OLT Express odwołuje czartery. Biura znalazły loty alternatywne

31.07.2012 07:29
Kilkaset osób, którym zawieszenie przez OLT połączeń czarterowych opóźniło wyjazd na wakacje, jeszcze dziś odleci do Egiptu. Biura podróży znalazły dla swoich klientów loty alternatywne z Warszawy i Katowic. Część turystów już odleciała ze stołecznego lotniska.
160 klientów biura podróży Sun and Fun, którzy mieli lecieć z Warszawy czarterem OLT Express, odleciało już do Egiptu. Organizator wyjazdu po krótkim oczekiwaniu znalazł nowego przewoźnika. Turyści cieszą się, że z niewielkim opóźnieniem uda im się dotrzeć na wakacje. Pozostała grupa 10 klientów biura odleci w południe. Część niedoszłych pasażerów linii OLT Express poczeka jednak dłużej. Niektórzy klienci biura Itaka otrzymali informację, że zarezerwowano im miejsca w hotelu, a do Egiptu odlecą wieczorem. Klienci chwalą, że mieli dobrą obsługę - przewieziono ich do hotelu w pobliżu lotnisku, gdzie zjedli śniadanie.

Także jeszcze dziś pasażerowie czekający w Katowicach na wylot do Egiptu dotrą do Szarm el-Szejk. Rzecznik katowickiego lotniska Cezary Orzech poinformował, że biuro podróży, z którym turyści mają spędzić wczasy, znalazło nowe połączenia, którymi pasażerowie dolecą na miejsce wypoczynku. Odlecą oni w dwóch turach - o godzinie 13:40 samolotem LOT-u 152 osoby i o godzinie 17:50 linią Small Planet pozostałe 28 osób. Problem z wyjazdem lub powrotem z wakacji miało w sumie około 350 klientów opolskiego biura podróży ITAKA. Wiceprezes ITAKI poinformował, że biuro podróży otrzymało w nocy nieoficjalną informację od linii OLT, że pojawią się problemy z transportem podróżnych. Piotr Henicz zapewnia, że ITAKA już wdraża plan zastępczy.

"W nocy dostaliśmy telefon"

Prezes biura Sun & Fun Semir Hamuda mówił na antenie TVN24, że liniami OLT Express miało dziś polecieć 180 osób z Katowic i 180 z Warszawy. - O 2.30 w nocy dostaliśmy telefon, że OLT nie może wykonywać rejsów czarterowych - powiedział. Turyści mają polecieć zastępczymi samolotami. - Mamy już zakontraktowany lot z Ingo Airlines i Small Planet, tak, że sytuacja jest pod kontrolą i dla nikogo nie zabraknie miejsca - zapewniał Hamuda.

Rano na lotnisku w Warszawie zebrali się turyści, którzy mieli wylecieć do Egiptu o 9.30. - Nie jestem rozczarowany, bo jeszcze wszystkiego nie wiem. Biuro podróży powiedziało, że gwarantuje nam innego przewoźnika. Trzymamy kciuki - mówił reporterce radia TOK FM jeden z turystów.

- Koleżanka wysłała mi sms-a, że lotu nie będzie i dalej nic nie wiem. Zero informacji. O godz. 12 mamy się czegoś dowiedzieć. Mam nadzieję, że dzisiaj wylecimy - mówi TOK FM jedna z podróżnych.

Problemy mają też pasażerowie , którzy mieli lecieć z Poznania. - Przewoźnik poinformował w nocy lotnisko na Ławicy, że odwołuje dwa loty - do Izmiru w Turcji i do Sharm El Sheik w Egipcie - potwierdza Hanna Surma, rzecznik portu Ławica. Samolotem do Turcji o godz. 10.30 miało wylecieć 160 pasażerów, klientów biur Itaka i Neckermann. Rankiem otrzymali SMS-y z informacją, żeby przyjechać na lotnisko ok. południa. Niektórzy jednak otrzymali je zbyt późno.

- Od 31 lipca br. realizowane przez OLT Express Poland sp. z o.o. przeloty czarterowe na rejsach zagranicznych zostają zawieszone - czytamy w komunikacie przewoźnika udostępnionym na stronie internetowej. Tymczasem jeszcze w piątek przewoźnik zapewniał, że czartery nie zostaną odwołane.

Zobacz także
 • Prezes Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel LOT korzysta w upadku OLT i podnosi ceny. "Musimy to sprawdzić" - zapowiada prezes UOKiK
Komentarze (47)
OLT Express odwołuje czartery. Biura znalazły loty alternatywne
Zaloguj się
 • wojtekjeden

  Oceniono 28 razy 26

  Piramidy, już nie tylko w Egipcie..

 • marcin1956

  Oceniono 27 razy 21

  Jeśli prezes dużej firmy mówi na konferencji prasowej, że loty czarterowe są OK, a 3 dni później firma leasingowa zabiera mu samoloty, to:
  albo nie wie, co mówi; co oznacza, że nie zna stanu firmy którą zarządza,
  albo świadomie wprowadza w błąd.
  W obu sytuacjach są odpowiednie paragrafy w kodeksie karnym.

 • jerzy30

  Oceniono 17 razy 13

  Teraz Plichta/ Frankowski zawiesi wyplaty z Amber Gold
  Bedzie placz i zgrzytanie zebami
  To nie bilety po 99 zl
  To "inwestycje" po [srednio] 20 tys.

 • wstanach

  Oceniono 17 razy 11

  "Mamy już zakontraktowany lot z Ingo Airlines i Small Planet, także sytuacja jest pod kontrolą i dla nikogo nie zabraknie miejsca - zapewnia Hamuda."

  także = też; również
  tak, że = więc

  czyli...
  "Mamy już zakontraktowany lot z Ingo Airlines i Small Planet, tak że sytuacja jest pod kontrolą i dla nikogo nie zabraknie miejsca - zapewnia Hamuda."

  I tak, już mi lepiej :)

 • szmul_zygelbojm

  Oceniono 12 razy 10

  " Mamy już zakontraktowany lot z Ingo Airlines "

  BINGO AIRWAYS jeśli już. Panie Michnik proszę nie przedłużać umowy śmieciowej temu stażyście

 • lateksowy_dzin

  Oceniono 12 razy 10

  Zaczyna się robić naprawdę ciekawe. Ciekawe ile z tego całego interesu wyjął właściciel linii?

  -----
  Można inaczej - na własną rękę: okrazycswiat.pl/

 • kantrzyn

  Oceniono 13 razy 9

  Pytanie czy Amber Gold w ogóle zainwestował w OLT? czy tylko lawirował z płatnościami, kredyt, leasing, odroczony termin płatności? Może skasowali tylko pieniądze za bilety (kilkadziesiąt mln) i po prostu w planowany sposób zwinęli interes? To samo oczywiście będzie z Amber Gold. Pewnie Plichta przelał już pieniądze na tajne konta w jakimś egzotycznym kraju, albo kupił cenna kruszczce i zakopał w sobie wiadomym miejscu i śmieję jak łatwo można wszystkich oszukać.

 • res_js

  Oceniono 8 razy 8

  To kolejne zapewnienia OLT gó... warte.

 • robertrobert

  Oceniono 8 razy 6

  Turyści Sun Fun i Itaki utknęli w Egipcie. To chyba nawet gorzej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje