Krasowski: Kaczyński ma jedno zajęcie - obalić Tuska

01.08.2012 08:59
Robert Krasowski

Robert Krasowski (Były red. nacz. "Dziennika" Robert Krasowski)

"Zasoby Tuska są bez wątpienia większe, ale gniew Kaczyńskiego jest potężniejszy. Tusk ma sporo zajęć, Kaczyński jedno - obalić Tuska. Z tą myślą się budzi, z tą myślą zasypia" - pisze w "Polityce" o polskiej prawicy Robert Krasowski.
"Polska prawica ma jasno wytyczony cel i zmierza do niego prostą drogą. Jej dzisiejsze emocjonalne rozedrganie jest sprawą poboczną. Objawem nie tyle szaleństwa, ile frustracji. Bo prawica jest sfrustrowana na niewyobrażalną skalę. Nawet nie dlatego, ze słabnie i traci na znaczeniu. Ale ponieważ zrozumiała, że przestaje być strona sporu, że nie jest już przeciwnikiem, ale obiektem złośliwej obserwacji." - pisze Krasowski w felietonie "Prawicowy umysł".

Niezgoda na rządy Tuska

Publicysta zastanawia się w tekście nad tokiem myślenia prawicowych polityków i publicystów. Jego zdaniem, centralnym punktem w prawicowym umyśle jest niezgoda na rządy Tuska. "Jej powodów jest wiele" - pisze i wymienia zarzuty prawicy wobec premiera: pozbawiona ambicji polityka, zdemoralizowanie Polaków, zmienienie ich w lemingi, oblanie testu po katastrofie smoleńskiej. Ten ostatni zarzut, zdaniem Krasowskiego, zmienił Tuska z przeciwnika - we wroga prawicy.

"Nie będzie silnego państwa"

"Zasoby Tuska są bez wątpienia większe, ale gniew Kaczyńskiego jest potężniejszy. Tusk ma sporo zajęć, Kaczyński jedno - obalić Tuska. Z tą myślą się budzi, z tą myślą zasypia" - pisze Krasowski i zwraca uwagę na skutki takich pragnień prawicy.

Zdaniem publicysty, jeśli Kaczyński obali Tuska i dojdzie do władzy, unicestwi wszelkie prawicowe marzenia o lepszej Polsce. "Nie będzie silnego państwa. Nie będzie upragnionej republiki. Bo większość Polaków nigdy nie uzna go w roli narodowego przywódcy" - stwierdza Krasowski.

Więcej w "Polityce" >>

Komentarze (368)
Zaloguj się
 • bilinski53

  Oceniono 1 raz 1

  Oto widać jak bolszewia i progenitura po stalinowcach już się naradza, jak zaszkodzić Polsce.
  Jak znowu lansować, tych umoczonych w kłamstwie i politructwie działaczy.te kreatury, zebrane w ostatnich 25 latach i wcześniej za komuny, w jednym celu, dbania wyłącznie o swój interes, tych: Alków ,Bolków, Lisów, Stokrotek . Tych post stalinowców Mazowieckich, Michników, Szechterów, Modzelewskich, Geremków. Tych post PZPR owców: Millerów, Cimoszków, Jarug, Kopaczuw , ZSLowców....... Tą progeniturę po PRL-owcach Donaldów, Palikotów, Lewickich ,.... tych pseudo redaktorów, pseudo ekspertów, TW profesorów, pseudo prokuratorów, pseudo artystów, tej wszelkiej maści udawaczy, leni i utracjuszy nieswojego majątku ........ Dosyć już dojenia Polski i pozwolenia na dojenie Narodu przez obcych,......... 25 LAT WYSTARCZY ! ! ! ....(a właściwie 76 lat bo od 1939 r.) WYSTARCZY !

  Niech pijaczyna bezczeszczący katyńskie groby wreszcie zamknie swoja nienasyconą żarciem i wódą jadaczkę, niech wreszcie zamilknie.

 • pikkollo

  Oceniono 13 razy 1

  A czy po 5 latach kłamstw i kiwania narodu , jest jeszcze ktoś kto nie chciałby obalenia Tuska ?
  Życzę powodzenia panu Jarosławowi

 • stan-1

  Oceniono 11 razy 1

  Czas usadzić tego kordupla.

 • biaeo

  Oceniono 10 razy -6

  Sadzac po zacietej mninie na powyzszym foto autor tez ma tylko 1 cel i jest to raczej cel fizjologiczny co prawdopodobnie jest powodem werbalnego rozwolnienia rowniez.

 • gtpress

  Oceniono 5 razy 3

  po ostatnich wydarzeniach nie przywiazywalbym az takiej wagi do politykow, bardziej trzeba sie obawiac ich dzieci, sa male, a juz okopane przy korycie.......

 • 4krzych1

  Oceniono 16 razy -6

  Kaczyński powinien mieć jedno zajęcie: "wsadzić Tusku do piierdlu na minimum 7 lat"....

 • princepinot

  Oceniono 13 razy 11

  smieszne.
  tak naprawde to kaczynski jest gwarantem rzadow tuska, ktory jako pierwszy wygral druga kadencje.
  kaczynski oddal tuskowi wladze i tak wszystko organizuje zeby nie wygrac nastepnych wyborow.
  ostatnim razem pokazal dokladnie jaki rzad potrafi powolac. mianowal marcinkiewicza, sikorskiego i kaczmarka na najwazniejsze stanowiska w kraju i doszedl do wniosku ze pomylil sie za kazdym razem.
  teraz tez sugeruje rzad fachwcow. widac ze nic sie nie zmienilo i ze dalej nie ma zaufania do czlonkow wlasnej partii. doprowadzil do rozpadu prawicy zeby czasami nie stanowic zadnej sensownej alternatywy.
  nie ma programu i alternatywnego rzdadu, ktory wyborcy mogliby ocenic.
  nie bierze pod uwage rzadnej koalicji, i pokazal wszystkim jak koalicjantow traktowac trzeba.
  moze, wiec marzy o obaleniu tuska, ale robi wszystko zeby ktos inny przejal wladze.
  czy robi to swiadomie, czy tez wskutek braku wyczucia, .kompetencji, albo przerostu ambicji nad mozliwwosciami. pozostawie to pytanie bez odpowiedzi.

 • jusand

  Oceniono 8 razy 4

  jedyne co prezesik moze obalic za zycia to malenka flaszeczke a potem do tej buteleczki strzelac z
  malego pistolecilu ....jak bedzie pruc konsekwetnie to flaszeczka sie przestraszy i moze peknie ,ale tez nie na pewno bo strzelec z nigo gowniany taki wiecej gangster kwasna papierowka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje