"Pocałujcie mnie w d***" i poparcie Wałęsy. Tyle Amerykanie zapamiętają z wizyty Romneya w Polsce

31.07.2012 18:30
Prywatny samolot Romneyów wylądował na gdańskim lotnisku około godziny

Prywatny samolot Romneyów wylądował na gdańskim lotnisku około godziny (Fot. Charles Dharapak AP)

Tylko dwa wydarzenia przebiły się w amerykańskich mediach z całej wizyty Mitta Romneya, prezydenckiego kandydata GOP, w Polsce. Gorkagate, czyli incydent pod Grobem Nieznanego Żołnierza, i poparcie przez Lecha Wałęsę kandydatury Romneya na prezydenta USA.
Lech Wałęsa jest jednym z nielicznych Polaków, którego nazwisko jest kojarzone przez przeciętnego Amerykanina. Na dodatek obywatel USA jest w stanie połączyć nazwisko z twarzą. Nic dziwnego, że Mitt Romney postanowił się z nim spotkać - zdjęcie z laureatem Pokojowej Nagrody Nobla ma przecież swoją wartość. Ale szczęśliwy Lech Wałęsa, doceniając uwagę i czas, który Romney mu poświęcił, postanowił, że Mitt otrzyma od niego coś więcej. Jego poparcie i mocną krytykę obecnego prezydenta Baracka Obamy.

W USA wciąż warto przed wyborami mieć zdjęcie z Wałęsą

My, w Polsce, być może wzruszymy ramionami, ale Romney ma prawo być więcej niż zadowolony za to publiczne wsparcie ikony polskiego ruchu antykomunistycznego z lat 80. U nas Wałęsa jest różnie oceniany, bywa celem ataków z obu stron sceny politycznej, ale na świecie jest legendą. Ameryka nie będzie zajmować się tym, czy donosił, czy nie donosił, czy był dobrym, czy złym prezydentem i czy jego zasługi to nic więcej niż wyolbrzymione opowieści. Dla Amerykanów pamiętających lata 80. były przywódca "Solidarności" to bohater, który obalił komunizm z pomocą Jana Pawła II i Ronalda Reagana. Dla tych trochę młodszych to człowiek z Pokojową Nagrodą Nobla. Amerykańskie media o poparciu udzielonym Mittowi przez Wałęsę donosiły trochę zdziwione, ale bez żartów i bez podważania roli Wałęsy.

Gorkagate: To święte dla Polaków miejsce. Pocałujcie mnie w d***

Jeśli chodzi o Gorkagate, to amerykańscy dziennikarze długo nie mogli przestać żartować. To, że doradca Romneya stracił dziś nerwy i powiedział do dziennikarzy - w okolicach Grobu Nieznanego Żołnierza - żeby się "wypchali" oraz żeby "pocałowali go w d***", cementuje tezę, że wyprawa kandydata GOP była nieudana. W każdym z trzech krajów - w Izraelu, Wielkiej Brytanii i Polsce - zdarzyło się coś odebranego przez media jako wpadka.

Słowa Gorki nie byłyby tak złe, gdyby nie wpisywały się w pewną całość. To normalne na kampanijnym szlaku, że doradcy i dziennikarze krzyczą na siebie. Ale Gorka dał się nagrać, a jego okrzyki były w nieskończoność powtarzane na amerykańskich sieciach kablowych w chwili porannego szczytu informacyjnego.Wpadka za wpadką. Pokaz niekompetencji sztabu i samego Romneya

Te słowa są teraz symbolem niekompetencji sztabu Romneya i braku profesjonalizmu całej jego kampanii. Teraz będą jeszcze częściej pojawiać się głosy, że jego sztab potrzebuje zmian, że tak dalej być nie może, jeśli Romney naprawdę chce wygrać w listopadzie wybory prezydenckie w USA.

W ten sposób kończy się wizyta Romneya w Polsce i jego podróż zagraniczna, która miała być demonstracją międzynarodowych kompetencji kandydata, a stała się pokazem niekompetencji jego sztabu. I jego samego niestety też.Zobacz także
Komentarze (113)
Zaloguj się
 • maksimum

  Oceniono 2 razy 2

  Chamstwo lewicowe,ktore uwaza sie za dziennikarzy wykrzykuje cos do Romneya przy Grobie Nieznanego Rzolnierza i oczekuje ze Romney sie znizy do ich poziomu.

 • bambosz0

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedy idziecie na "barykady" włączcie rozsądek,sama nadzieja że będzie jeszcze lepiej, bez pracy,bez trudu,jest gwarancją na przywództwo oszustów.Przypomnijcie sobie 10 lat permanentnych strajków i co to zwykłym ludziom dało, a co ODEBRAŁO...EMERYTURA (GŁODOWA) do śmierci,totalne bezrobocie,oszuści bankowi,skurczona do minimum opieka zdrowotna, studia za forsę,i głodne dzieciaki. Acha i masowy odpływ młodych ludzi za granicę do pracy, oczywiście za niższą niż tubylcy płacę. Oto zdobycze powszechnego zrywu, .. I na dodatek macie zegar Balcerowicza, głównego sprawcy nędzy Polaków.

 • bambosz0

  Oceniono 2 razy 0

  Naiwni Polacy w szale podcinania gałęzi na której siedzieli w miarę wygodnie' podpuszczeni przez 'służby USA i rodzimych podjudzaczy oddali władzę kmiotowi, który nie tylko okazał sie "Bolkiem donosicielem", ale też zwykłą szują, która nigdy nie była pro związkowa. Jego hipokryzja wyszła na jaw ,gdy "kazał" pałować robotników -związkowców.. Szuja popiera szują..to norma w tym zakłamanym świecie.

 • ulebyk

  Oceniono 5 razy -3

  Syjonistyczna marionetka i szuja uzyskała poparcie konfidenta "Bolka" i poleciała z powrotem.

 • abomingo1.1

  Oceniono 13 razy 7

  Czy do WAS nigdy nie dotrze , że ,,jankesi,, zawsze : MIELI, MAJĄ, I BĘDĄ MIEĆ polaczków w D..IE ! ! ! Tworzenie iluzji nic nie pomorze !

 • fredfroiss100

  Oceniono 7 razy 3

  LEKCJA PATRIOTYCZNEGO WYCHOWANIA
  Z wdzięcznością należy przyjąć słowa - reprezentującego światowe mocarstwo - Mitta Romney'a nawiązujące do ważnych dla obu krajów faktów historycznych. Świadczy to o jego życzliwości dla naszego kraju. Może zbyt dosadną ripostę , wobec wykrzykujących dziennikarzy, jego doradcy Ricka Gorka uważam za trafną i uzasadnioną. Treść i sposób zadawania pytań kalała rzeczywiście to święte nie tylko dla Polaków miejsce. Reakcję tę należy potraktować jako krótką lekcję o przestrzeganiu zasad dobrego i zarazem patriotycznego zachowania.
  Dr Ferdynand Froissart

 • fredfroiss100

  Oceniono 6 razy 0

  Z wdzięcznością należy przyjąć słowa - reprezentującego światowe mocarstwo - Mitta Romney'a nawiązujące do ważnych dla obu krajów faktów historycznych. Świadczy to o jego życzliwości dla naszego kraju. Może zbyt dosadną ripostę , wobec wykrzykujących dziennikarzy, jego doradcy Ricka Gorka uważam za trafną i uzasadnioną. Treść i sposób zadawania pytań kalała rzeczywiście to święte dla Polaków miejsce. Reakcję tę należy potraktować jako krótka lekcją o przestrzeganiu zasad patriotycznego zachowania.
  Dr Ferdynand Froissart

 • ocalony70

  Oceniono 8 razy 2

  Bolus ale zes się spasl, pamiętam Cię jak wyglądałes zanim dostałeś Nobla. A przysłowie mówi ze "coś tam
  Coś tam" NIE TUCZY...........

 • fordysta

  Oceniono 10 razy 8

  Wałęsa może i znany jest wśród amerykanów, ale tez BARDZO NIE LUBIANY przez Polonię. I juz na pewno z tego powodu - Romney głosów Poloni NIE UZYSKA>
  A zachowaniem Gorka - ukręcił sobie bata. Obraził dziennikarzy i RDZENNYCH amerykanów.
  Ta wizyta w Polsce wyszła mu NA ZŁE.
  Wałęsie, Tuskowi i Komorowskiemu - też.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje