Balazs: Ujawnię nepotyzm w kilku ważnych instytucjach

- W nagraniach PSL 90 proc. osób to ludzie Balazsa - mówiła w TOK FM Janina Paradowska. - Proszę mi bredni nie przypisywać - odpowiedział dzisiaj w TVN 24 Artur Balazs, były lider SKL. Zapowiedział też, że ujawni nepotyzm w kilku ważnych instytucjach.
O układzie Balazsa, w którym mają być osoby z taśm PSL ,mówiła m.in. Janina Paradowska . - Wymieniane są osoby, które znam i z którymi się przyjaźnię. Mogę do nich zaliczyć Andrzeja Łuszczewskiego i Mirosława Mięciuka, za których kompetencje odpowiadam - mówił Balazs. Ale dalej wypierał się, że istnieje układ, za którym ma stać. - Proszę mi jakichś bredni, które są w wywiadach czy taśmach z podsłuchu, nie przypisywać, bo to jest nieprawda - dodał.

"Układ Balazsa? To bujda"

Odniósł się też do komentarza w "Gazecie Wyborczej", w którym wytknięto, że to on polecił prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu Andrzeja Śmietankę na stanowisko ministra rolnictwa. - Jak mogłem polecać człowieka, który jest zupełnie z innej bajki, nie jest ze mną w żaden sposób politycznie związany. To bujda - skwitował Balazs.

- Takiej skali zawłaszczenia państwa, poprzez obsadzanie swoich ludzi, ale nie tylko przez PSL, ale przede wszystkim przez PO, jeszcze nigdy nie było. W ciągu najbliższego miesiąca, półtora ujawnię nepotyzm w kilku ważnych instytucjach w państwie, w których bardzo źle się dzieje przez Platformę - zapowiedział.

"Nikogo nie nagrywałem"

- Nigdy nikogo nie nagrywałem, ale przyglądam się temu, co wy robicie, i z tego korzystam - dodał.

Przypomnijmy: minister rolnictwa Marek Sawicki złożył dymisję w związku z tzw. taśmami PSL, na których szef kółek rolniczych Władysław Serafin rozmawiał z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w instytucjach związanych z resortem rolnictwa.

Więcej o:
Komentarze (123)
Balazs: Ujawnię nepotyzm w kilku ważnych instytucjach
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 51 razy 41

  Ależ on przecież ma czyściutkie rączki.Myje dwa razy dziennie.Więc co od niego chcecie.Nie przeszkadzajcie mu uprawiać tych swoich kilku tysięcy hektarów na które tak ciężko pracował.

 • mariatg8

  Oceniono 41 razy 39

  cfffffana gapa . Jedźcie na Wolin obejrzeć te jego parę setek hektarów .

 • worgules

  Oceniono 44 razy 38

  scyzoryk w kieszeni się otwiera jak taki facet zaczyna gadać o moralności w polityce; obrzydliwy....

 • bobby61

  Oceniono 40 razy 34

  Czy to nie ten sam Balazs, który w "dziwnych" okoliczniściach stał się z gołodupca ziemianinem?

 • amen-666

  Oceniono 32 razy 32

  O "rodzinie" Balasza i jej przekrętach całe Pomorze Zachodnie huczy od lat.

 • grymas50

  Oceniono 38 razy 32

  Sekretarzu gminny Balazs. To Ty jesteś pierwszą OFIARĄ nepotyzmu w Najjaśniejszej. Przypomniałeśrobotnikom z PGR, a i też Wałęsie , jak w Rzeczpospolitej Szlacheckiej wygladały LATYFUNDIA. Goń się ze swoją WIEDZĄ.

 • june-of-44

  Oceniono 25 razy 25

  Tłuste, obwisłe, spasione kłamliwe mordy...
  Kazdy z nich to "ważny" polityk, który ma realny wpływ na losy kraju...
  Każda ta tłusta polityczna morda ma taką samą tłusta dupę - a w tej dupie ma całe społeczeństwo, elektorat, dobro publiczne, kryzys, reformy itp tid. Każda z tych dup ma rodzinę, którą zadza na stołki....a oni robią to samo co polityk...
  Obchodzi ich tylko napchanie kieszeni na maxa, popierdzenie w ławę sejmową, wycieczki na koszt polaka-biedaka-podatnika...
  Kraj? A kogo z nich to obchodzi?

 • zimny-lech

  Oceniono 23 razy 21

  Balazs też ma sporo za uszami...

 • stanczykowo

  Oceniono 21 razy 21

  Zaraz, zaraz, czy to aby nie ten sam Balazs, o którym było głośno w 199 roku, w związku w uprawianym przez niego na szerokę skalę kolesiostwem?
  A pisano o nim m.in. tak:
  "[...] Artur Balazs, niegdyś uprawiający protegowanie materialne swych przyjaciół na szczeblu lokalnym i na skromną miarę, rozpoczął przyłączanie do swojego szczecińskiego imperium nowych terytoriów. Tam ma już wpływ na wszystko. Ma też swoją protegowaną spółkę [...]. Oplótł województwo tak skuteczną siecią nieformalnych powiązań i wzajemnie sprzęgniętych interesów, że śmiało może uchodzić za księcia zachodniopomorskiego."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX