Krasowski: Kaczyński ma jedno zajęcie - obalić Tuska

"Zasoby Tuska są bez wątpienia większe, ale gniew Kaczyńskiego jest potężniejszy. Tusk ma sporo zajęć, Kaczyński jedno - obalić Tuska. Z tą myślą się budzi, z tą myślą zasypia" - pisze w "Polityce" o polskiej prawicy Robert Krasowski.
"Polska prawica ma jasno wytyczony cel i zmierza do niego prostą drogą. Jej dzisiejsze emocjonalne rozedrganie jest sprawą poboczną. Objawem nie tyle szaleństwa, ile frustracji. Bo prawica jest sfrustrowana na niewyobrażalną skalę. Nawet nie dlatego, ze słabnie i traci na znaczeniu. Ale ponieważ zrozumiała, że przestaje być strona sporu, że nie jest już przeciwnikiem, ale obiektem złośliwej obserwacji." - pisze Krasowski w felietonie "Prawicowy umysł".

Niezgoda na rządy Tuska

Publicysta zastanawia się w tekście nad tokiem myślenia prawicowych polityków i publicystów. Jego zdaniem, centralnym punktem w prawicowym umyśle jest niezgoda na rządy Tuska. "Jej powodów jest wiele" - pisze i wymienia zarzuty prawicy wobec premiera: pozbawiona ambicji polityka, zdemoralizowanie Polaków, zmienienie ich w lemingi, oblanie testu po katastrofie smoleńskiej. Ten ostatni zarzut, zdaniem Krasowskiego, zmienił Tuska z przeciwnika - we wroga prawicy.

"Nie będzie silnego państwa"

"Zasoby Tuska są bez wątpienia większe, ale gniew Kaczyńskiego jest potężniejszy. Tusk ma sporo zajęć, Kaczyński jedno - obalić Tuska. Z tą myślą się budzi, z tą myślą zasypia" - pisze Krasowski i zwraca uwagę na skutki takich pragnień prawicy.

Zdaniem publicysty, jeśli Kaczyński obali Tuska i dojdzie do władzy, unicestwi wszelkie prawicowe marzenia o lepszej Polsce. "Nie będzie silnego państwa. Nie będzie upragnionej republiki. Bo większość Polaków nigdy nie uzna go w roli narodowego przywódcy" - stwierdza Krasowski.

Więcej w "Polityce" >>

Więcej o:
Komentarze (368)
Krasowski: Kaczyński ma jedno zajęcie - obalić Tuska
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 97 razy 83

  Nie zgadzam się, Premier Tusk jest dla J.Kaczyńskiego tylko etapem do celu. A celem głównym jest powrót do władzy, aby mógł dzielić, rządzić - w tym jest mistrzem. Cel drugi J.Kaczyńskiego to upamiętnienie w Polskiej historii niezłomnego i inteligentnego i wielkiego partyioty śp.L.Kaczyńskiego. Cele poboczne to pogrożenie pięścią Rosji, Niemcom i schowanie się za plecami "mamusi".
  J.Kaczyński to bardzo niebezpieczny typ, bo niczym nie ryzykuje. Dzieci nie ma, żony nie ma, swojego domu nie ma a co ma? AMBICJE chore ale jedno co mu zostało. Nic innego nie ma.

 • jaro_znow_przegralem_jaro

  Oceniono 90 razy 78

  .

  Nienawiść zniszczy Kaczyńskiego .... tak jak "zniszczył" swego brata tak samo dokona "samounicestwienia"....

  .

 • angielski_kochanek

  Oceniono 78 razy 70

  Nie zgadzam się z artykułem.
  Jedynym zajęciem Kaczyńskiego jest wygadywanie beznadziejnych głupot i bzdur, tak aby nigdy nie został wybrany. W opozycji jest mu bardzo dobrze - kasa jest, władza jest (nad Hofmanem co prawda, nie nad krajem, ale jednak władza...), może gadać co mu ślina na język przyniesie bez ŻADNYCH konsekwencji, bo w sumie jest nikim. On po prostu nie chce NIGDY wygrać żadnych wyborów, bo to oznacza kłopoty i obowiązki, z jakimi - co już pokazał w 2005-2007 - nie potrafi sobie radzić.
  Proste i czytelne dla każdego myślącego człowieka.

 • vomitorium1

  Oceniono 65 razy 57

  ”Krasowski: Kaczyński ma jedno zajęcie - obalić Tuska”
  to nie jest zajęcie
  (to jest
  stan maniakalny)

 • tetradrachma

  Oceniono 70 razy 56

  Ja Kaczyńskich (obu) mam ...Natomiast, przeraża mnie motłoch, który ich popiera. Co do Tuska to myslę, że może i chce dobrze, ale jest zakładnikiem swojej i peeselowskiej hołoty !

 • jerjar

  Oceniono 54 razy 46

  Jednym słowem napędem są emocje negatywne. Na nich nie można budować przyszłości i dlatego społeczeństwo w swojej większości nigdy na nich zagłosuje.

  Chyba, że nadzwyczajny gniew, spowodowany jakimś nadzwyczajnym wydarzeniem. On o tym wie, na to liczy, o to się modli. Dlatego go nie lubię.

 • dragon52

  Oceniono 53 razy 41

  boże chroń Polskę przed śvir-kaczką , maciorą , brudzińskim, hopmanem , no i belzebubem z torunia.

 • net_friend

  Oceniono 43 razy 37

  Jak na razie Jarosław każdą swoją kampanię kończy własną anihilacją przed studyjnymi kamerami.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 46 razy 36

  Kaczyński ma dwa zajęcia. Oprócz marzenia o obaleniu Tuska musi jeszcze karmić kota. Do niczego więcej nie jest zdolny.
  I tak wygląda nasza "opozycja"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX