"To rozrzutność" - "Gazeta Polska Codziennie" o programie Sekielskiego w TVP

02.08.2012 07:29
Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski (Fot. Agnieszka Kosiec / AG)

3,5 mln zł ma kosztować program Tomasza Sekielskiego, który z TVN przeszedł do TVP1. Umowa przygotowana przez zarząd telewizji publicznej przewiduje produkcję od razu 45 odcinków audycji. Związkowcy są oburzeni - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
- Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie z grona kierownictwa firmy, że umowa z Sekielskim jest już podpisana i opiewa na 3,5 mln zł - mówi rzecznik Związku Zawodowego Pracowników Twórczych "Wizja" Mariusz Jeliński. I podkreśla: - To oburzająca suma, zwłaszcza że od września będą nowe redukcje płac o 10 proc.

Jeliński zaznacza też, że żaden nowy program, zwłaszcza dziennikarza dopiero debiutującego w TVP, nie dostaje od razu 45 odcinków. - Najpierw robiony jest program pilotażowy, potem zawierana jest umowa na parę odcinków, a na końcu ewentualnie na dłużej - mówi.

Jak relacjonuje "GPC", rada pracownicza pytała zarząd, dlaczego umowa jest od razu na 45 odcinków i w jakiej to sytuacji stawia TVP, jeśli program nie zbierze widowni. Odpowiedziano jej, że "wiele elementów polityki programowej Telewizji Polskiej stanowi tajemnicę handlową spółki, m.in. szczegóły umowy TVP SA z panem Tomaszem Sekielskim, i nie mogą być upubliczniane".

Zobacz także
Komentarze (105)
"To rozrzutność" - "Gazeta Polska Codziennie" o programie Sekielskiego w TVP
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 37 razy 25

  dlatego nikt nas nie zmusi do płaceniu abonamentu tym darmozjadom !

 • koniu150

  Oceniono 26 razy 24

  firma publiczna ale kasa już prywatna

 • 3jondra

  Oceniono 31 razy 23

  ci z tvp ode mnie to w ryj mogą co najwyżej dostać, a nie abonament

 • sabbina

  Oceniono 34 razy 22

  ta masowa ucieczka z TVN do TVP faktycznie zaskakująca,

  choć ja - odkąd w TVP pojawił się LIS, nie płacę abonamentu...

  a ostatnio TVP poszła na maksa w nepotyzmie, zatrudniając jako speakerkę żonę Lisa
  za 30 000 zł/miesiąc

  więc, jak to powiadają, "skoro TVP tak sra pieniędzmi, to znaczy że ma ich aż za dużo"

  .

 • arahat1

  Oceniono 20 razy 18

  dlatego pare lat temu wypier...telewizor z domu aby nie ogladac pajacow i klaunow wszelkiej masci za moje pieniadze......ksiazki to cudowny swiat wyobrazni..czytam co chce a nie to co wciska mi kler, politycy czy papka medialna..radze wszystkim to samo..

 • dz46

  Oceniono 26 razy 16

  Sakiewicz a ile ty wyssales za swoje beznadziejne programy z TVP, podziel sie z nami ta wiadomoscia, tylko nie gadaj ze pracowales za darmoche a twoje programy byly tanie jak barszcz? Obluda czy troska o fundusze TVP?

 • kj46

  Oceniono 15 razy 15

  Widocznie w tym szambie są ukryte pieniądze i wybrańcy narodu, Sekielskiego mieli dosyć w TVN, no to kupiła go publiczna na moją kasę z abonamentu. Nóż się w kieszeni otwiera.

 • drifter912

  Oceniono 15 razy 15

  Chyba nadeszła pora aby skończyć z tym haraczem, podatkiem zwanym abonamentem. Niech będzie jak w TV cyfrowej płacisz oglądasz nie płacisz to ci wyłączą proste. TVP jak kosciól katolicki chce lekko żyć za cudze pieniądze. Donaldzie Tusku zrób jak obiecałeś, zlikwiduj abonament ten złodziejski podatek.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 28 razy 14

  "Związkowcy są oburzeni"
  a ile TVP kosztuje utrzymywanie związków zawodowych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje