Sąd: Macierewicz ma przeprosić Dukaczewskiego

31.07.2012 14:40
Antoni Macierewicz i Marek Dukaczewski podczas rozprawy sądowej w roku 2007

Antoni Macierewicz i Marek Dukaczewski podczas rozprawy sądowej w roku 2007 (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- B. szef komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych Antoni Macierewicz ma przeprosić ich b. szefa gen. Marka Dukaczewskiego za obwinianie go o nieprawidłowości w tych służbach - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.
Sąd oddalił apelację posła PiS od niekorzystnego dla niego wyroku sądu I instancji z powództwa Dukaczewskiego. Teraz Macierewicz ma przeprosić b. szefa WSI na pierwszych stronach "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej" oraz wpłacić 2 tys. zł na cel społeczny.

Przedstawiając 30 września 2006 r. - ostatniego dnia istnienia WSI - pierwsze ustalenia z likwidacji WSI, Macierewicz powiedział m.in., że przez 15 lat istnienia dopuszczały się one bezprawnych działań wobec świata mediów, polityki i gospodarki. Dodał, że w WSI są "ślady zewnętrznych inspiracji", m.in. "z bloku wschodniego". Pytany o nazwiska, powiedział, że za te nieprawidłowości odpowiada m.in. gen. Dukaczewski, szef WSI za rządów SLD (2001-2005). Macierewicz mówił też, że sowiecki wywiad wojskowy przeszkolił Dukaczewskiego.

60-letni Dukaczewski jeszcze w 2006 r. pozwał za to Macierewicza o ochronę dóbr osobistych, żądając przeprosin za "nieprawdziwe i krzywdzące" słowa oraz wpłaty 10 tys. zł na cel dobroczynny. Macierewicz wnosił o oddalenie pozwu. Mówił, że nie wycofuje się z niczego, bo "współodpowiedzialność Dukaczewskiego jest oczywista". Przypominał, że wysłał do prokuratury liczne doniesienia o przestępstwach WSI. Dukaczewski replikował, że nikt z jego podwładnych nie został oskarżony za żadną ze spraw opisanych w raporcie z weryfikacji WSI z 2007 r.

Zobacz także
 • Antoni Macierewicz - jest najmniej wzbudzającym zaufanie politykiem Macierewicz ma przeprosić Dukaczewskiego
 • Antoni Macierewicz i Marek Dukaczewski podczas rozprawy sądowej w roku 2007 Sąd: Macierewicz ma przeprosić gen. Dukaczewskiego
Komentarze (162)
Sąd: Macierewicz ma przeprosić Dukaczewskiego
Zaloguj się
 • franek-janek

  Oceniono 94 razy 84

  Az dziw ze Macierowicz nie jest jeszcze bankrutem placacym odszkodowania za swoje brednie i winy, relaksujacym sie w zakladzie zamknietym.

 • kroliklesny

  Oceniono 91 razy 73

  Chcialbym doczekac chwili, gdy Antoni trafi przed Trybunal Stanu i poniesie odpowiedzialnosc za rozwalenie polskiego wywiadu. Nie jest wazne, gdzie pracownicy sa szkoleni- w Rzymie, Krymie czy innym Pernambuco! Wywiad ma byc skuteczny!

 • spluwa-orginal

  Oceniono 69 razy 59

  Jak czytam Macierewicz ,to musze zrezygnowac z komentarza.
  Po prostu brak slow.

 • fakiba

  Oceniono 64 razy 50

  Macierewicz powinien przeprosić wszystkich Polaków i zniknąć . Wolaków spod znaku pis przepraszać nie musi

 • kwamar

  Oceniono 56 razy 46

  mam nadzieje że przyjdzie taka chwila kiedy maciarenko trafi do ancla i zajmą sie nim chłopaki spod celi

 • inv28

  Oceniono 49 razy 43

  Zdziwię się, jeśli przeprosi.
  Ci prawi i sprawiedliwi nie przepraszają nawet wtedy, gdy zobowiązuje ich do tego prawomocny wyrok sądu.

 • bobbie2

  Oceniono 49 razy 41

  Czy ten fanatyk wykona wyrok sadu? taka kara jest za mala, ale lepiej tak jak inaczej.Ten czlowiek osmiesz zdrowy ludzki rozum, do tego pobiera kase panstwowa, to jest skandal, dlaczego rozwiazali wydz. psychiatryczny?

 • anissa4

  Oceniono 57 razy 41

  Oj, Maciorka, Maciorka, ty się kiedyś doigrasz przez te twoje teorie rodem z sf.
  Ktoś ci w końcu helu do mieszkania napuści xD

  Pozdrowienia
  www.wprost.pl/ar/330430/Biegli-obalili-teorie-Macierewicza-Na-ciele-ofiary-nie-ma-sladow-wybuchu/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje