Sąd zwalnia z więzienia b. żonę pedofila-mordercy Marca Dutroux

31.07.2012 10:20
Michelle Martin

Michelle Martin (Fot. REUTERS/FRANCOIS LENOIR)

Belgijski sąd zgodził się na przedterminowe zwolnienie z więzienia, pod pewnymi warunkami, byłej żony belgijskiego pedofila-mordercy Marca Dutroux. Michelle Martin skazana została w 2004 r. na 30 lat więzienia za współudział w zbrodniach Dutroux.
Martin aresztowano 13 sierpnia 1996 roku, tego samego dnia co jej byłego męża, skazanego później na karę dożywotniego więzienia za trzy morderstwa, dziewięć porwań, tortury, które spowodowały śmierć czterech dziewczynek, i za wieloletnie gwałty na dzieciach. Obwiniono ją o współudział w porwaniach, uwięzieniu i torturowaniu uprowadzonych dziewczynek. Z zawodu nauczycielka, tłumaczyła swój udział w zbrodniach strachem przed mężem lub jego zgubnym wpływem.

Belgijski "proces stulecia", który wstrząsnął europejską opinią publiczną, trwał prawie cztery miesiące i odbył się w 2004 roku, prawie w osiem lat po aresztowaniu Dutroux i jego wspólników. Ujawnienie ogromu ich zbrodni wywołało szok, a podejrzana nieudolność organów ścigania w tej sprawie - niemal rewolucyjne nastroje w Belgii.

Marc Dutroux został skazany przez belgijski sąd na dożywocie w czerwcu 2004 roku. Uznano go winnym 3 morderstw, 9 porwań, a także wielokrotnych gwałtów i tortur, które spowodowały śmierć 4 dziewczynek.

Zobacz także
  • Michelle Martin B. żona pedofila i mordercy Dutroux wyjdzie na wolność przed terminem. Protesty [ZDJĘCIA]

Najnowsze informacje