"To rozrzutność" - "Gazeta Polska Codziennie" o programie Sekielskiego w TVP

02.08.2012 07:29
Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski (Fot. Agnieszka Kosiec / AG)

3,5 mln zł ma kosztować program Tomasza Sekielskiego, który z TVN przeszedł do TVP1. Umowa przygotowana przez zarząd telewizji publicznej przewiduje produkcję od razu 45 odcinków audycji. Związkowcy są oburzeni - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
- Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie z grona kierownictwa firmy, że umowa z Sekielskim jest już podpisana i opiewa na 3,5 mln zł - mówi rzecznik Związku Zawodowego Pracowników Twórczych "Wizja" Mariusz Jeliński. I podkreśla: - To oburzająca suma, zwłaszcza że od września będą nowe redukcje płac o 10 proc.

Jeliński zaznacza też, że żaden nowy program, zwłaszcza dziennikarza dopiero debiutującego w TVP, nie dostaje od razu 45 odcinków. - Najpierw robiony jest program pilotażowy, potem zawierana jest umowa na parę odcinków, a na końcu ewentualnie na dłużej - mówi.

Jak relacjonuje "GPC", rada pracownicza pytała zarząd, dlaczego umowa jest od razu na 45 odcinków i w jakiej to sytuacji stawia TVP, jeśli program nie zbierze widowni. Odpowiedziano jej, że "wiele elementów polityki programowej Telewizji Polskiej stanowi tajemnicę handlową spółki, m.in. szczegóły umowy TVP SA z panem Tomaszem Sekielskim, i nie mogą być upubliczniane".

Zobacz także
Komentarze (105)
Zaloguj się
 • stenia312

  Oceniono 2 razy 2

  No właśnie Sekielski w TVP dostanie 3,5milona za programy kto taką sume uzgadniał jeżeli takie sumy TVP płaci od ręki nie sprawdzając czy ten program będzie mial dużą publiczność to dla tego pójdzie TVP z torbami to nie ma dwóch zdań.

 • bandierarossa

  Oceniono 15 razy 7

  Chooy tam z sekielskim a jak tam pispieszalski poyeb?

 • cillian1

  Oceniono 15 razy 9

  Wspomnieli coś o Pospieszalskiej k..wie?

 • siedar

  Oceniono 6 razy 2

  A kto to taki? Jakieś osiągnięcia, jakiś dyplom renomowanej uczelni może przedstawicie? A ten program, to czego ma dotyczyć, jaka to audycja w 45 odcinkach, n-ty idiotyczny serial czy co? Czy pobniesie się abonament i już?

 • abomingo1.1

  Oceniono 12 razy 4

  Zmiany cywilizacyjne biegną tak szybko , że Sekielski może nie zdążyć zarobić tej kasy ! Poza-tym , ludzie myślący nie oglądają beznadziejnej propagandy. (nie mam TV od kilku lat)

 • herrporcupine

  Oceniono 6 razy 0

  Jak już, to lepiej by zatrudnili Agnieszkę Gozdyrę - poziom dziennikarstwa w TVP skoczyłby o 100%.

 • czupurek49

  Oceniono 3 razy 1

  telewizja rzadza debile posluchajcie tego www.youtube.com/watch?v=PKh68MFd2Do

 • mirman8

  Oceniono 8 razy 0

  Wydupić go razem z Morozowskim!!! TO CHORĄGIEWKI!!! Bezrozumne i bezideowe. Dziś w środku, jutro na lewo, pojutrze na prawo:(( ŻAL!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje