"Pocałujcie mnie w d***" i poparcie Wałęsy. Tyle Amerykanie zapamiętają z wizyty Romneya w Polsce

31.07.2012 18:30
Prywatny samolot Romneyów wylądował na gdańskim lotnisku około godziny

Prywatny samolot Romneyów wylądował na gdańskim lotnisku około godziny (Fot. Charles Dharapak AP)

Tylko dwa wydarzenia przebiły się w amerykańskich mediach z całej wizyty Mitta Romneya, prezydenckiego kandydata GOP, w Polsce. Gorkagate, czyli incydent pod Grobem Nieznanego Żołnierza, i poparcie przez Lecha Wałęsę kandydatury Romneya na prezydenta USA.
Zobacz także
Komentarze (113)
"Pocałujcie mnie w d***" i poparcie Wałęsy. Tyle Amerykanie zapamiętają z wizyty Romneya w Polsce
Zaloguj się
 • gtx3

  Oceniono 26 razy 16

  Tak prymitywnego, manipulanckiego komentarza dawno nie czytałem. Amerykańskie media interesowały się wizytą Romneya w Europie i w Polsce, cytowały jego wypowiedzi a także tekst jedynego przemówienia jakie wygłosił w Europie, właśnie w Warszawie. Trzeba mieć dużo złej woli i postępowac wbrew etyce dziennikarskiej, żeby tak postąpic jak gazeta pana Michnika. Zdanie, które wybija w tytule Wyborcza padło w odpowiedzi na chamskie okrzyki "pseudo dziennikarzy" ,gdy Romney składał kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i brzmiało ono "Kiss my ass; this is a holy site for the Polish people":

 • rabbinhood

  Oceniono 24 razy 16

  "kiss my ass, this is a holy place"
  tym stwierdzeniem zyskał uznanie polonii amerykańskiej i dostanie kilka głosów więcej. Nie jest to wpadka, a jeśli już to pozytywna. To co mówił w Izraelu też jest wpadką w oczach opinii swiatowej, ale da wiele głosów na wyborach, głosów wpływowego lobby. Tak się robi politykę, a choć za nim nie przepadam, to muszę przyznać zręczność.

 • arkady.ronin

  Oceniono 27 razy 15

  Zachowanie doradcy Romneya było akurat bardzo przyzwoite. Miał prawo do swojej reakcji, gdyż żadne nawet najbardziej ostre i wulgarne słowa nie mogą wyrazić poziomu oburzenia jaki powinniśmy pokazać tym dziennikarskim hienom. Amerykańscy dziennikarze jak hieny cmentarne bezczeszczące nasze polskie święte miejsce, jakim jest Grób Nieznanego Żołnierza mnie wprowadzają w szczere oburzenie, a idąc za mainstreamem powiem nawet że w totalny wkurw. Dla naszego własnego honoru i ochrony własnej godności powinniśmy poprzeć doradcę Romneya i szczerze powiedzieć publicznie w wszystkich mediach co myślimy o krzyczących amerykańskich dziennikarzach przy Grobie Nieznanego Żołnierza...

 • jamj

  Oceniono 28 razy 12

  Wygląda na to, że prawdziwym i jedynym celem wizyty Romney'a w Polsce było spotkanie i rozmowa z Wałęsą. Chciał się chłopina dowiedzieć jak to się robi, że będąc totalnym burakiem, można zostać prezydentem.
  Po tekście jego doradcy można sądzić, że coś wiedzy liznęli. Ciekawe, czy była lekcja "podawania nogi"?

 • golonkoposzczecinsku

  Oceniono 15 razy 11

  "Pocałujcie mnie w d***"
  Pewnie to była źle zrozumiana zachęta do pieszczot :)

 • fordysta

  Oceniono 10 razy 8

  Wałęsa może i znany jest wśród amerykanów, ale tez BARDZO NIE LUBIANY przez Polonię. I juz na pewno z tego powodu - Romney głosów Poloni NIE UZYSKA>
  A zachowaniem Gorka - ukręcił sobie bata. Obraził dziennikarzy i RDZENNYCH amerykanów.
  Ta wizyta w Polsce wyszła mu NA ZŁE.
  Wałęsie, Tuskowi i Komorowskiemu - też.

 • gorgony

  Oceniono 10 razy 8

  Cała ta szopka,to dno.A, Wałęsa chyba szuka posady elektryka w białym domu.

 • abomingo1.1

  Oceniono 13 razy 7

  Czy do WAS nigdy nie dotrze , że ,,jankesi,, zawsze : MIELI, MAJĄ, I BĘDĄ MIEĆ polaczków w D..IE ! ! ! Tworzenie iluzji nic nie pomorze !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje