.

 • zelenyles

  Oceniono 5 razy 5

  W Polsce trzeba raz na rok publikować listę największych donosicieli.
  Normalni ludzie przeżyją całe życie i na nikogo nie donoszą ani razu, innym natomiast brakuje czasu na normalne życie i myślenie___________ oni tylko donoszą.

 • korcia2000

  Oceniono 7 razy 7

  Po co tyle szumu? Przecież to chory człowiek. A swoją drogą - co psychopata robi w sejmie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje