PO to nowoczesność, PiS patriotyzm, a ziobryści nie kojarzą się z niczym

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Z badań i analiz wykonanych na zlecenie Solidarnej Polski wynika, że społeczeństwu ta partia nie kojarzy się z niczym, informuje "Rzeczpospolita". Natomiast PO określana jest najczęściej jako nowoczesna, a PiS - patriotyczny.
Afery, tarcia w koalicji i podnoszenie podatków nie wpłynęły na razie znacząco na wizerunek Platformy Obywatelskiej w społeczeństwie, pisze gazeta. Swój "skojarzeniowy" wizerunek wzmocnił PiS. Zaś ziobryści mają poważny problem.

Solidarnej Polsce nie udało się wypracować własnego wizerunku. - Analizy wykazały, że nie kojarzymy się dosłownie z niczym, nie ukrywa goryczy informator "Rzeczpospolita" z SP. - A nasza rozpoznawalność w społeczeństwie jest poniżej 30 proc., to mniej, niż ma PJN, dodaje.

Analiza dotycząca SP jest tak niekorzystna, że władze partii nie chcą na jej temat nawet rozmawiać. Niektórzy próbują przekonywać, że "pomysł był, ale badań nie zlecono".

Czytaj więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (260)
PO to nowoczesność, PiS patriotyzm, a ziobryści nie kojarzą się z niczym
Zaloguj się
 • chi_neng1

  Oceniono 58 razy 50

  Jesli chodzio PiS, to nie nazywalabym tego patriotyzmem . To co oni pokazuja zakrawa raczej na nekrofilie a nie patriotyzm . No ..... moze gleboki do smolenszczyzny, co nie ma nic wspolnego z Ojczyzna, ktora podzielili i nasaczyli uczuciami nienawisci .

  A, ze SP wypadlo bez wyrazu ???
  Dziwi mnie to, ze sa zdziwieni :)

 • r0b0l

  Oceniono 47 razy 45

  nieoprawda, ziobro kojarzy się z zerem, dziwnym samobójstwem i lekarzem zamknietym bez wyroku w pierdlu

  Czyli z inteligencją, życzliwością, nowoczesnością, sprawiedliwoscią

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 45

  SP kojarzy się z Ziobrą a ten z Blidą , doktorem Garlickim i zapaścią w przeszczepach czyli z niczym dobrym

 • klawesyn73

  Oceniono 42 razy 42

  E tam, bez przesady. Mnie się kojarzą dość konkretnie z kołtuństwem, oszołomstwem, małostkowością, kłótliwością, fałszywym pojęciem patriotyzmu, wycieraniem sobie gęby polskością, katolickim oszołomstwem, hipokryzją, zaściankowością, głupotą. Problemem Solidarnej Polski jest to, że dokładnie tym samym charakteryzuje się PiS, a to większa i silniejsza partia, w związku z tym grupa Ziobry niczym się nie wyróżnia na tle bandy Jarosława.

 • edgar92

  Oceniono 25 razy 25

  Jak to nie kojarzy się z niczym?! Mnie kojarzy się z upodleniem Kurskiego, który najpierw służył brązowozębnemu flejtuchowi, a jak już został przezeń przeczołgany i kopnięty, to robi dobrze mamlasowi z zaczeską. Panie Jacku, mam w związku z tym pytanie - kiedy pan się goli, to spogląda pan na swoją twarz czy też stroni od kontaktu wzrokowego?

 • monitor1518

  Oceniono 25 razy 21

  Badanie jak zwykle wszystko, co robione przez GW, jest bardzo tendencyjne. Ja mam wiele skojarzeń z Solidarną Polską: Jak zamknę oczka, to od razu wyobrażam sobie posłankę Wróbel tańczącą na rurze a posłankę Kempę w czarnym skórzanym stroju z pejczem.

 • piss.off

  Oceniono 21 razy 21

  ziobryści kojarzą się dokładnie z niczym , ..... "ktoś" wcześniej powiedział: "...jest pan ZEREM..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje