Studenci dokonywali porwań, by mieć na modne ubrania

01.08.2012 07:01
Policjanci w Sao Paulo

Policjanci w Sao Paulo (Fot. PAULO WHITAKER REUTERS)

Brazylijska policja poinformowała o zatrzymaniu szajki młodych ludzi, którzy dokonywali w Sao Paulo porwań, by mieć pieniądze na modne ubrania i zabawę. Wszyscy należeli do dość zamożnej klasy średniej, wśród nich byli też studenci.
Szajka licząca 16 osób w wieku 18-21 lat działała nocą. Na cel wybierali najczęściej kobiety prowadzące samochód. Gdy pojazd zatrzymał się na światłach, podchodzili doń, wybijali szybę, zastraszali kobietę pistoletem, wsiadali do samochodu i kazali jechać w poszukiwaniu bankomatów. Jeździli tak po całej dzielnicy, zmuszając ofiary do wypłacania pieniędzy z kolejnych maszyn.

Policja twierdzi, że zdobyte w ten sposób pieniądze młodzi ludzie wydawali na markowe ubrania i buty, a także na wynajem domów na plaży, gdzie organizowali imprezy.

Na razie udało się zatrzymać siedem osób; dziewięć pozostałych jest poszukiwanych.

W marcu policja w Sao Paulo informowała o zatrzymaniu trzech eleganckich, młodych, wykształconych kobiet, które działały w tzw. gangu blondynek. Gang ów również zajmował się szybkimi porwaniami ludzi dla pieniędzy; szacuje się, że od 2008 r. zatrzymane kobiety dokonały około 50 takich akcji.

Komentarze (5)
Studenci dokonywali porwań, by mieć na modne ubrania
Zaloguj się
 • adeinwan

  Oceniono 13 razy 13

  Rozumiem jeszcze, gdy ktoś kradnie dla wykarmienia dzieci, ale na imprezy i modne ciuchy? Podludzie.

 • jamj

  Oceniono 13 razy 13

  "Jeździli tak po całej dzielnicy, zmuszając ofiary do wypłacania pieniędzy z kolejnych maszyn."
  =====================================================================
  To tam nie ma dobowych limitów wypłaty z bankomatów?

 • mister_max_napierdalator

  Oceniono 12 razy 8

  Coż studenciaki przenajrozniejszych sposobów się chwytają by mieć forse, kiedyś w moim ukochanym Wrocławiu z kumplem mieliśmy 2 fajne studentki , dziewczyny były całkiem śliczne,strasznie kumate w tych sprawach , amoralne i zepsute , oczywiscie nigdy nie odmawiały gdy braliśmy je na wakacje , wojaże po knajpach czy kupowaliśmy im jakieś drobiazgi , także wśród sutendtów zdarzaja sie korewki czy ludzie ktorzy trudnią sie napadami itd i Brazylia nie jest tu wyjątkiem

 • josif47

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego media milcza na temat Islandii ?....Podobno narod popedzil swoj rzad precz ?....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje