Nie wysunęło się prawe podwozie. Trudne lądowanie Orlika

01.08.2012 19:29

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Podczas powrotu z lotu szkolnego na lotnisko w Radomiu nie wysunęło się prawe podwozie w samolocie PZL-130 Orlik. Mimo to maszyna szczęśliwie wylądowała.
Piloci zameldowali służbom naziemnym o sytuacji i wykonali czynności przewidziane w instrukcji. Pomimo podjętych przez nich działań prawa część podwozia, tzw. goleń pozostała schowana.

Instruktor, podpułkownik pilot Maciej Wilczyński, podjął decyzję o lądowaniu z wypuszczonymi częściami podwozia - lewą i przednią na pasie startowym lotniska. Samolot szczęśliwie wylądował, a instruktor wraz z uczniem nie odnieśli żadnych obrażeń.

Według rzecznika prasowego Dowództwa Sił Powietrznych podpułkownika Artura Goławskiego "działania załogi i służb lotów były prawidłowe, Manewr lądowania przebiegł bez następstw". Samolot został zabezpieczony do dyspozycji Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Komentarze (13)
Zaloguj się
 • ifares

  Oceniono 11 razy 9

  dawać Antka M!

 • dareczek25

  Oceniono 23 razy -3

  W przypadku samolotów, podwozie najczęściej składa się z ogumionych kół, mocowanych na goleniach, ramach lub innych wspornikach, zwykle zaopatrzonych w elementy amortyzujące (amortyzatory), czasami podpieranych zastrzałami. Z tej informacji rodem z Wikipedii jasno wynika, że nie ma prawego czy lewego podwozia. Taki poziom pisanie jest gorszący.

 • tredje

  Oceniono 11 razy -11

  To już kolejna sytuacja w lotnictwie w krótkim czasie ,że coś nie zadziałało , no w takim stanie jest ten kraj www.youtube.com/watch?v=wBlz16qNC4Y

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje