OLT Express odwołuje czartery. Biura znalazły loty alternatywne

31.07.2012 07:29
Kilkaset osób, którym zawieszenie przez OLT połączeń czarterowych opóźniło wyjazd na wakacje, jeszcze dziś odleci do Egiptu. Biura podróży znalazły dla swoich klientów loty alternatywne z Warszawy i Katowic. Część turystów już odleciała ze stołecznego lotniska.
160 klientów biura podróży Sun and Fun, którzy mieli lecieć z Warszawy czarterem OLT Express, odleciało już do Egiptu. Organizator wyjazdu po krótkim oczekiwaniu znalazł nowego przewoźnika. Turyści cieszą się, że z niewielkim opóźnieniem uda im się dotrzeć na wakacje. Pozostała grupa 10 klientów biura odleci w południe. Część niedoszłych pasażerów linii OLT Express poczeka jednak dłużej. Niektórzy klienci biura Itaka otrzymali informację, że zarezerwowano im miejsca w hotelu, a do Egiptu odlecą wieczorem. Klienci chwalą, że mieli dobrą obsługę - przewieziono ich do hotelu w pobliżu lotnisku, gdzie zjedli śniadanie.

Także jeszcze dziś pasażerowie czekający w Katowicach na wylot do Egiptu dotrą do Szarm el-Szejk. Rzecznik katowickiego lotniska Cezary Orzech poinformował, że biuro podróży, z którym turyści mają spędzić wczasy, znalazło nowe połączenia, którymi pasażerowie dolecą na miejsce wypoczynku. Odlecą oni w dwóch turach - o godzinie 13:40 samolotem LOT-u 152 osoby i o godzinie 17:50 linią Small Planet pozostałe 28 osób. Problem z wyjazdem lub powrotem z wakacji miało w sumie około 350 klientów opolskiego biura podróży ITAKA. Wiceprezes ITAKI poinformował, że biuro podróży otrzymało w nocy nieoficjalną informację od linii OLT, że pojawią się problemy z transportem podróżnych. Piotr Henicz zapewnia, że ITAKA już wdraża plan zastępczy.

"W nocy dostaliśmy telefon"

Prezes biura Sun & Fun Semir Hamuda mówił na antenie TVN24, że liniami OLT Express miało dziś polecieć 180 osób z Katowic i 180 z Warszawy. - O 2.30 w nocy dostaliśmy telefon, że OLT nie może wykonywać rejsów czarterowych - powiedział. Turyści mają polecieć zastępczymi samolotami. - Mamy już zakontraktowany lot z Ingo Airlines i Small Planet, tak, że sytuacja jest pod kontrolą i dla nikogo nie zabraknie miejsca - zapewniał Hamuda.

Rano na lotnisku w Warszawie zebrali się turyści, którzy mieli wylecieć do Egiptu o 9.30. - Nie jestem rozczarowany, bo jeszcze wszystkiego nie wiem. Biuro podróży powiedziało, że gwarantuje nam innego przewoźnika. Trzymamy kciuki - mówił reporterce radia TOK FM jeden z turystów.

- Koleżanka wysłała mi sms-a, że lotu nie będzie i dalej nic nie wiem. Zero informacji. O godz. 12 mamy się czegoś dowiedzieć. Mam nadzieję, że dzisiaj wylecimy - mówi TOK FM jedna z podróżnych.

Problemy mają też pasażerowie , którzy mieli lecieć z Poznania. - Przewoźnik poinformował w nocy lotnisko na Ławicy, że odwołuje dwa loty - do Izmiru w Turcji i do Sharm El Sheik w Egipcie - potwierdza Hanna Surma, rzecznik portu Ławica. Samolotem do Turcji o godz. 10.30 miało wylecieć 160 pasażerów, klientów biur Itaka i Neckermann. Rankiem otrzymali SMS-y z informacją, żeby przyjechać na lotnisko ok. południa. Niektórzy jednak otrzymali je zbyt późno.

- Od 31 lipca br. realizowane przez OLT Express Poland sp. z o.o. przeloty czarterowe na rejsach zagranicznych zostają zawieszone - czytamy w komunikacie przewoźnika udostępnionym na stronie internetowej. Tymczasem jeszcze w piątek przewoźnik zapewniał, że czartery nie zostaną odwołane.

Zobacz także
Komentarze (47)
Zaloguj się
 • bronekfiranek

  0

  Przekręt jakich mało.
  <a href="www.gazeta.pl">www.gazeta.pl</a>

 • wenge1

  Oceniono 3 razy 3

  Marka OLT to droga przykrywka dla piramidy finansowej jaką jest Amber Gold, w celu uwiarygodnienia przedsiębiorczości tej firmy. OLT już jest bankrutem, a o Amber zacznie być głośno za kilka dni.
  Dla analityka, całość przypomina sprzedaż Mostu Brooklińskiego, tak samo nierealne są dochody i działalność tych firm.

 • mm112233

  Oceniono 4 razy 4

  To jest na prawdę łobuzerska firma , przecież dyr.generalny OLT wypowiadający się jakoś tydzień temu , że owszem Regional pada, ale International Czartery działa nadal musiał mieć dane nt. cash flow swojej firmy , więc wiedział, że nie mają płynności ; moim zdanie, to podpada jak najbardziej pod prokuraturę, i tu nie chodzi o zadną zemstę, bo z nimi i tak nie latałem,tylko o prawdę biznesową i przyzwoitość kupiecką,pa

 • tow.janwinnicki

  Oceniono 14 razy -4

  Hehehehe jak zawsze:
  1) Egipt
  2) Najtańsze linie
  3) All Inclusive
  4) ...za 1500 zł

  A potem płacz, buahahahaha :D :D Prawie jak "Pamiętniki z Wakacji" buahahahaha :D :D

 • troque

  Oceniono 6 razy 2

  Wracałem z nimi z sobotę wieczorem - już wtedy coś musieli planować choćby dlatego, że zniknął pokładowy catering i była tylko woda mineralna.

 • jvelzkeyek

  Oceniono 8 razy -2

  Plajta w turystyce

  W turystyce bankructw plaga.

  Przed wczasami klient się wzdraga.

  Tanie linie lotnicze ogłosiły upadłośc.

  Tegoroczne lato labowiczom robi na złość.

  Bankructwa, wysokie ceny i trąby powietrzne.

  Drogi, koleje i kurorty bardzo niebezpieczne.

  Wszystko co u nas dotychczas się stało.

  To nic! Bagatelka! W USA miasto zbankrutowało.

  W kapitalizmie, plajta normalna kolej rzeczy.

  Tezie ten nikt nigdy nie zaprzeczył.

  Wolnego rynku prawem bogactwo i nędza.

  Kapitalizm turystyki także nie oszczędza.

  komentarzedowydarzen.blox.pl

 • hardy01

  Oceniono 4 razy 0

  Tak to jest, kiedy nie ma się własnych samolotów i jest się skazanym na widzimisię właściciela flotowego.

  LOT zdaje się też sporo floty zamienił na leasing (na pewno wszystkie B767)?

 • karol-mbbs

  Oceniono 3 razy -1

  Jeśli ktoś potrzebuje "lotniczego słupa informacyjnego" to tu jest na bieżąco:
  bit.ly/NRLpjN

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje