Nie wysunęło się prawe podwozie. Trudne lądowanie Orlika

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Podczas powrotu z lotu szkolnego na lotnisko w Radomiu nie wysunęło się prawe podwozie w samolocie PZL-130 Orlik. Mimo to maszyna szczęśliwie wylądowała.
Piloci zameldowali służbom naziemnym o sytuacji i wykonali czynności przewidziane w instrukcji. Pomimo podjętych przez nich działań prawa część podwozia, tzw. goleń pozostała schowana.

Instruktor, podpułkownik pilot Maciej Wilczyński, podjął decyzję o lądowaniu z wypuszczonymi częściami podwozia - lewą i przednią na pasie startowym lotniska. Samolot szczęśliwie wylądował, a instruktor wraz z uczniem nie odnieśli żadnych obrażeń.

Według rzecznika prasowego Dowództwa Sił Powietrznych podpułkownika Artura Goławskiego "działania załogi i służb lotów były prawidłowe, Manewr lądowania przebiegł bez następstw". Samolot został zabezpieczony do dyspozycji Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Komentarze (13)
Nie wysunęło się prawe podwozie. Trudne lądowanie Orlika
Zaloguj się
 • ifares

  Oceniono 11 razy 9

  dawać Antka M!

 • dareczek25

  Oceniono 23 razy -3

  W przypadku samolotów, podwozie najczęściej składa się z ogumionych kół, mocowanych na goleniach, ramach lub innych wspornikach, zwykle zaopatrzonych w elementy amortyzujące (amortyzatory), czasami podpieranych zastrzałami. Z tej informacji rodem z Wikipedii jasno wynika, że nie ma prawego czy lewego podwozia. Taki poziom pisanie jest gorszący.

 • tredje

  Oceniono 11 razy -11

  To już kolejna sytuacja w lotnictwie w krótkim czasie ,że coś nie zadziałało , no w takim stanie jest ten kraj www.youtube.com/watch?v=wBlz16qNC4Y

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje