PSL znów zagrało premierowi na nosie. Syn Kalemby nie odejdzie, bo pojawi się lawina żądań [OPINIA]

31.07.2012 06:45
Spór o ministra rolnictwa wygrał Waldemar Pawlak

Spór o ministra rolnictwa wygrał Waldemar Pawlak (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. "Koalicja PO-PSL weszła w nową fazę wzajemnych stosunków: premier Donald Tusk coś publicznie zapowiada, a współkoalicjant dementuje" - pisze Eliza Olczyk w "Rzeczpospolitej". Publicystka komentuje decyzję syna Stanisława Kalemby, który nie zrezygnuje ze stanowiska w ARR. Według niej, gdyby syn ministra odszedł, "nikt z PSL nie byłby pewien posady bliskich".
- Wizerunkowym zgrzytem było jednak to, że premier publicznie coś zadeklarował, a syn ministra to odwołał - stwierdza Olczyk. Pisze, że "można się zastanawiać, kto faktycznie rządzi w koalicji". Według niej Tusk do tej pory utrzymywał wszystkich w przekonaniu, że to on sprawuje władzę, ale ostatnie wydarzenia sugerują, że to mogą być jedynie pozory.

Dziennikarka przyznaje, że postawa PSL nie dziwi. Gdyby z pracy odszedł syn Kalemby, to mogłyby pojawić się kolejne żądania, by ze spółek i agencji rolnych odeszli kolejni członkowie rodzin polityków PSL. Taka sytuacja dla Pawlaka byłaby "zabójcza". "Woli narazić się dzisiaj Tuskowi niż delegatom, którzy zdecydują o jego przeszłości" - pisze o Pawlaku Olczyk.

- Co może zrobić w tej sytuacji premier? - pyta dziennikarka i stwierdza, że jednak "nic". Według niej Tusk i tak koalicji nie zerwie, natomiast jest nadzieja, że wszyscy zapomną o całej sprawie ze względu na wakacje.Czytaj cały komentarz Elizy Olczyk w najnowszej "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
Komentarze (135)
PSL znów zagrało premierowi na nosie. Syn Kalemby nie odejdzie, bo pojawi się lawina żądań [OPINIA]
Zaloguj się
 • smok61

  Oceniono 53 razy 47

  Nie chodzi o to , żeby dzieci polityków nie pracowały. ( na państwowym źle bo tato załatwił, prywatnie też źle bo firma zatrudniająca robi sobie układy)
  Chodzi o to , żeby każda osoba która zostanie przez nas (podatników) zatrudniona była jawna i transparentna.
  Żebym wiedział, za ile zatrudniam i kogo zatrudniam, żebym mógł powiedzieć " nie tego" lub " za dużo mu płacę".
  Podejście w którym się dziwimy, że politycy mają dzieci i , że te dzieci gdzieś pracują jest rozmywaniem problemu.

 • rr0309

  Oceniono 44 razy 38

  Niech jego syn i innych garbusów tam pracuje bo jego zwolnienie nic nie zmieni. Trzeba zlikwidować te Rządowe Agencje które pożerają państwowe środki a obsiadły je polityczne chieny.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 35 razy 33

  a mnie ciekawi jaki jest współczynnik bezrobocia wsród młodych ludzi a jaki wsód dzieci ludzi zwanych chyba tylko dla jaj politykami

 • 123rbr

  Oceniono 37 razy 31

  Gdyby Tusk miał odrobinę klasy to odesłał by inżyniera Pawlaka z jego gumofilcami do diabła.
  Pawlak ośmiesza premiera na co ten niestety pozwala.

 • skandynawek

  Oceniono 36 razy 30

  Nie błoby problemu gdyby agencja nie podlegała PSL. Jestem pewien, że młody Kalemba dostał pracę dzięki tej partii. Jeden telefon i praca jest, bo kto podskoczy posłowi.

 • 43md

  Oceniono 22 razy 20

  PSL wpuściło Tuska w buraki.

 • cyndyndanda

  Oceniono 28 razy 20

  Premier Tusk powinien wyj.ebac kmiota pawlaka z rzadu i przejsc na koalicje nawet z samym diablem, a nie z tymi pazernymi wsiunami. W takim towarzystwie Tusk moze zbudowac Polske pasujaca szujom z PSL-u, a nie nowoczesna, europejska Polske. Panie Tusku - trzeba zlapac pawlaka-szubrawca za jaja i na gnojowisko do jego zagrody. Niech szuja znajdzie sie tam, skad wyszedl!!!

 • xelene

  Oceniono 30 razy 20

  a jak ,jak sie dorwal ten " wspanialy fachowiec" do koryta to niby dllczego ma rezygnowac z niego skoro tatus jest juz ministrem?
  Pieniadz nie smierdzi ,szczegolnie jak sie go dostalo od tstusia i jego przyjaciol , bezstronnie ofc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje